ГоловнаОстанні новини12 Липня, 2019р.
 Версія для друку

На Хмельниччині на бойове чергування заступила чотирилапа рятувальниця

Опубліковано: 12.07.2019, 11:48

Днями на Хмельниччині до служби у лавах ДСНС приступило пошуково-кінологічне відділення, створення якого відбулось за сприяння начальника Головного управління ДСНС в області Едуарда Братка. Головним «працівником» новоствореного відділення стала симпатична досвідчена рятувальниця – золотистий лабрадор-ретривер на ймення Небраска – собака надзвичайно енергійна, розумна, скрупульозна й кмітлива. Її найкращі здібності проявляються при пошуку у лісі та під завалами.

Необхідність відкриття такого відділення очевидна – лише протягом 2019 року працівники Служби порятунку Хмельниччини тричі залучались до пошуково-рятувальних операцій.

Тож, керівництво рятувальників Хмельниччини, усвідомлюючи виклики сучасних реалій, усі зусилля спрямовує на втілення на території краю загальноєвропейської практики щодо якісно нової концепції для пошуку й рятування постраждалих чи то в умовах завалів будівельних конструкцій, чи у лісі, чи на відкритій місцевості.

Введення в оперативний розрахунок спеціально навченого чотирилапого «рятувальника» значно полегшить роботу працівників ДСНС у цьому напрямку, а найголовніше – за допомогою такої помічниці з’явиться можливість у певній ситуації за певних обставин економити дорогоцінний час та отримати шанс на порятунок людського життя. Адже, як зазначає начальник кінологічного відділення ГУ ДСНС в області Сергій Троцький, наші чотирилапі друзі завдяки своїм унікальним природним якостям здатні швидко ідентифікувати особу за запахом, що є індивідуальним для кожної людини.

«Особливість собак-рятувальників у тому, – зауважив начальник управління реагування на надзвичайні ситуації та цивільного захисту ГУ ДСНС в області Сергій Поліщук, - що завдяки спеціальним тренуванням у них практично відсутня агресія, а отже, їхні дії спрямовуються у потрібне нам русло – вони не відволікаються на людей, яким не потрібна допомога. Крім того, такі тварини ніколи не нанесуть шкоди людині, лише допоможуть».

Бійці кінологічного відділення продемонстрували показовий виступ вмінь і навичок пошуково-рятувальної собаки. Тож у присутніх (а їх було чимало – це і журналісти, і працівники Служби порятунку) була чудова нагода ознайомитись із специфікою тренування та вміннями собаки-рятівника, навченої шукати живих людей у природному середовищі. Тож сьогодні у Небраски відбувся дебют! Побажаємо нашій чотирилапій колезі успіхів та досягнень у надважливій справі – рятувати людські життя!

IMG_2849.JPGIMG_2916.JPG

IMG_3022.JPGIMG_3078.JPG

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області


   
Останні новини
22 Вересня08:08 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
22 Вересня08:07 Закарпатські рятувальники долучились до участі у Програмі пільгового фінансового лізингу
22 Вересня08:05 П’ятеро цуценят пройшли урочисту посвяту у рятувальники в рамках святкування Дня рятівника
22 Вересня08:04 На столичному Хрещатику відбулися урочистості з нагоди професійного свята — Дня рятівника
21 Вересня15:36 Співробітники та курсанти НУЦЗУ спільно із рятувальниками відзначили День рятівника із жителями Харкова
21 Вересня14:58 Рятувальники відзначили День міста Кропивницький та долучились до загальної програми святкових заходів
21 Вересня14:54 У Харкові відбулось справжнє сімейне свято безпеки для рятувальників і харків’ян
21 Вересня12:07 Хмельницька область: вогнеборці відточували майстерність діяти під час гасіння пожежі у готелі
20 Вересня16:55 Чернігівська область: серед школярів рятувальники провели заходи пізнавальної акції "Запобігти. Врятувати. Допомогти."
20 Вересня16:25 Київська область: рятувальники провели акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»
20 Вересня16:24 Піротехніки 2 Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Дрогобич) приймають участь у міжнародних військових навчаннях «Rapid Trident - 2019»
20 Вересня15:17 На Волині відбувся брифінг щодо інформування громадськості про перебіг ліквідації пожежі у Луцькому військовому госпіталі
20 Вересня15:10 Рятувальники Кіровоградщини переконані, що вчити правилам безпеки необхідно з дитинства
20 Вересня15:07 Гарнізон Головного управління ДСНС України у Миколаївській області поповнився 16 пожежними-рятувальниками
20 Вересня15:06 До Дня винахідника і раціоналізатора України в НУЦЗУ нагороджено переможців Відкритого конкурсу на кращий патент у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки
Останні новини