ГоловнаОстанні новини3 Серпня, 2019р.
 Версія для друку

ДСНС отримала техніку та обладнання для гуманітарного розмінування

Опубліковано: 03.08.2019, 08:03

2 серпня на Навчальному полігоні Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС, що на Київщині, представники Данської Групи з розмінування (ДГР) передали піротехнікам ДСНС техніку та обладнання для гуманітарного розмінування на Донбасі, яке було закуплене завдяки підтримці уряду США.

Участь у заході взяли заступник Голови ДСНС Руслан Білошицький, Голова Представництва Данської Ради у справах біженців/Данської Групи із розмінування Кріста Зонголовіч, Керівник Програми Данської Групи із розмінування Іраклі Чітанава, представники посольства США в Україні.

Цього дня іноземні партнери передали для ДСНС оперативно-піротехнічні автомобілі, захисне спорядження, метало-детектори, інструменти для ручного розмінування та нетехнічного обстеження. Загальна вартість допомоги – близько 5 мільйонів гривень.

Руслан Білошицький подякував представникам ДГР та американським донорам за допомогу та зауважив, що, починаючи з липня 2014 року піротехнічними підрозділами ДСНС вже розміновано понад 28 тисяч 300 гектарів території та 93 гектари акваторії водних об'єктів, при цьому знешкоджено близько 173 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Проте цю надзвичайно важливу роботу уже тривалий час здійснюють не тільки підрозділи ДСНС та Збройних Сил, але й неурядові міжнародні організації з гуманітарного розмінування, серед яких – Данська група з розмінування. Я впевнений, що тільки загальними зусиллями ми зможемо подолати наслідки забруднення територій мінами та іншими боєприпасами”, - сказав Руслан Білошицький.

У свою чергу, пані Кріста Зонголовіч зазначила, що Україна посідає перше місце в антирейтингу жертв від протитранспортних мін, випереджаючи, зокрема, Сирію. Для її організації очищення території на Донбасі є першочерговим завданням. Кріста Зонголовіч закликала якнайшвидше імплементувати Закон про протимінну діяльність, зокрема створити Центр протимінних операцій та місцеві управління протимінної діяльності.

 

Довідково:

Наразі ДСНС разом із Данською Радою у справах біженців та Данською групою з розмінування реалізується спільний проект «Підготовка та залучення до виконання робіт з гуманітарного розмінування піротехнічних підрозділів ДСНС України».

Основними заходами у рамках цього проекту є спільне виконання завдань з розмінування понад 146 гектарів території Луганської області підрозділами ДСНС та командами ДГР, проведення тренінгів за міжнародними методиками для близько 130 фахівців ДСНС та матеріально-технічне оснащення 6 піротехнічних розрахунків Служби.

Сучасна техніка та обладнання для гуманітарного розмінування, які отримали підрозділи ДСНС в рамках проекту, дозволять працювати на рівні найвищих світових стандартів та суттєво підвищать рівень безпеки піротехніків під час виконання завдань.

6N4A2148.JPG

6N4A2227.JPG

6N4A2234.JPG

6N4A2236.JPG

6N4A2158.JPG

6N4A2160.JPG

6N4A2293.JPG


   
Останні новини
27 Травня07:55 З початку 2020 року в Україні сталося вже понад 13 тисяч пожеж у житловому секторі
27 Травня07:51 З початку 2020 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 21 тисячу вибухонебезпечних предметів
27 Травня07:50 Увага! Попередження про пiдвищення рiвнiв води
26 Травня17:26 На Донеччині фахівці водолазних пошуково-рятувальних робіт Головного управління продовжують обстежувати акваторію Азовського моря (ВІДЕО)
26 Травня17:03 Закарпаття: рятувальники спільно з лісниками рейдують лісовими угіддями краю
26 Травня16:29 На Донеччині рятувальники попереджають громадян про небезпеку ВНП
26 Травня15:57 м. Київ: водолази Аварійно-рятувального загону спеціального призначення отримали спеціальне спорядження
26 Травня15:34 На Волині рятувальники разом з посадовцями місцевої влади інструктували громадян з питань безпеки
26 Травня15:23 Черкаська область: рятувальники провели профілактичний рейд житловим сектором
26 Травня14:49 На Донеччині рятувальники закликають громадян відпочивати безпечно
26 Травня14:45 Рятувальники Хмельниччини закликали громадян бути обережними на водоймах під час відпочинку та риболовлі
26 Травня14:06 Кіровоградська область: Віталій Миронюк: «Головні виклики для нашого гарнізону на сьогодні: допомога владі в протистоянні COVID, запобігання загибелі людей на водоймах та масштабним пожежам – у екосистемі»
26 Травня14:03 Дніпропетровська область: співробітники ДСНС спільно з представниками Національної поліції провели патрулювання на центральному ринку
26 Травня14:01 м. Запоріжжя: рятувальники здали кров для допомоги людям
26 Травня13:52 Волинська область: рятувальники продовжують вдосконалювати свої навички
Останні новини