ГоловнаОстанні новини2 Квітня, 2019р.
 Версія для друку

З початку 2019 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили майже 8 тисяч вибухонебезпечних предметів

Опубліковано: 02.04.2019, 09:57

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів. Так, з початку 2019 року станом на 2 квітня піротехніки ДСНС вже знищили 7 тис. 969 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 58 авіаційних бомб.

Навесні кількість виявлених громадянами застарілих снарядів значно зростає, адже саме у цей період люди масово починають наводити лад на своїх земельних ділянках.

31 березня піротехнічною групою Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, шляхом контрольованого підриву, знищено інженерну міну ТМ-57 часів минулих війн. Небезпечну знахідку на узбережжі річки Південний Буг у Центральному районі м. Миколаєва (вул. Лагерне Поле) виявили місцеві мешканці, про що й сповістили за екстреним номером 102.

Цього ж дня піротехніки Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області знищили 27 артилерійських снарядів калібру 152 мм часів Другої світової війни. Вибухонебезпечні предмети було виявлено напередодні під час контрольного обстеження території в с. Люторка Ізяславського району Хмельницької області.

29 березня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в Івано-Франківській області в селі Лісна Слобідка Коломийського району було знищено один 105 мм артилерійський снаряд, один 75 мм артилерійський снаряд, п’ять 50 мм мінометних мін, дві ППМ 36МERa, одна ППМ ПОМЗ-2, одна ручна граната Ф-1, сім ручних гранат М-42, шість ручних гранат М-36 та два інших вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни.

28 березня група піротехнічних робіт Управління ДСНС Житомирщини знищила 8 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн, що були виявлені напередодні в селах Майданівка, Мала Зубівщина та Бехи Коростенського району. Так звані «мисливці» за металобрухтом натрапили на підозрілі металеві предмети, що були схожі на вибухонебезпечні, на полях за межами населених пунктів. Фахівці ДСНС, які прибули до місць виклику, ідентифікували знахідки як 1 артснаряд калібром 76 мм, 6 мінометних мін калібром 82 мм та ще 1 артснаряд калібром 105 мм.

27 березня піротехнічною групою 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України у Львівській області вилучено та знищено встановленим порядком артилерійський снаряд та мінометну міну часів ІІ Світової війни. 75 мм артилерійський снаряд виявили в с. Білий Камінь Золочівського району під час прогулянки в лісі, на відстані 500 м від житлових будинків. Мінометну міну калібру 82 мм виявили поблизу м. Броди під час прогулянки в лісі, на відстані 1000 м від житлових будинків та 300 м від дороги «Броди-Лешнів».

26 березня піротехнічним відділенням групи піротехнічних робіт та спеціальних водолазних робіт обласної Держслужби з надзвичайних ситуацій у Херсонській області проведено реагування на подію, пов’язану з виявленням вибухонебезпечних предметів часів другої світової війни в Олешківському районі. Тут вранці на відкритій території на відстані 1,5 кілометра від с. Ліві Саги місцевими мешканцями було виявлено п’ять артилерійських снарядів калібром 152 мм. Виявлені боєприпаси транспортовані на спеціальний майданчик та знищені встановленим порядком.

Крім того тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

ФОТОАЛЬБОМ

 


   
Останні новини
28 Січня09:07 Рятувальники Черкащини вживають профілактичних заходів щодо попередження загибелі людей на пожежах
28 Січня08:50 З початку 2020 року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили вже 1 тис. 528 вибухонебезпечних предметів
28 Січня07:49 Надзвичайники перевіряють стан протипожежного захисту закладів із масовим перебуванням людей
28 Січня07:48 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
27 Січня17:46 Республіка Польща: завершився візит рятувальників Буковини до колег з Польщі
27 Січня17:09 Донеччина: рятувальники нагадують населенню правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів
27 Січня16:55 Чернівецька область: у навчальних закладах тривають перевірки стану протипожежного захисту
27 Січня16:28 Закарпатська область: рятувальники продовжують інспектувати заклади з масовим перебуванням людей
27 Січня16:18 Черкаська область: фахівці з питань цивільного захисту провели методичне навчання в автодорожньому ліцеї
27 Січня15:48 Донецька область: рятувальники закликали власників гаражів дотримуватись правил пожежної безпеки
27 Січня15:43 Кіровоградська область: рятувальники проводять протипожежні інструктажі та перевірки у закладах і установах з масовим перебуванням людей
27 Січня12:21 У Кропивницькому рятувальники запросили учнів альтернативної школи у безпечну мандрівку
27 Січня11:38 Кіровоградські рятувальники провели профілактичну роботу в місцях риболовлі та відпочинку населення поблизу водойм
27 Січня11:34 Луганщина: рятувальники нагадують громадянам про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки у побуті у зимовий період
27 Січня11:24 Рятувальники Хмельниччини під час рейдів на водних об’єктах застерігають краян від небезпеки тонкої криги
Останні новини