ГоловнаОстанні новини22 Травня, 2019р.
 Версія для друку

Запорізька область: пройшов другий день командно-штабних навчань щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру

Опубліковано: 22.05.2019, 18:25

22 травня на території Запорізької області тривають командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області під керівництвом директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Парталяна.

За першою ввідною, виникла умовна надзвичайна ситуація, пов’язана з пожежею на території ВЧ А3840 та можливою подальшою детонацією боєприпасів. До п’ятикілометрової зони можливого ураження потрапляють 33 856 мешканців міста, 3 хімічно-небезпечних об’єкти, 2 лікувальні заклади, 11 дошкільних та навчальних заклади.

На місце події направляються сили та засоби протипожежного формування ВЧ А3840 в кількості 2 одиниць техніки, протипожежний взвод у складі 16 чоловік, 2 АППМ-3 для підвозу води та черговий тягач. Крім того, направлено сили та засоби пожежно-рятувальних підрозділів м. Мелітополь та аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спецпризначення облДСНС в кількості 35 чоловік особового складу та 7 одиниць техніки.

Водночас, проводилося оповіщення та інформування населення, працював збірний пункт евакуації. Пройшла евакуація населення із зони можливого ураження.

Згідно другої ввідної, в м. Бердянськ внаслідок дії південного вітру з поривами більш 40 м/с на Азовському морі виник шторм силою 7 балів. Створилася нагінна хвиля, яка подолала берегоукріплюючу споруду у південно-східній частині Бердянська. В зоні підтоплення опинилися 120 будинків з населенням близько 380 людей, база відпочинку “Хвиля” і клуб “Маяк” на загальній площі 40 га.

Рятувальники провели аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, а саме: відкачку води з підтопленої території, забезпечення працездатності зливової каналізації, пересипання місць перетікання води до житлових будинків. Крім цього, обстежили зони підтоплення з метою виявлення постраждалих та їх евакуації до приймальних пунктів для тимчасового відселення із зони підтоплення.

За третьою ввідною, в м. Мелітополь відбулось відпрацювання дій при загрозі виникнення НС в житловому будинку від вибуху газоповітряної суміші. За тактичним задумом, внаслідок порушень правил експлуатації внутрішньодомових газових мереж, відбулася загазованість житлового приміщення. При необережному поводженні з електричними приладами у загазованому приміщенні мешканцями дома, відбувся вибух газоповітряної суміші у квартирі на 4-му поверсі. Даний 9-поверховий будинок налічує три під’їзди, 108 квартир, в яких проживає 324 мешканця.

До місця події направлено сили та засоби пожежно-рятувальних підрозділів м. Мелітополь та Аварійно-рятувального загону спецпризначення облДСНС в кількості 40 чоловік особового складу та 11 одиниць техніки для проведення розвідки з метою визначення зони руйнувань та пошуку та евакуації мешканців будинку, гасіння пожежі, розбору завалів, пошуку та деблокування постраждалих людей під ними. На місті розгорнули штаб з ліквідації НС, пункт надання невідкладної допомоги потерпілим. Для розбору завалів та пошуку людей під ними додатково залучено спеціальну та інженерну техніку (автокрани, самоскиди) АРЗ СП ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Організовано взаємодію зі службами міста (Мелітополь міськгаз, Мелітопольські електромережі, Мелітопольський місьводоканал, підрозділи національної поліції та медичної служби). Аварійними бригадами проведено відключення будинку від електро, газо, водопостачання, бригадою міськгазу проводиться обстеження будинку на наявність витоку газу.

Евакуаційною групою проводиться доставка мешканців аварійного під’їзду в тимчасовий пункт збору (дитячий садок «Казка»).

Згідно четвертої ввідної, в м. Бердянськ рятувальники відпрацювали практичні дії щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з виливом хімічно-небезпечних речовин. Згідно тактичного задуму, на території міста під час перевезення хімічно-небезпечної речовини внаслідок розгерметизації автоцистерни (1,5 тони) стався витік аміаку. Вилив рідини на поверхню вільний. Радіус можливої зони зараження складав 500 м, глибина забруднення вторинною хмарою 580 м. До можливої зони хімічного забруднення частково потрапили п’ять вулиць, Бердянський педагогічний університет, Дитячий садок №1 «Сонечко», Музей Історії міста та 110 приватних домоволодінь із загальною кількістю населення 350 чоловік.

На місце прибула оперативна група Бердянського міськрайонного управління ГУ ДСНС, яка визначила масштаби розповсюдження небезпечної хмари та визначення зони хімічного забруднення. Фахівці ДСНС створили водяну завісу для осадження хмари забрудненого повітря та, щоб зменшити до безпечної концентрації речовину, залили аміак повітряно-механічною піною. Далі рятувальники виявили місце витоку аміаку та встановили бандаж для ліквідації течі.

Після проведення необхідних замірів і аналізів оперативною групою Бердянського міськрайонного відділу ДУ “Запорізькій обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” для визначення реальних розмірів зони хімічного забруднення та моніторингу стану навколишнього середовища у зоні НС, було прийняте рішення про екстрену евакуацію населення, яке опинилося в зоні хімічного ураження, з тимчасовим відселенням.

газ главная.jpg0-02-01-9a84ab1f6eac565f57a75b4a035dfebf88f759a0fa8b2d04eab0b9bd85886cc7_full.jpg

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
23 Вересня07:52 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
23 Вересня07:51 На столичному Хрещатику відбулися урочистості з нагоди професійного свята — Дня рятівника
23 Вересня07:51 П’ятеро цуценят пройшли урочисту посвяту у рятувальники в рамках святкування Дня рятівника
23 Вересня07:50 У столиці визначено переможців Міжнародних змагань «Найсильніший пожежний-рятувальник»
23 Вересня07:49 Закарпатські рятувальники долучились до участі у Програмі пільгового фінансового лізингу
22 Вересня18:33 У Луцьку рятувальники доллучилися до проведення науково-пізнавального заходу для дітей "Науковий пікнік"
22 Вересня17:49 Житомир: на щорічному фестивалі рятувальники знайомили дітей із своєю професією
22 Вересня17:16 м. Київ: колектив Київського гарнізону поповнився новобранцями
22 Вересня17:04 На Хмельниччині рятувальники ДСНС активно патрулюють місця масового відпочинку громадян
22 Вересня12:23 В рамках програми «U-LEAD з Європою» добровольці-вогнеборці Хмельниччини склали присягу перед жителями своїх громад
22 Вересня11:31 Миколаївська область: вихідними рятувальники проводять профілактичну роботу із відпочиваючими на водних об’єктах та в лісопаркових зонах
21 Вересня15:36 Співробітники та курсанти НУЦЗУ спільно із рятувальниками відзначили День рятівника із жителями Харкова
21 Вересня14:58 Рятувальники відзначили День міста Кропивницький та долучились до загальної програми святкових заходів
21 Вересня14:54 У Харкові відбулось справжнє сімейне свято безпеки для рятувальників і харків’ян
21 Вересня12:07 Хмельницька область: вогнеборці відточували майстерність діяти під час гасіння пожежі у готелі
Останні новини