ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьСпівпраця з міжнародними організаціямиВсесвітня метеорологічна організація (ВМО)
 Версія для друку

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО)

Всесвітня метеорологічна організація - спеціалізована міжурядова установа ООН у сфері метеорології, заснована в 1950 році зі штаб-квартирою у Женеві, Швейцарська Конфедерація. ВМО є компетентним органом ООН з питань спостереження за станом атмосфери Землі та її взаємодії з океанами.

Указом Президента України від 23 лютого 2012 року № 147 «Про Постійного представника України при Всесвітній метеорологічній організації» директора Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України Кульбіду М. І. було призначено Постійним представником при ВМО.

В рамках співробітництва з ВМО та міжнародними організаціями було виконано зобов’язання перед ВМО в частині гідрометеорології по передачі оперативної інформації до Глобальної системи телезв’язку ВМО. Впродовж 2019 року на постійній основі до цієї системи передавалась синоптична інформація з 32 метеорологічних, аерологічна – з 7 станцій, кліматична – з 30 станцій.

Також здійснювалося співробітництво з ВМО щодо питань підготовки інформаційно-довідкових матеріалів, опитувальників тощо, та участі спеціалістів гідрометеорологічних організації, структурних підрозділів УкрГМЦ в різних заходах ВМО (конференціях, симпозіумах, семінарах, навчальних курсах тощо).

 

№ п/п

Назва заходу

Дата та місце проведення

1.

Позачергова сесія та

Технічна Конференція

Комісії з гідрології

11-14 лютого 2019 р., м. Женева, Швейцарія

2.

18-й Конгрес ВМО

3-14 червня 2019 р., м. Женева, Швейцарія

3.

Навчальний курс OSCAR/Surface

 Для представників  РA-VI (Европа)

1-3 жовтня 2019 р. м. Київ, Україна

4.

18-та сесія Неформальної конференції директорів НГМС Південно-Східної Європи (ESCEED-18) та 5-та зустріч Ради Консорціуму країн Південно-Східної Європи з питань оперативного прогнозування погоди (SEECOP-5)  

листопад 2019 р., Ізраїль

 

За ініціативи очільника Регіональної асоціації «Європа» RA-VI ВМО, м. Дачіча, було організовано у жовтні 2019 р. у м. Києві навчальний курс ВМО з питань мета-даних під назвою OSCAR/Surface для представників гідрометеорологічних служб-членів РA-VI, в якій взяли участь 3 представники ВМО та 16 представників з 15 країн світу. УкрГМЦ отримав високу оцінку з боку представників ВМО та пропозицію подальшої співпраці з організації подібних навчальних та наукових заходів.

Підписано Політику щодо обміну гідрологічними та метеорологічними даними, інформацією, прогнозами та інформаційними бюлетенями відповідно до Системи завчасного попередження щодо численних стихійних лих у південно-східному європейському регіоні під час 18-тої сесії Неформальної конференції директорів НГМС Південно-Східної Європи (ESCEED) та 5-тої зустрічі Ради Консорціуму країн Південно-Східної Європи з питань оперативного прогнозування погоди (SEECOP) у листопаді 2019 р. в Державі  Ізраїль.

 

    Твіт