ГоловнаДіяльністьГромадські заходи та акціїВсеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2020 року"
 Версія для друку

Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2020 року"

glavnaya_shablon_sk_2.jpg

Антон Тарасов

(23.02.1984 р.н., Закарпатська обл.) 
Головний фахівець Свалявського РВ У ДСНС України у
Закарпатській області

 

Традиційно, на початку вересня країна дізнається імена лауреатів Всеукраїнської акціїГерой-рятувальник року”. Тож, рятувальники знайомлять громадськість із цьогорічними героями Акції: їх дивовижними історіями про цінність життя, відвагу та готовність до самопожертви.

Сьогодні розповідаємо про справжню відданість. Усі звикли, що собак називають друзями людини, проте дехто з них стає для нас не просто другом, а справжніми янголом-охоронцем. Саме такою рятівницею виявилася для свого господаря маленька Капітошка, коли чоловік втратив свідомість у лісі. На щастя, неподалік збирав гриби із сім’єю рятувальник з Закарпаття Антон Тарасов. Він почув “заклик” про допомогу маленької собачки і кинувся допомагати її господареві.

Якби не її гавкіт, то не почув би рятувальник. Це її заслуга, що чоловік повернувся додому у сім’ю, де його всі чекали”, - стверджує дружина врятованого Марія.

ВІДЕО


хачко_запоріжжя.jpg

Олександр Хачко

(09.10.1978 р.н., Запорізька обл.) 
Слюсар служби РП дільниці СРТ ВП «Запорізька АЕС»

 

З року в рік стаються схожі випадки, коли діти випробовують на міцність замерзлі водойми. Цієї ж миті життя випробовує і наших героїв - лауреатів Всеукраїнської акції . З усіх свідків події, що сталася у листопаді на одному зі ставків у Запоріжжі, на допомогу п’ятикласниці прийшов лише Олександр Хачко.

28 листопада, ризикуючи власним життям, він врятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу на озері. Того дня маленька Валерія Мещанова гуляла біля озера з подружкою. На воді вже стала крига. Валерія пішла нею, але метрів за 15 від берега тонкий лід під дитиною тріснув і вона моментально опинилася у воді. Крики про допомогу почув Олександр Хачко. Крига на воді надто тонка, приблизно 1 см, тому чоловік розумів, що йти нею не вдасться. Тому Олександр стрибнув на кригу і почав її ламати, йдучи на допомогу. На щастя, він встиг вчасно дістатися дівчинки, схопив її та повернувся на берег.

Валерію з сильним переохолодженням організму госпіталізували до реанімаційного відділення спеціалізованої медико-санітарної частини Енергодару.

ВІДЕО


гловіцький_тернопіль.jpg

Сергій Гловіцький

(16.12.2004 р.н., Тернопільська обл.) 
Учень 9 класу Угринівської ЗОШ І-ІІ ст.
 

Йшов до клубу на репетицію різдвяного вертепу, а опинився…. В реанімації із опіками. Це саме той випадок, коли власне здоров’я та життя стає другорядним у порівнянні зі смертельною загрозою, яка нависла над друзями.

Внаслідок вибуху у сільському клубі, що стався 3 січня 2020 року через витік газу, постраждали восьмеро неповнолітніх, віком від 12 до 17 років.

Будівлю охопила пожежа і тільки завдяки Сергію Гловіцькому вдалося запобігти справжній трагедії. Ціною свого здоров’я він врятував свого молодшого товариша.

"Мій син одразу після того, як прийшов до тями, попросив подякувати Сергію та його мамі, що виховала такого сина", сказа мати врятованого хлопчика, який постраждав найбільше.

За свій вчинок рятівник з Тернопільщини цілком заслужено потрапляє до когорти Героїв-рятувальників 2020 року. 


ВІДЕО


пономаренко_одеса.jpg

Микита Пономаренко

(20.08.2004 р.н., Одеська обл.) 
Учень Одеської ЗОШ І-ІІІ ст. №65
 

Історія лауреата Всеукраїнської акції “Герой-рятувальник року” Микити Пономаренка - про уважність, небайдужість та правильне виховання.
Саме ці якості юного школяра з Одещини допомогли врятувати чоловіка, що втратив свідомість під час чергового занурення у теплу морську воду цього літа.

Сталося це 1 серпня 2020 року на території морського причалу за межами міста Чорноморська. Микита першим помітив нерухоме тіло чоловіка, що вже почав синіти у воді і тільки швидкість його реакції допомогла постраждалому уникнути незворотного.

“Людину не можна залишати у біді”, - впевнений наш герой. І увесь багатотисячний колектив Служби порятунку із цим погоджується!


ВІДЕО


Ivashcenko.jpg

Віктор Іващенко

(01.05.2006 р.н., Житомирська обл.) 
Учень поліської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Коростенського району Житомирської області
 

Колись вони вчили нас першим крокам, тримати у руках свою першу виделку, вчили грамоті і допомагали орієнтуватися у цьому буремному світі. Нині ж вони самі часто потребують допомоги. Так сталося і того тривожного дня у с. Дружбівка Житомирської області, коли у будинку старенької сусідки сталася пожежа.

Було це 30 грудня 2019 року. Віктор пригадує, що побачив бабусю, яка трималася за двері. "Там вогонь був, горіло щось. Я тут близько взяв відро води, поніс його і вилив. І вже як йшов назад, взяв бабусю за руку і повів. Вона питає: що там таке? Я кажу: хата горить та і все", - сказав хлопець.

