ГоловнаОстанні новини12 Лютого, 2019р.
 Версія для друку

Співробітники НУЦЗУ запатентували способи гасіння пожежі мобільним роботом, дегазації наземних резервуарів для зберігання світлих нафтопродуктів, локалізації наслідків хімічно небезпечних аварій, а також установку гасіння пожеж гелеутворюючими складами

Опубліковано: 12.02.2019, 16:47

10 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про охорону прав на винаходи та корисні моделі» в Державному реєстрі патентів України зареєстровані чотири чергові наукові розробки, заявником і власником яких є Національний університет цивільного захисту України.

12 лютого університет отримав підтверджуючі документи – оригінали патентів України на корисні моделі. Так, авторами розробки «Спосіб гасіння пожежі мобільним роботом» є творчий колектив у складі проректора з наукової роботи Володимира Андронова, проректора університету Олега Семківа, начальника відділу організації науково-дослідної роботи науково-дослідного центру Євгенія Рибки, провідного наукового співробітника наукового відділу з проблем цивільного захисту та техногенно-екологічної безпеки науково-дослідного центру Бориса Поспєлова, провідного наукового співробітника відділу організації науково-дослідної роботи науково-дослідного центру Костянтина Карпця, а також доцента кафедри пожежної та рятувальної підготовки факультету оперативно-рятувальних сил Павла Бородича. Реалізація запропонованого способу дозволяє підвищити ефективність гасіння пожеж з використанням мобільних роботів за рахунок скорочення часу гасіння та витрат вогнегасної речовини.

Авторами розробки «Спосіб дегазації наземних резервуарів для зберігання світлих нафтопродуктів» є творчий колектив у складі докторанта Ільгара Дадашева, професора кафедри спеціальної хімії та хімічної технології факультету оперативно-рятувальних сил Олександра Кірєєва, начальника кафедри інженерної та аварійно-рятувальної техніки факультету оперативно-рятувальних сил Андрія Калиновського, заступника начальника цієї ж кафедри Станіслава Виноградова та доцента Олександра Ковальова. Застосування даного способу дозволяє скоротити час проведення дегазації резервуарів за рахунок використання системи датчиків, які постійно відстежують поточну концентрацію парів вуглеводнів.

Авторами розробки «Спосіб локалізації наслідків хімічно небезпечних аварій» є творчий колектив у складі начальника кафедри піротехнічної та спеціальної підготовки факультету цивільного захисту Ігора Толкунова, доцента цієї ж кафедри Івана Попова та старшого викладача Євгена Стецюка. Реалізація запропонованого способу дозволяє одночасно здійснювати заходи локалізації та знезараження розливу рідкої фази небезпечних хімічних речовин.

Авторами розробки «Установка гасіння пожеж гелеутворюючими складами» є творчий колектив у складі професора кафедри пожежної тактики та аварійно-рятувальних робіт Юрія Сенчихіна, доцента цієї ж кафедри Володимира Сирового та викладача Костянтина Остапова. Даний пристрій дозволяє значно спростити та пришвидшити процес зміни балонів зі стисненим повітрям, а також підвищити ефективність гасіння пожеж гелеутворюючими складами.

У 2018 році університет подав 64 заявки та отримав 58 охоронних документів на право інтелектуальної власності, а протягом січня-лютого 2018 року – вже подано 13 заявок та отримано 4 патенти на корисні моделі, а також 9 позитивних рішення за результатами експертизи по суті на відповідність умовам патентоздатності.

па1-qpr.jpgпа2-qpr.jpg

па3-qpr.jpgпа4-qpr.jpg

Національний університет цивільного захисту України


   
Останні новини
24 Травня17:57 На базі навчального закладу системи ДСНС у Вінниці відбулася патріотична акція «Естафета поколінь»
24 Травня17:10 Донеччина: рятувальники нагадали мешканцям правила безпеки на водоймищах
24 Травня17:08 Столичні рятувальники ознайомили дошкільнят із професією вогнеборця
24 Травня17:07 Полтавська область: психолог Головного управління провели для працівників райдержадміністрацій тренінгове заняття
24 Травня17:06 У двох районах Закарпаття рятувальники спілкувались з місцевим населенням на тему безпеки життєдіяльності
24 Травня17:05 Вінницька область: рятувальники та лісівники спільно ліквідували умовну лісову пожежу
24 Травня17:03 Житомир: рятувальники провели просвітницьку роботу в Палаці культури
24 Травня17:00 м. Київ: в рамках робочого візиту польських рятувальників до Києва, підписано договір про подальшу співпрацю
24 Травня16:59 Луганська область: рятувальники провели профілактичні бесіди з громадянами щодо правил поведінки у лісах
24 Травня16:58 Київ: Рятувальники проводять для малечі екскурсії по пожежно-рятувальним частинам столиці
24 Травня16:57 Кропивницький: рятувальники посіли друге місце у змаганнях з настільного тенісу в рамках «Динаміади-2019»
24 Травня16:56 Столичні рятувальники провели роз’яснювальну роботу з населенням під час відпочинку на природі
24 Травня16:55 Кропивницький: рятувальники навчають учнівську молодь правилам поведінки в екстремальних умовах
24 Травня16:53 На екскурсію до рятувальників Луцька завітали школярі
24 Травня16:11 Увага! Попередження про підвищення рівнів води на водоймах країни!
Останні новини