ГоловнаОстанні новини21 Травня, 2019р.
 Версія для друку

Запорізька область: пройшов перший день командно-штабних навчань щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру

Опубліковано: 21.05.2019, 17:16

21 травня на території Запорізької області розпочалися командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Запорізької області під керівництвом директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Парталяна. «Такі навчання проводяться у п’яти регіонах на рік. Відпрацьовуються дії при виникненні саме тих надзвичайних ситуацій, які притаманні конкретній області. Наразі плануються ввідні про погіршення погодних умов. Це є актуальним для всіх регіонів. А також, враховуючи техногенне навантаження саме Запорізького краю, обов’язковим є відпрацювання дій на промислових підприємствах», - повідомив Сергій Парталян.

Згідно першої ввідної, в ніч з 20 на 21 травня територією Запорізької області пройшов активний південний циклон, який приніс грози, зливи та шквали 35-40 м/с. Пориви сильного вітру призвели до чисельних руйнувань об’єктів житлового фонду, соціальної, адміністративної, промислової сфер економіки, пошкодження ліній електромереж, зв’язку та газопроводів, падіння та пошкодження дерев, ускладнення руху транспорту на автошляхах області. Внаслідок негоди сталося підтоплення автодоріг, сільськогосподарських угідь, низько розташованих територій населених пунктів. Найбільш постраждали від наслідків буревію міста Запоріжжя, Токмак, Бердянськ, а також Василівський, Оріхівський, Токмацький райони.

У зв’язку з виникненням умовної надзвичайної ситуації, в Запорізькій облдержадміністрації відбулося позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС. Учасники заходу відпрацювали план оповіщення населення, узгодили заходи з проведення евакуаційних, аварійно-пошукових та рятувальних робіт, а також питання подальшого життєзабезпечення та відновлення постраждалих населених пунктів.

Начальник Головного управління ДСНС України у Запорізькій області генерал-майор служби цивільного захисту Олексій Лепський повідомив, що після отримання сигналу про НС оголошено сигнал «Збір-аварія» для приведення в бойову готовність підрозділів ДСНС області. На цілодобовому чергуванні знаходиться 354 чоловіка особового складу та 95 одиниць спеціальної і пожежної техніки. У постраждалих районах проводили аварійно-рятувальні роботи 126 чоловік особового складу та 31 одиниця спеціальної та пожежної техніки.

Згідно другої ввідної, 21 травня внаслідок дії шквального вітру пошкоджено 2 ЛЕП-150кВ електрозабезпечення об'єктів ТОВ “ЗТМК”. В результаті знижено надійність електропостачання об'єкта підвищеної небезпеки, що може привести до повного припинення електропостачання стратегічно важливого об'єкту в разі виходу з ладу ще однієї ЛЕП-150кВ. Склалась загроза виникнення надзвичайної ситуації, пов'язаної з викидом небезпечних хімічних речовин (хлору) із технологічного обладнання в кількості від 50 кг за 1 хвилину.

Технологічний персонал ТОВ “ЗТМК” забезпечив безаварійну експлуатацію технологічного обладнання. Співробітники “Запоріжобленерго” відновили пошкоджені лінії електропостачання комбінату.

Проведена екстрена евакуація населення із зони можливого ураження до пункту розміщення в безпечному районі.

За підвищеним номером виклику від ГУ ДСНС до місця події прибуло 23 одиниці спеціальної та основної техніки і 81 чоловік особового складу. Рятувальники в зоні ураження для осадження хмари хлору створили водяну завісу із 8 пожежних стволів з насадками-розпилювачами.

За третьою ввідною, 21 травня внаслідок порушень у технологічному процесі на 5-му енергоблоці Запорізької АЕС стався викид на висоту 30 метрів. Радіоактивна хмара умовно випала на територію м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського, Великобілозерського, та Василівського районів. Прогноз потужності дози від радіоактивної хмари поверхневого забруднення продуктами ділення перевищував 15 мкр/год. Зона можливого небезпечного радіаційного забруднення в такому випадку становить 1750 квадратних кілометри. До 50-кілометрової зони входять 69 населених пунктів, в тому числі: міста обласного значення Енергодар, Запоріжжя (частково) та 67 населених пунктів Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Веселівського, Василівського, Михайлівського, Запорізького районів, загальна чисельність населення яких складає 278,631 тис. чол. 

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль прийняв рішення щодо евакуації населення із зони радіоактивного забруднення. Організовано роботу згідно плану приймання і розміщення евакуйованого населення Запорізької області м. Токмак на випадок радіаційної аварії на ВП «Запорізька АЕС». До Токмаку прибуло 550 чоловік з Василівського району, з яких 9 інвалідів.

Водночас введено в дію план реагування на радіаційні аварії на Запорізькій АЕС. Для проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт залучилися сили та засоби Енергодарського міського гарнізону та Запорізького обласного гарнізону ДСНС в кількості 161 чоловік особового складу та 41 одиниці техніки. Радіаційне спостереження території зведеного загону здійснювала пересувна радіологічна лабораторія Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС.

Силами та засобами Токмацького міськрайонного сектору облДСНС організовано пожежну безпеку приймальних пунктів та міста. На приймальних пунктах здійснював чергування особовий склад з числа інспекторського складу з первинними засобами пожежогасіння.

IMG_7978.JPG10.jpgдд.jpg

ГУ ДСНС України у Запорізькій області

 

 


   
Останні новини
17 Червня08:15 Рятувальники дбають про безпеку дітей під час літніх канікул
17 Червня08:14 Увага! Попередження про пожежну небезпеку!
17 Червня08:14 Попередження про метеорологічні умови високого рівня забруднення повітря в м.Києві
17 Червня08:13 Увага! Попередження про підйом рівнів води на водоймах країни
17 Червня08:12 Увага! Попередження про грози та дощі в окремих областях України
17 Червня08:11 У період відзначення Дня Святої Трійці рятувальники ДСНС перейшли на посилений режим несення служби
16 Червня18:33 Чернігівська область: рятувальники роз'яснюють правила безпечного відпочинку біля водойм
16 Червня15:56 У кожному районі Миколаївщини рятувальники спілкувались з відпочиваючими поблизу водних об’єктів
16 Червня15:52 Полтавська область: рятувальники посилено проводять роз’яснювальну роботу серед відпочиваючих в лісах
16 Червня14:30 Миколаївська область: у м. Очаків рятувальники провели профілактичний рейд з відпочиваючими на морському узбережжі
16 Червня14:17 м. Запоріжжя: рятувальники проводять профілактичну роботу серед населення
16 Червня11:23 Чернігівська область: рятувальники проводять роз’яснювальну роботу у дитячому таборі «Веселка»
16 Червня10:50 Житомирська область: вихідними рятувальники слідкують за безпекою в місцях стихійного відпочинку громадян
16 Червня08:01 Під час робочої поїздки до Маріуполя Президент України Володимир Зеленський ознайомився із готовністю підрозділів МВС до забезпечення порядку в Азовському морі
16 Червня08:00 Привітання Голови ДСНС України із Днем медичного працівника!
Останні новини