ГоловнаДіяльністьГромадські заходи та акціїВсеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2017 року"
 Версія для друку
Всеукраїнська акція "Герой-рятувальник 2017 року"
9I7K7977.JPG

Віталія Безгачова

 

(1980 р.н., Луганська обл.)

 

диспетчер чергової зміни

оперативно-координаційного центру

Головного управління ДСНС України у Луганській області

 

19 січня з буденних турбот її вирвав плач сусідської дитини. Хлопчик біг задимленим коридором гуртожитку і благав врятувати братика, який лишився у палаючій квартирі. Як виявилося, уже бездиханне тіло дитини Віталія Безгачова вирвала із лап стихії в останню мить. І в той момент наша героїня розпочала відчайдушну боротьбу за життя маленького Колі — невпинно робила дитині непрямий масаж серця, аж доки хлопчик не розплющив очі. “Живий... Врятований.”- видихнула Віталія тримаючи маленьку дитячу ручку.

Нагадаємо також, що за рішучі та сміливі дії під час порятунку дітей, відповідно до Указу Президента, наша колега була нагороджена медаллю “За врятоване життя”.

********************************************

 гуреєв.jpg

Кирило Гурєєв

(2003 р.н., Запорізька обл.)

учень навчально-виробничого комбінату № 106 міста Запоріжжя

Історії лауреатів Всеукраїнської акції “Герой рятівник-року” нікого не залишають байдужими. Це історії про відважність, рішучість та людяність. Саме ці якості допомогли 14-річному Кирилу Гуреєву із Запоріжжя врятувати життя маленькому хлопчику, що не помітив серед трави відкритий каналізаційний люк глибиною 8 метрів.

Звичайна гра на дитячому майданчику, і раптом зникає дитина. Лише глухий звук падіння міг сповістити присутніх поруч про те, що сталася біда. Однак, маленький Міша Шевелєв не міг покликати на допомогу — від удару він втратив свідомість. Побачивши відкритий люк, діти з жахом зрозуміли, що Міша, ймовірно впав саме у нього. Усі кинулися шукати допомогу, кликати дорослих. І тільки наш Герой зрозумів, що в очікуванні допомоги втрачається дорогоцінний час та без вагань спустився за дитиною. На той момент Кирило не знав, чи хлопчик живий... Одразу почав приводити Мішу до тями і йому це вдалося.

За словами медиків, коли йдеться про важкі травми мозку — кожна хвилина на вагу золота... Напевно, десь там у підсвідомості це знав і наш Герой, коли самовіддано кинувся за малим, не чекаючи на дорослих.

 

******************************************** 

 шульга.jpg  

Владислав Шульга

(2004 р.н., Черкаська обл.)

учень 8-го класу загальноосвітньої школи № 1 міста Золдотоноша

Дружба, яка рятує життя... Сьогодні ми розповімо про ще одного цьогорічного лауреата Всеукраїнської акції “Герой-рятівник року”. Знайомтеся — Владислав Шульга з Золотоноші, який врятував трьох своїх друзів, коли під час потужного буревію на дітей впала цегляна стіна.  

Побачивши, як в одну мить місце, де сховалися діти від негоди, перетворилося на груду уламків, а з-під завалів видніються одні лише ручки його друга, Влад не розгубився, і почав відкидати важку цеглу. Звільнивши двох старших дітей, він продовжував розбирати уламки щоб дістати непритомного Андрійка, до поки на допомогу не прибіг батько, і вони вдвох витягли хлопчика. Сашко, Аня та Андрій і досі оговтуються від отриманих важких травм. Жах, який діти пережили того дня згадується з кожним поривом вітру. Однак найголовніше — вони живі. Професійні рятувальники стверджують, що саме ці хвилини, коли Владик кинувся на допомогу своїм друзям, і виявилися рятівними для дітей.

******************************************** 

   

 

 

    Твіт