ГоловнаОстанні новини12 Липня, 2019р.
 Версія для друку

На Хмельниччині на бойове чергування заступила чотирилапа рятувальниця

Опубліковано: 12.07.2019, 11:48

Днями на Хмельниччині до служби у лавах ДСНС приступило пошуково-кінологічне відділення, створення якого відбулось за сприяння начальника Головного управління ДСНС в області Едуарда Братка. Головним «працівником» новоствореного відділення стала симпатична досвідчена рятувальниця – золотистий лабрадор-ретривер на ймення Небраска – собака надзвичайно енергійна, розумна, скрупульозна й кмітлива. Її найкращі здібності проявляються при пошуку у лісі та під завалами.

Необхідність відкриття такого відділення очевидна – лише протягом 2019 року працівники Служби порятунку Хмельниччини тричі залучались до пошуково-рятувальних операцій.

Тож, керівництво рятувальників Хмельниччини, усвідомлюючи виклики сучасних реалій, усі зусилля спрямовує на втілення на території краю загальноєвропейської практики щодо якісно нової концепції для пошуку й рятування постраждалих чи то в умовах завалів будівельних конструкцій, чи у лісі, чи на відкритій місцевості.

Введення в оперативний розрахунок спеціально навченого чотирилапого «рятувальника» значно полегшить роботу працівників ДСНС у цьому напрямку, а найголовніше – за допомогою такої помічниці з’явиться можливість у певній ситуації за певних обставин економити дорогоцінний час та отримати шанс на порятунок людського життя. Адже, як зазначає начальник кінологічного відділення ГУ ДСНС в області Сергій Троцький, наші чотирилапі друзі завдяки своїм унікальним природним якостям здатні швидко ідентифікувати особу за запахом, що є індивідуальним для кожної людини.

«Особливість собак-рятувальників у тому, – зауважив начальник управління реагування на надзвичайні ситуації та цивільного захисту ГУ ДСНС в області Сергій Поліщук, - що завдяки спеціальним тренуванням у них практично відсутня агресія, а отже, їхні дії спрямовуються у потрібне нам русло – вони не відволікаються на людей, яким не потрібна допомога. Крім того, такі тварини ніколи не нанесуть шкоди людині, лише допоможуть».

Бійці кінологічного відділення продемонстрували показовий виступ вмінь і навичок пошуково-рятувальної собаки. Тож у присутніх (а їх було чимало – це і журналісти, і працівники Служби порятунку) була чудова нагода ознайомитись із специфікою тренування та вміннями собаки-рятівника, навченої шукати живих людей у природному середовищі. Тож сьогодні у Небраски відбувся дебют! Побажаємо нашій чотирилапій колезі успіхів та досягнень у надважливій справі – рятувати людські життя!

IMG_2849.JPGIMG_2916.JPG

IMG_3022.JPGIMG_3078.JPG

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області


   
Останні новини
12 Липня09:25 Дніпропетровська область: рейдовою групою здійснене патрулювання лісового масиву
12 Липня09:23 Дніпропетровська область: проведено профілактичний рейд на території лісового масиву та поблизу водних об’єктів
12 Липня09:17 Хмельниччина: рятувальники закликають бути вкрай обережними під час відпочинку на воді
12 Липня08:57 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
12 Липня08:56 Увага! Попередження про підвищення рівнів води
12 Липня07:59 Вогнеборці країни щодня здійснюють превентивні заходи задля збереження хлібних масивів
11 Липня14:59 Дніпропетровська область: рятувальники та правоохоронці провели спільний рейд біля водойми
11 Липня12:43 Житомирська область: рятувальники не припиняють проводити профілактичну роботу з населенням біля водойм
11 Липня12:41 Рятувальники Миколаївщини нагадують правила безпечної поведінки на воді
11 Липня11:31 Кіровоградська область: рятувальники продовжують нагадувати громадянам, що відпочинок біля води має бути за правилами
11 Липня11:29 У Хмельницькому рятувальники вкотре закликали містян подбати про свою безпеку під час відпочинку на воді
11 Липня11:25 Харківська область: рятувальники провели профілактичну роботу біля сміттєзвалищ
11 Липня09:41 Київська область: співпраця вогнеборців та працівників лісового господарства – запорука безпеки у лісових масивах
11 Липня09:40 Херсонщина: рятувальники продовжують заходи з запобігання поширенню коронавірусної інфекції
11 Липня09:23 Житомирська область: рятувальники пропагують безпечний відпочинок у лісових масивах та на водних об’єктах
Останні новини