ГоловнаДіяльністьГромадські заходи та акціїВсеукраїнська акція "Герой-рятувальник року"
 Версія для друку

 

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2017 року"

 

9I7K7977.JPG

Віталія Безгачова

 

(1980 р.н., Луганська обл.)

 

диспетчер чергової зміни

оперативно-координаційного центру

Головного управління ДСНС України у Луганській області

 

19 січня з буденних турбот її вирвав плач сусідської дитини. Хлопчик біг задимленим коридором гуртожитку і благав врятувати братика, який лишився у палаючій квартирі. Як виявилося, уже бездиханне тіло дитини Віталія Безгачова вирвала із лап стихії в останню мить. І в той момент наша героїня розпочала відчайдушну боротьбу за життя маленького Колі — невпинно робила дитині непрямий масаж серця, аж доки хлопчик не розплющив очі. “Живий... Врятований.”- видихнула Віталія тримаючи маленьку дитячу ручку.

Нагадаємо також, що за рішучі та сміливі дії під час порятунку дітей, відповідно до Указу Президента, наша колега була нагороджена медаллю “За врятоване життя”.

********************************************

 гуреєв.jpg

Кирило Гурєєв

(2003 р.н., Запорізька обл.)

учень навчально-виробничого комбінату № 106 міста Запоріжжя

Історії лауреатів Всеукраїнської акції “Герой рятівник-року” нікого не залишають байдужими. Це історії про відважність, рішучість та людяність. Саме ці якості допомогли 14-річному Кирилу Гуреєву із Запоріжжя врятувати життя маленькому хлопчику, що не помітив серед трави відкритий каналізаційний люк глибиною 8 метрів.

Звичайна гра на дитячому майданчику, і раптом зникає дитина. Лише глухий звук падіння міг сповістити присутніх поруч про те, що сталася біда. Однак, маленький Міша Шевелєв не міг покликати на допомогу — від удару він втратив свідомість. Побачивши відкритий люк, діти з жахом зрозуміли, що Міша, ймовірно впав саме у нього. Усі кинулися шукати допомогу, кликати дорослих. І тільки наш Герой зрозумів, що в очікуванні допомоги втрачається дорогоцінний час та без вагань спустився за дитиною. На той момент Кирило не знав, чи хлопчик живий... Одразу почав приводити Мішу до тями і йому це вдалося.

За словами медиків, коли йдеться про важкі травми мозку — кожна хвилина на вагу золота... Напевно, десь там у підсвідомості це знав і наш Герой, коли самовіддано кинувся за малим, не чекаючи на дорослих.

 

******************************************** 

 шульга.jpg

Владислав Шульга

(2004 р.н., Черкаська обл.)

учень 8-го класу загальноосвітньої школи № 1 міста Золдотоноша

Дружба, яка рятує життя... Сьогодні ми розповімо про ще одного цьогорічного лауреата Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року”. Знайомтеся — Владислав Шульга з Золотоноші, який врятував трьох своїх друзів, коли під час потужного буревію на дітей впала цегляна стіна.  

Побачивши, як в одну мить місце, де сховалися діти від негоди, перетворилося на груду уламків, а з-під завалів видніються одні лише ручки його друга, Влад не розгубився, і почав відкидати важку цеглу. Звільнивши двох старших дітей, він продовжував розбирати уламки щоб дістати непритомного Андрійка, до поки на допомогу не прибіг батько, і вони вдвох витягли хлопчика. Сашко, Аня та Андрій і досі оговтуються від отриманих важких травм. Жах, який діти пережили того дня згадується з кожним поривом вітру. Однак найголовніше — вони живі. Професійні рятувальники стверджують, що саме ці хвилини, коли Владик кинувся на допомогу своїм друзям, і виявилися рятівними для дітей.

********************************************

 волик.jpg

Богдан Волик

(2003 р.н., Черкаська обл.)

