ГоловнаОстанні новини22 Травня, 2019р.
 Версія для друку

Запорізька область: пройшов другий день командно-штабних навчань щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру

Опубліковано: 22.05.2019, 18:25

22 травня на території Запорізької області тривають командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області під керівництвом директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Парталяна.

За першою ввідною, виникла умовна надзвичайна ситуація, пов’язана з пожежею на території ВЧ А3840 та можливою подальшою детонацією боєприпасів. До п’ятикілометрової зони можливого ураження потрапляють 33 856 мешканців міста, 3 хімічно-небезпечних об’єкти, 2 лікувальні заклади, 11 дошкільних та навчальних заклади.

На місце події направляються сили та засоби протипожежного формування ВЧ А3840 в кількості 2 одиниць техніки, протипожежний взвод у складі 16 чоловік, 2 АППМ-3 для підвозу води та черговий тягач. Крім того, направлено сили та засоби пожежно-рятувальних підрозділів м. Мелітополь та аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спецпризначення облДСНС в кількості 35 чоловік особового складу та 7 одиниць техніки.

Водночас, проводилося оповіщення та інформування населення, працював збірний пункт евакуації. Пройшла евакуація населення із зони можливого ураження.

Згідно другої ввідної, в м. Бердянськ внаслідок дії південного вітру з поривами більш 40 м/с на Азовському морі виник шторм силою 7 балів. Створилася нагінна хвиля, яка подолала берегоукріплюючу споруду у південно-східній частині Бердянська. В зоні підтоплення опинилися 120 будинків з населенням близько 380 людей, база відпочинку “Хвиля” і клуб “Маяк” на загальній площі 40 га.

Рятувальники провели аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи, а саме: відкачку води з підтопленої території, забезпечення працездатності зливової каналізації, пересипання місць перетікання води до житлових будинків. Крім цього, обстежили зони підтоплення з метою виявлення постраждалих та їх евакуації до приймальних пунктів для тимчасового відселення із зони підтоплення.

За третьою ввідною, в м. Мелітополь відбулось відпрацювання дій при загрозі виникнення НС в житловому будинку від вибуху газоповітряної суміші. За тактичним задумом, внаслідок порушень правил експлуатації внутрішньодомових газових мереж, відбулася загазованість житлового приміщення. При необережному поводженні з електричними приладами у загазованому приміщенні мешканцями дома, відбувся вибух газоповітряної суміші у квартирі на 4-му поверсі. Даний 9-поверховий будинок налічує три під’їзди, 108 квартир, в яких проживає 324 мешканця.

До місця події направлено сили та засоби пожежно-рятувальних підрозділів м. Мелітополь та Аварійно-рятувального загону спецпризначення облДСНС в кількості 40 чоловік особового складу та 11 одиниць техніки для проведення розвідки з метою визначення зони руйнувань та пошуку та евакуації мешканців будинку, гасіння пожежі, розбору завалів, пошуку та деблокування постраждалих людей під ними. На місті розгорнули штаб з ліквідації НС, пункт надання невідкладної допомоги потерпілим. Для розбору завалів та пошуку людей під ними додатково залучено спеціальну та інженерну техніку (автокрани, самоскиди) АРЗ СП ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Організовано взаємодію зі службами міста (Мелітополь міськгаз, Мелітопольські електромережі, Мелітопольський місьводоканал, підрозділи національної поліції та медичної служби). Аварійними бригадами проведено відключення будинку від електро, газо, водопостачання, бригадою міськгазу проводиться обстеження будинку на наявність витоку газу.

Евакуаційною групою проводиться доставка мешканців аварійного під’їзду в тимчасовий пункт збору (дитячий садок «Казка»).

Згідно четвертої ввідної, в м. Бердянськ рятувальники відпрацювали практичні дії щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з виливом хімічно-небезпечних речовин. Згідно тактичного задуму, на території міста під час перевезення хімічно-небезпечної речовини внаслідок розгерметизації автоцистерни (1,5 тони) стався витік аміаку. Вилив рідини на поверхню вільний. Радіус можливої зони зараження складав 500 м, глибина забруднення вторинною хмарою 580 м. До можливої зони хімічного забруднення частково потрапили п’ять вулиць, Бердянський педагогічний університет, Дитячий садок №1 «Сонечко», Музей Історії міста та 110 приватних домоволодінь із загальною кількістю населення 350 чоловік.

На місце прибула оперативна група Бердянського міськрайонного управління ГУ ДСНС, яка визначила масштаби розповсюдження небезпечної хмари та визначення зони хімічного забруднення. Фахівці ДСНС створили водяну завісу для осадження хмари забрудненого повітря та, щоб зменшити до безпечної концентрації речовину, залили аміак повітряно-механічною піною. Далі рятувальники виявили місце витоку аміаку та встановили бандаж для ліквідації течі.

Після проведення необхідних замірів і аналізів оперативною групою Бердянського міськрайонного відділу ДУ “Запорізькій обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” для визначення реальних розмірів зони хімічного забруднення та моніторингу стану навколишнього середовища у зоні НС, було прийняте рішення про екстрену евакуацію населення, яке опинилося в зоні хімічного ураження, з тимчасовим відселенням.

газ главная.jpg0-02-01-9a84ab1f6eac565f57a75b4a035dfebf88f759a0fa8b2d04eab0b9bd85886cc7_full.jpg

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
14 Грудня13:21 Хмельницька область: молодь подякувала за життя ліквідаторам під час екскурсії до Музею пам'яті героїв Чорнобиля
14 Грудня12:33 Увага! Попередження про туман на території України
14 Грудня12:07 Рятувальники Миколаївщини не припиняють проводити профілактичні заходи щодо попередження пожеж в житлі
14 Грудня11:54 Кіровоградська область: у Світловодську рятувальники навчали школярів правилам безпеки під час новорічних свят та канікул
14 Грудня11:39 Рятувальники Донеччини провели зі школярами заняття з мінної безпеки
14 Грудня10:45 Науково-педагогічні працівники НУЦЗУ стали переможцями обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена»
14 Грудня08:00 Звернення Голови ДСНС України до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
14 Грудня07:52 Рятувальники вшанували пам'ять учасників ліквідації наслідків чорнобильської трагедії
13 Грудня16:41 У Маріуполі рятувальники відвідали колег-ветеранів ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС
13 Грудня16:28 Чернівецька область: вогнеборці ліквідували умовну пожежу на меблевій фабриці
13 Грудня16:26 Кропивницькі спортсмени-рятувальники здобули «золото» в змаганнях з волейболу
13 Грудня16:03 Чернівецька область: у краї запрацював новий підрозділ місцевої пожежної охорони
13 Грудня15:45 м. Чернівці: працівники Служби порятунку вшанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи
13 Грудня15:32 Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту були проведені навчання з питань пожежної безпеки
13 Грудня15:29 Волинська область: уміння діяти в екстремальних ситуаціях – запорука безпеки
Останні новини