ГоловнаОстанні новини28 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

Жіноче обличчя Служби порятунку: Історія Лариси Борисенко - волонтерки із 35-ти річним кінологічним стажем

Опубліковано: 28.04.2018, 08:18

За доброю традицією цієї суботи продовжуємо знайомити суспільство із жінками, які щодня дбають про нашу з вами безпеку. Хоч сьогоднішня героїня і не має на плечах зірочок та не вдягає форму рятувальниці — вона має безпосереднє відношення до великої родини Служби порятунку. Пані Лариса — волонтерка. А ще — керівниця Павлоградського пошуково-рятувального загону «Антарес», інструкторка з підготовки рятувальних собак вищої категорії та суддя з пошуково-рятувальної служби Міжнародної категорії. За покликом серця 35 років свого життя жінка присвятила благородній справі — тренуванню службових собак.

Лариса розповідає, що бажання навчати саме пошуково-рятувальних собак виникло 14 років тому. У 2004 році вона зіткнулася з ситуацією, яка визначила для жінки новий напрямок кінології - рятувальний. “Телефонний дзвінок, в трубці схвильований голос: “Чув, що у вас є хороша собака, яка працює по сліду. Будь ласка, допоможіть знайти батька!”. На той момент, ми з моєю першою бельгійською вівчаркою Чокою тільки-но здали комплексні заліки. Я пояснила, що собака молода, працювала тільки по спортивному сліду і ніколи – по реальному, але людина на тому кінці дроту тихо вимовила: “Ви просто спробуйте. В будь-якому випадку, я буду вам вдячний. Адже це шанс!”. І ми з Чокою вирушили на пошуки людини”, - згадує Лариса. Собака одразу ж взяла слід: привела до води і лягла на береговій лінії. Викликали водолазів... Все ж, Чока не помилилася. З тих пір емоції від пошуку, почуття відповідальності, спілкування з близькими потерпілого, бажання допомогти — вже не покидали жінку.

Починаючи з 2008 року вона разом із колегами готували собак у напрямку пошуково-рятувальної роботи. У Дніпропетровській області на той момент це був єдиний загін, який займався пошуком зниклих людей і його залучали до роботи за договором із ДСНС. За цей час підготували близько 20 собак, із них 15 — міжнародного класу Б. Саме у павлоградців була перша атестована собака, яка змогла представити Україну на Чемпіонаті світу собак-рятувальників Міжнародної організації рятувальних собак (ІРО) у 2010 році.

Сьогодні Лариса Борисенко також має унікального, підготовленого і навченого напарника - бельгійську вівчарку малінуа Спаркі. Особливість Спаркі полягає у тому, що це перший в Україні собака, який здатен розшукувати тіла загиблих під шаром землі завтовшки до двох метрів. Разом вони проводять пошукові роботи на Донбасі у складі пошукових груп «Евакуації 200». Адже рідних людей завжди чекають з війни... Навіть мертвих.

Однак, не зважаючи на всі труднощі, Лариса впевнено рухається вперед: той накопичений багаж унікальних знань і напрацювань допомагає її команді у підготовці нових вихованців, які також будуть залучені в майбутньому до важливої місії у зоні бойових дій на Сході України.

В свою чергу обіцяємо, що і надалі будемо розповідати захопливі історії про жінок, які своїм прикладом надихають українок на нові звершення та додають упевненості у власних силах.

Лариса Борисенко.jpgЛариса Борисенко3.jpg

Лариса Борисенко2.jpg


   
Останні новини
23 Квітня10:25 Волинська область: рятувальники проводять уроки безпеки у навчальних закладах
23 Квітня09:31 Миколаївська область: рятувальники нагадують священнослужителям правила пожежної безпеки (ВІДЕО)
23 Квітня07:46 Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!
23 Квітня07:46 Напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичну роботу у культових спорудах
23 Квітня07:44 В рамках програми щеплення співробітників системи МВС від COVID-19, в ДСНС розпочалася кампанія з вакцинації
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про заморозки в Україні
22 Квітня18:06 Житомирська область: напередодні Великодня рятувальники контролюють пожежну безпеку культових споруд
22 Квітня18:03 Відбувся перший етап онлайн-семінару по роботі із соціальними мережами під час ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій
22 Квітня17:18 На Кіровоградщині тривають превентивні заходи щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах
22 Квітня16:43 В НУЦЗ України триває онлайн візит експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
22 Квітня15:58 Рахівські рятувальники перевіряють як на АЗС дбають про пожежну та техногенну безпеку
22 Квітня15:29 Столичні рятувальники проводять роз’яснювальну роботу в культових закладах
22 Квітня14:26 Увага! Попередження про небезпечні метеорологічні явища у Києві та Київській області
22 Квітня12:26 м. Хмельницький: ДСНСівці перевіряють стан пожежної безпеки культових споруд
Останні новини