учень 21-ї загальноосвітньої школи міста Черкаси

Вся країна пам'ятає самовідданий вчинок Богдана Волика з міста Черкаси, який у грудні минулого року, не вагаючись ані хвилини, кинувся на допомогу двом маленьким дівчаткам, що провалилися під кригу на Дніпрі. Тоді всі ми були вражені мужністю хлопця. А сам Богдан, на численні запитання журналістів скромно відповідав, що просто не міг вчинити інакше. В той момент він не думав, що сам може опинитися під водою, а також про те, що вдома на нього чекає найрідніша людина — його бабуся...Я дуже боявся, що не встигну їх врятувати...” - зізнається Богдан. Але він встиг. Не тільки витягнути одну з дівчаток на берег, але й викликати рятувальників, які прибули за лічені хвилини та дістали її подругу, що трималася з останніх сил за крижину вже побілілими від льодяної води пальчиками. За небайдужість, що рятує життя, Богдан Волик по праву стає лауреатом Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року"

********************************************

 IMG_6751.jpg

Неля Чечета

(1963 р.н., Донецька обл.)

начальник 91-ої Професійної пожежної частини 13-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Донецькій області

Зворушливі історії лауреатів Всеукраїнської акції "Герой-рятувальник року" змушують повірити у дива. Рішучість, безстрашність та впевненість, з якою наші Герої приймають виклик долі не залишають байдужими нікого. Саме ці якості допомогли нашій колезі з Донеччини начальнику пожежної частини Нелі Чечеті стати справжнім янголом-охоронцем для новонародженого хлопчика, коли у його матері почалися передчасні пологи прямісінько під вікнами частини. Вибігши на крик жінки, наша Героїня прийняла щойно народжене маля, викликала швидку і надала першу медичну допомогу породіллі до приїзду медиків.

Лікарі кажуть, що такі ситуації є вкрай небезпечними для новонароджених через те, що існує загроза підхопити інфекцію. Проте для маленького Романчика все обійшлося, адже з перших хвилин життя його оточували професійні рятівники.

********************************************

 муха анастасія.JPG

Анастасія Муха

 

(2005 р.н., Вінницька обл.)

 

учениця 6-го класу загальноосвітньої школи Вінницької області

Задля порятунку людського життя не потрібно бути професійним рятувальником. Цю думку щоразу підтверджують історії лауреатів Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”. Героїчні вчинки не мають також і вікових обмежень, адже в хвилину біди навіть діти здатні на справжні звершення. 11-річна Анастасія Муха неабияк злякалася, коли пірнула у воду і не відчула дна... Однак, дивлячись як в одну мить маленька Сніжана впала з містка і відчайдушно намагається втриматися на поверхні водойми, юна школярка з Вінниччини забула про страх і стрибнула у воду аби допомогти дівчинці. Саме завдяки рішучості та небайдужості Насті, яка врятувала дитину зі смертельної пастки, маленька Сніжана, вбравшись у святкову шкільну форму сьогодні вперше в житті пішла до школи.

********************************************

Koval.bmp

 

Володимир Коваль

 

(1975 р.н., Рівненська обл.)

 

начальник 7-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Радивилів Головного управління ДСНС України у Рівненській області

Бути рятувальником — це покликання та спосіб життя. Однак, згадуючи цю подію, наш колега Володимир Коваль з Рівненщини каже, що в цій ситуації діяв не як рятувальник, а, передусім — як батько.

Того дня 11-річний Богдан з друзями ловили рибу на місцевій водоймі, як раптом ліска закрутилася за очерет і хлопчик поплив її розмотувати. Проте його спроби виявилися марними, а ліска міцно закрутилася на нозі та почала тягнути хлопця на дно. Друзі, які спостерігали за товаришем, що відчайдушно намагався втриматися на поверхні води, не наважилися допомогти Богдану, адже самі не вміли добре плавати. Вони кинулися шукати дорослих, і саме у цей час неподалік зі служби повертався Володимир. Вислухавши дітей він зрозумів що сталося лихо і побіг до ставка. Стрибнувши у воду рятувальник підплив до малого, який тримався з останніх сил та витягнув його на берег. В той момент чоловік найбільше боявся втратити дорогоцінний час, адже на власному досвіді знав, як це — не встигнути врятувати дитину з води... Проте цього разу, час був на боці рятувальника і нагородою за героїзм та професійні дії стало врятоване життя дитини.

