ГоловнаОстанні новини18 Березня, 2018р.
 Версія для друку

«Тендітні обличчя Служби порятунку: історія Ольги Жук, начальниці місцевої пожежної охорони «Первомайське» Миколаївської області

Опубліковано: 18.03.2018, 08:39

Традиційно у вихідні розповідаємо про наших рятувальниць. Сьогодні знайомимо суспільство із Ольгою Жук – керівницею Вітовського загону місцевої пожежної охорони «Первомайське».

“Надзвичайну” кар'єру жінка розпочала ще у 2003 році, коли влаштувалась на посаду інструктора протипожежної профілактики ще тоді Жовтневого, а нині Вітовського загону місцевої пожежної охорони «Первомайське». З інформаційно-просвітницькою роботою пані Ольга відвідувала школи, дитячі садки та інші громадські установи, активно пропагувала правила пожежної безпеки, щоб запобігти нещасним випадкам серед дітей, як у побуті, так і під час відпочинку на природі. Через шість років, набравшись досвіду в протипожежній справі, їй запропонували посаду начальника місцевої пожежної охорони.

Частина, яку очолює Ольга Жук, має на озброєнні два пожежно-рятувальних автомобілі, що виїжджають на виклики 24 години на добу. Про ввірений колектив жінка завжди говорить із гордістю. В свою чергу підлеглі називають пані Ольгу “Боєць номер один”, адже за сигналом “Тривога” вона перша мчить до пожежного автомобіля. “Вона для нас не лише краса серед чоловіків, а й мудрий психолог та порадник. Жіноча інтуїція, власний життєвий досвід нерідко допомагають їй у цій нелегкій справі”. Так відгукується колектив рятувальників про свою керівницю.

“Я й досі пам’ятаю свій перший виїзд. На годиннику дванадцята ночі, телефонний дзвінок, збираюсь за декілька хвилин і ми вирушаємо до с. Білозірка (до 2016 р. - Бармашово). По прибуттю бачу полумя, що виривається із вікон. Купа диму, неймовірний галас, і тут я зрозуміла — почалось. Довелось тоді перебороти хвилювання й сконцентруватись на виконанні першочергових завдань. Врятували ми тоді й будинок від знищення і родину, що в ньому мешкала” – згадує жінка.

З особливою теплотою розповідає Ольга Жук і про свою сім’ю. З чоловіком, навіть життям вони ризикують разом. Вже 14 років Микола Жук працює водієм у цьому ж підрозділі. І всі ці роки пліч-о-пліч вони крокують однією професійною стежкою. Подружжя Жук виховали двох доньок та мають трьох онуків. Для дівчат мати стала гідним прикладом для наслідування. Так, старша донька навіть пішла працювати в службу цивільного захисту та зараз обіймає посаду диспетчера в 26 Державній пожежно-рятувальній частині м. Миколаєва.

Як і інші героїні наших історій, Ольга Жук свідомо обрала для себе девіз рятувальників ДСНС України – «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» і саме з ним впевнено крокує по життю та професійною стежкою.

DSC_0012.JPG

 

ГУ ДСНС України у Миколаївській області


   
Останні новини
23 Квітня09:31 Миколаївська область: рятувальники нагадують священнослужителям правила пожежної безпеки (ВІДЕО)
23 Квітня07:46 Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!
23 Квітня07:46 Напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичну роботу у культових спорудах
23 Квітня07:44 В рамках програми щеплення співробітників системи МВС від COVID-19, в ДСНС розпочалася кампанія з вакцинації
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про заморозки в Україні
22 Квітня18:06 Житомирська область: напередодні Великодня рятувальники контролюють пожежну безпеку культових споруд
22 Квітня18:03 Відбувся перший етап онлайн-семінару по роботі із соціальними мережами під час ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій
22 Квітня17:18 На Кіровоградщині тривають превентивні заходи щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах
22 Квітня16:43 В НУЦЗ України триває онлайн візит експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
22 Квітня15:58 Рахівські рятувальники перевіряють як на АЗС дбають про пожежну та техногенну безпеку
22 Квітня15:29 Столичні рятувальники проводять роз’яснювальну роботу в культових закладах
22 Квітня14:26 Увага! Попередження про небезпечні метеорологічні явища у Києві та Київській області
22 Квітня12:26 м. Хмельницький: ДСНСівці перевіряють стан пожежної безпеки культових споруд
22 Квітня12:08 Хмельниччина: надзвичайники провели пожежні тактико-спеціальні навчання
Останні новини