Традиційно, у вихідні ми продовжуємо гарну справу - знайомимо українців із рятувальницями ДСНС. А також вкотре підкреслюємо, що ґендерний підхід є одним із пріоритетних у системі Служби порятунку. Сьогодні розповідаємо про Олену Краснікову - диспетчерку 21-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Бровари, що на Київщині.
Дівчину часто запитують, чому вона вирішила стати рятувальницею. На це Олена не вагаючись відповідає, що завжди хотіла бути корисною для суспільства та допомагати людям. Тож, справу життя обирала свідомо. І дійсно, диспетчери є однією із найдостойніших професій у Службі порятунку. Не вступаючи безпосередньо у двобій із вогняною стихією, від них залежить успіх ліквідації пожежі чи іншої надзвичайної ситуації або події. Так, Олена Краснікова скеровує черговий караул частини до місця виклику, а за необхідності надсилає додаткові сили.
За першою освітою дівчина психолог. Впевнена, що знання психології допомагає їй відразу порозумітися з людиною, яка телефонує на екстрений номер “101”. “У стресовій ситуації люди не завжди можуть зосередитися і чітко сказати, що саме трапилося. Тож, я можу підтримати співрозмовника і швидко заспокоїти його”,- говорить Олена.
Проте і поза роботою наша героїня ніколи не відмовить у допомозі. Олена захоплюється їздою на мотоциклах і багато подорожує. Коли ж стає свідком дорожньо-транспортних пригод, завжди зупиняється та надає першу домедичну допомогу постраждалим. За словами дівчини таких випадків трапляється дуже багато. Крім того, по можливості Олена Краснікова співпрацює з Громадською організацією “MotoHelp”, яка об’єднує волонтерів мотоциклістів.
Небайдужі до чужого горя і неймовірно сильні жінки із відкритими серцями, що оберігають нашу країну від небезпек. Саме такими є українські рятувальниці. І Саме такою є Олена Краснікова.
А для всіх, хто слідкує за нашими новинами нагадуємо, що усі матеріали стосовно ґендерної політики Служби можна знайти за посиланням: http://www.dsns.gov.ua/ua/enderna-politika.html