Щодня вогнеборці ліквідовують сотні пожеж у природних екосистемах, які завдають значної шкоди навколишньому середовищу та населенню. Так, з початку року показник загорянь на відкритій території вже перетнув позначку у 8000 випадків.
Зокрема, 19 квітня рятувальники Київщини загасили пожежу лісової підстилки на площі 0,5 га у Зоні відчуження. Завдяки злагодженим діям вогнеборців та представників лісгоспу, вдалося оперативно ліквідувати загоряння на початковій стадії. Адже в умовах підвищення швидкості вітру у цей день до 15-20 м/с, воно могло спричинити масштабну лісову пожежу.
На території Кіровоградської області цього ж дня виникло 4 пожежі на відкритих територіях.
Водночас, вогнеборці Вінницької області впродовж 19 квітня 12 разів виїжджали на гасіння сухої рослинності.
Крім того, синоптики УкрГідрометцентру попереджають про те, що впродовж 21-23 квітня в Україні переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. А це означає, що ризик виникнення численних загорянь сухостою, чагарників та лісової підстилки буде тільки зростати.
Тож, з метою попередження виникнення численних пожеж на відкритій території, фахівці ДСНС України посилюють роз'яснювальну роботу з громадянами. Зокрема, надзвичайники проводять профілактичні рейди за участю правоохоронців, представників місцевого самоврядування та засобів масової інформації, під час яких закликають населення не провокувати пожежі у природних екосистемах країни.
Шановні громадяни!
Служба порятунку наголошує на суворому дотриманні правил пожежної безпеки!
Перш за все, не слід випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, розводити відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.
Пам'ятайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин а також неконтрольоване поширення вогню!
Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».