 ********************************************

 bukin.jpg

Андрій Букін

(2005 р.н., Херсонська обл.)

учень загальноосвітньої школи смт Каховка Херсонської області

Сміливість та відважність наших школярів часом вражають навіть досвідчених рятувальників. Сьогодні згадаємо про Андрія Букіна з Каховки, який врятував життя своєму другові й однокласникові, коли той провалився під кригу.
Того дня хлопці гралися на льоду Каховського водосховища, і не підозрювали, що за мить один із них опиниться за крок до смерті. Тонка крига не витримала ваги одного зі школярів і тріснула, коли діти вирішити перевірити лід на міцність. За лічені секунди хлопець опинився у крижаній воді. Не розгубившись, Андрій ліг на льодовий покрив і подав руку своєму товаришеві, а потім витягнув його на поверхню. Ось так, без підручних засобів, зі знанням справи як діяти в подібній ситуації, наш Герой врятував життя другові.
Місцеві рятувальники характеризують його дії як професійно грамотні. І це не дивно, адже батько Андрія свого часу також був рятувальником і багато розповідав синові про свою роботу. За словами ж самого хлопця, він поки що не знає ким хоче бути у дорослому житті, але є впевненість у тому, що він росте сміливою, рішучою і благородною людиною.

********************************************

 biletsk.jpg

 Юрій Білецький

(1986 р.н., Хмельницька обл.)

начальник частини спеціальних пожежно-рятувальних робіт на водних об'єктах аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в місті Києві

Справа життя знайшла його навіть під час відпочинку за багато тисяч кілометрів від дому. Знайомтеся: Юрій Білецький — професійний рятувальник з Києва, який своїми діями довів усім, що для героїчних вчинків немає кордонів.

Перебуваючи у літній відпустці, разом зі своєю сім’єю на курорті Марса-Алам, що у Єгипті, Юрій організував евакуацію людей з води під час нападу акули на 20-ти річну туристку з Австрії. Саму ж травмовану дівчину врятував також наш співвітчизник — Михайло Волошин, який побачив що їй необхідна термінова допомога. Не гаючи часу, він підплив до постраждалої та витягнув дівчину на берег. Однак у цю мить у воді ще залишалося чимало людей.

Наш колега очолив рятувальну операцію в той час, коли єгипетські рятувальники не поспішали евакуювати громадян. “Десятки туристів перебували у воді, а місцеві рятувальники лише свистіли, не маючи елементарних засобів для порятунку...”, - кажуть свідки. В цей момент Юрій просто не міг залишатися осторонь людської біди і кинувся на допомогу. Попередивши відпочивальників про небезпеку, він кинувся у воду виводити людей на берег. Як зазначають очевидці події, саме рішучі дії Юрія допомогли уникнути ще більшої кількості жертв.

За відданість покликанню та небайдужість, що рятують життя, наш колега по праву стає лауреатом Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”

 ********************************************

 krasnop.jpg

 Богдан Краснопєєв

(2007 р.н., Херсонська обл.)

учень Мартинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Полтавської області

 

Про те, що героїзм – це не набута риса, притаманна лише людям героїчних професій, а вроджена здатність до самопожертви, свідчить і той факт, що героями стають зовсім юні діти. Такі, як 10-річний Богдан Краснопеєв з села Мартинівка Полтавської області. Залишившись у квітні цього року за старшого зі своїми трьома братиками, хлопчик і не підозрював, що в одну мить він стане героєм. Граючись з сірниками, молодші діти опинилися за крок від біди, коли в кімнаті спалахнула пожежа. Але маленький Богдан не розгубився – він самотужки виніс своїх братиків із палаючої оселі. І зробив це дуже вчасно, адже старий дерев'яний будинок за лічені хвилини перетворився на згарище... Минуло майже півроку з дня тієї моторошної події, яка стала для дітей та матері хлопчиків уроком, а самого Богдана зробила лауреатом Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року”, про якого почула вся Україна.

 ******************************************** 

 

 

 

    Твіт