ГоловнаОстанні новини13 Серпня, 2018р.
 Версія для друку

Фахівці ДСНС дбають про безпеку врожаю

Опубліковано: 13.08.2018, 08:18

Аби жнивна кампанія пройшла без втрат, рятувальники наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів в місцях збирання, переробки та зберігання зернових.

Як правило, найчастіше основними причинами виникнення пожеж на хлібних ланах є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

Тож, по всіх регіонах проводяться інформаційно-профілактичні заходи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки та підготовки сільгосппідприємств.

Зокрема на Волині, 9 серпня з метою забезпечення охорони урожаю зернових культур та грубих кормів від пожеж у Локачинському районі, співробітники Служби порятунку провели відповідні рейди в Затурцівській об'єднаній територіальній громаді, Війницькій, Холопичівській, Крухиничівській, Дорогиничівській та Замличівській сільських радах. Фахівці ДСНС разом з представниками обласного Управління ДСНС довели громадянам та керівникам господарств основні вимоги правил пожежної безпеки під час жнив для господарств, техніки, полів з зерновими та вручили відповідні інформаційні листи та пам’ятки.

Цього ж дня на Хмельниччині, спільно з екологами, рятувальники провели рейдову перевірку місць збирання урожаю в Шепетівському районі області. Прискіплива увага надзвичайників традиційно була прикута до стану техніки та агрегатів, які задіяні на збиранні й транспортуванні зерна. У першу чергу, це стосується наявності первинних засобів пожежогасіння.

Водночас фахівці Управління ДСНС України у Чернігівській області здійснили рейдові перевірки місць збирання та зберігання зернових у сільгосппідприємствах на території Городнянського, Менського й Талалаївського районів.

В свою чергу рятувальники Черкащини розповіли керівникам та працівникам місцевих сільгосппідприємств про заборону спалювання пожнивних залишків, стерні та сухої рослинності, а також розмістили листівки з правилами безпеки під час жнив на інформаційних дошках підприємств, які перевірили.

Шановні громадяни!

Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує!

У період збирання врожаю категорично забороняється:

- палити біля хлібних масивів;

- розкладати багаття на полях та поблизу них;

- спалювати стерню, післяжнивні залишки;

- полювати неподалік ланів;

- допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

- дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

- зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;

- обов'язкова наявність іскрогасників на тракторах.

Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!

жнива.jpg


   
Останні новини
27 Вересня08:52 Одеська область: рятувальники привітали учасників велопробігу та навчали їх правилам безпеки
27 Вересня07:55 Рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань у період температурних коливань
27 Вересня07:55 Фахівці ДСНС проводять превентивну роботу серед молодого покоління
27 Вересня07:55 У столиці пройшли Всеукраїнські змагання «Найсильніший пожежний-рятувальник Київ-2021»
26 Вересня11:53 Полтавська область: кременчуцькі рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти!»
26 Вересня08:27 Визначились переможці та призери першого дня Всеукраїнських змагань «Найсильніший пожежний-рятувальник Київ 2021»
26 Вересня08:00 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації
26 Вересня08:00 Увага! Попередження про пориви вітру
26 Вересня08:00 У столиці відбулося урочисте відкриття Всеукраїнських змагань «Найсильніший пожежний-рятувальник Київ 2021»
25 Вересня19:29 м.Львів: рятувальники взяли участь у науковому фестивалі «Lviv Open Lab»
25 Вересня16:10 Миколаївська область: рятувальники закликають громадян бути відповідальними та уникати пожеж в житлі
25 Вересня13:15 На Сумщині у 15-ти навчальних закладах пройшли фінальні Дні з поліцейським та рятівником
25 Вересня12:11 Кіровоградська область: рятувальники під час роз’яснювальної роботи у житловому секторі навчають громадян правилам безпеки у побуті
25 Вересня10:42 Команда «Рятівник» стала «бронзовим» призером Екстраліги чемпіонату Кропивницького з мініфутболу серед аматорських команд
25 Вересня08:36 У Сумах пройшли останні інформаційно – профілактичні заходи – «День з поліцейським та рятівником»
Останні новини