ГоловнаІнформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей
 Версія для друку

Інформація щодо проведення ДСНС перевірок стану техногенної та пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей

 

Державною службою України з надзвичайних ситуацій на виконання  протокольного рішення за результатами засідання Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 р. № 11, наказу ДСНС № 202 від 29.03.2018 р. та наказу ДСНС   № 423 від 19.07.2018 р. здійснено перевірки торгівельно-розважальних закладів, загальноосвітніх та дошкільних дитячих закладів і закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням.

Для проведення перевірок було задіяно близько 2300 працівників ДСНС.

Проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 33 тис. 482 закладах, з них: у 26 тис. 752 дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах; 1 тис. 838 закладах охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням; 4 тис. 892 торговельних підприємств (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладах.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 32 тис. 737 керівника закладів та відповідальних посадових осіб.

Також за результатами перевірок подано до адміністративного суду 913 позовних заяв на призупинення експлуатації об’єктів.

 

Стосовно протипожежного стану торговельно-розважальних закладів (торговельні центри, багатофункціональні будинки і комплекси), культурно-видовищних та дозвіллєвих закладів

 

Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 83 тис. 55 порушень: на 1 тис. 985 об’єктах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, на 669 об’єктах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а на 577 об’єктах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 576 будівель потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 523 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 1 тис 318 будівель потребує обладнання первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 4 тис. 710 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб та направлено 280 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів

 

Під час перевірок виявлено 309 тис. 196 порушень: у 16 тис. 668 закладах відсутні або несправні автоматичні системи протипожежного захисту, у 4 тис. 958 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 1 тис. 699 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 2 тис. 308 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 1 тис 422 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 6 тис. 516 будівель необхідно обладнати первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 26 тис. 170 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 569 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я зі стаціонарним лікуванням

 

За результатами перевірок виявлено 32 тис. 467 порушень: у 1 тис. 175 закладах виявлено відсутність або несправність автоматичних систем протипожежного захисту, у 281 закладі відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання, а у 355 закладах – внутрішнє протипожежне водопостачання; 264 будівлі потребує заміни або ремонту системи електропостачання, у 189 будівлях необхідно перепланувати шляхи евакуації, 506 будівлі не обладнано первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 1 тис. 857 керівника закладів і відповідальних посадових осіб та направлено 64 позовних заяв до адміністративного суду.

 

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах органами ДСНС проведено профілактично-роз’яснювальну роботу.

Так, проблемні питання протипожежного захисту цих закладів постійно висвітлюються у засобах масової інформації всіх рівнів: на телебаченні – 1 тис. 607 разів, по радіо – 5 тис. 656 разів, висвітлено в інтернет-виданнях – 8 тис. 233, розповсюджено серед населення понад 248 тис. примірників друкованої продукції (листівки, буклети тощо), проведено з обслуговуючим персоналом закладів 39 тис. 350 інструктажів.

Посадовими особами ДСНС до органів влади та органів місцевого самоврядування надіслано понад 3 тис. 391 інформацію про стан протипожежного захисту зазначених закладів, подано на розгляд та прийняття відповідних рішень комісій з питань ТЕБ та НС всіх рівнів – 743 інформації.

 

Також повідомляємо що з актами, складеними за результатами проведення позапланових перевірок суб’єктів господарювання щодо відповідності вимогам пожежної та техногенної безпеки можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах територіальних органів ДСНС:

    Твіт