Жінка не ходить, тому почувши запах їдкого диму, вона просто чекала своєї страшної участі... Проте того дня її історія не завершилася трагічно, адже саме у цей момент поряд із будинком проходив сусідський хлопчик. Віктор Іващенко вивів стареньку з вогняної пастки і цілком заслужено отримав не лише вдячність, а й звання “Героя-рятувальника 2020 року”!


ВІДЕО


степаненко_черкаси.jpg

Ярослав Степаненко

(18.07.2005 р.н., Черкаська обл.) 
Учень 9-го класу Смілянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10
 

Продовжуємо розповідати про надзвичайних людей, які своїми вчинками роблять світ кращим. Українська земля багата на талановитих, вихованих і чуйних дітей. Усе це - про нашого героя з Черкащини Ярослава Степаненка.

У вересні 2019 року він побачив, як хлопчик потрапив до глиняного котловану, глибиною чотири метри, який був вщент заповнений технічною водою. Сталося це на човновій станції, біля Смілянської ТЕЦ. Дитина намагалася “врятувати” свій іграшковий літачок, що потрапив до котловану, а у підсумку рятувати довелося самого “пілота”.

На щастя, поруч опинився Ярослав.


ВІДЕО


Вадим_Житомир.jpg

Вадим Невмержицький

(25.06.2002 р.н., Житомирська обл.) 
Студент фізико-математичного факультету Житомирського держуніверситету ім. Івана Франка
 

Вчинок Вадима Невмержицького з Житомирської області надихає повірити, що наша молодь уважно стежить не лише за тим, які гаджети зараз у моді, чи які серіали нині в тренді, а й за тим, щоб у місцевих ставках не тонули дівчата. Так, у червні цього року Вадим врятував одразу двох школярок, що вирішили навчитися плавати у місцевій водоймі у с. Дівошин.

Лічені секунди знадобилися рятівнику, щоб прийняти доленосне рішення. За свою рішучість та уважність, за геройське шосте чуття, - наш янгол-охоронець отримує звання Героя-рятувальника 2020 року!


ВІДЕО


тадеев_київ.jpg

Казбек Тедеєв

(19.10.1979 р.н., м. Київ) 
Прокурор прокуратури Київської області
 

Ця історія наробила галасу наприкінці лютого. Не часто можна побачити, як на чималій швидкості авто потрапляє з дороги у водойму. На щастя, саме у цей момент поряд опинився і наш герой.

Сталося це 29 лютого біля Русанівського каналу у Києві. У день, що буває тільки раз на чотири роки, парі не пощастило злетіти у водойму на власному авто. У крижаній воді щансів на порятунок майже не було, проте у долі були інші плани. Аварію, що сталася побачив Казбер Тадеев.

«Це не є героїчним вчинком. Я так думаю, що це вчинок нормальної людини. Бив руками і після того я просто натиснув на скло і таким чином воно під вагою мого тіла зламалося», - ділиться спогадами герой.


ВІДЕО

 


бабій_тернопіль.jpg

Дарія Бабій

(12.08.1966 р.н., Тернопільська обл.) 
 

Зробила так, як підказало серце. Полишивши усі справи, смілива жінка кинулася у палаючий будинок, де опинилися зачиненими троє дітей.

Сталося це 8 жовтня 2019 року у с.Турильче Борщівського району Тернопільської області. Пораючись по господарству, Дарія Бабій помітила густий дим з будівлі неподалік. Не вагаючись, вона кинулась до місця події. Серце жінки стиснулося, коли вона почула дитячі крики про допомогу, а згодом побачила крізь шибку одного з вікон й перелякані обличчя. Спочатку вона кинулася у задимлену хату до малюків, яким вже бракувало повітря, але полум’я перекрило вхід, тож рятувала дітей через вікно – спершу хлопчиків трьох та п’яти років, потім старшу дівчинку, одинадцяти років. Дарія встигла в останню мить: за п'ять хвилин всю будівлю охопило полум'я.

Для дівчинки та її маленьких братів ця історія могла б завершитись трагічно і все село ще б довго згадувало цей жахливий день. На щастя, у долі були інші плани на цих діток...


ВІДЕО


glavnaya_3.jpg

Іванна Савка

(26.03.2011 р.н., Закарпатська обл.) 
Учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Синевир, Міжгірського району
 

Їй ще немає навіть 10 років, а ця маленька дівчинка із Закарпаття вже зазирнула в очі смертельній небезпеці. Звичайно усім дорослим хочеться, щоб дитині не доводилося у такому юному віці приймати доленосні рішення замість перегляду улюбленого мультфільму.

Проте що робити, коли тільки від твоєї сміливості та кмітливості залежить не лише твоє, а й життя молодшого братика?

Опинившись удвох у вогняній пастці у власному будинку, юна Іванка Савка знайшла у собі сили врятувати і себе, і маленького Романчика.

Подія трапилася 17 жовтня в с. Синевир Міжгірського району, що на Закарпатті. Близько восьмої вечора, переглядаючи разом з братиком по телевізору мультфільми, восьмирічна Іванка почула в хаті їдкий запах диму, який миттєво розповсюджувався будинком. Дівчинка зрозуміла, що горить їхня хата, коли побачила в сусідній кімнаті вогонь, який відрізав шлях евакуації через двері. З кожною хвилиною в оселі ставало все важче дихати. Дитина не розгубилася, а вирішила діяти негайно: відчинила вікно, зняла москітну сітку й, підхопивши братика на руки, вибралися назовні.


ВІДЕО

 

    Твіт