ГоловнаОстанні новини16 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Тендітні обличчя Служби порятунку: історія української рятувальниці Анни Жайворонок

Опубліковано: 16.12.2017, 08:14

Сьогодні вже мало хто дивується, коли бачить жінку- офіцера, які нарівні з чоловіками дбають про правопорядок і захищають Україну. Відколи в Україні розпочався процес реформування системи Міністерства внутрішніх справ та імплементації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», межа між виконанням службових обов’язків чоловіків та жінок почала зникати.

В структурі Служби порятунку є чимало дівчат. Найчастіше вони обіймають посади диспетчера, психолога, інспектора або медика. Проте є і такі сміливіці, які кидають виклик будь-яким труднощам.

Ми продовжуємо знайомити вас із нашими чарівними колегами, і сьогодні розповімо про Анну Жайворонок - рятувальницю з Донеччини. Анна – єдина жінка в аварійно-рятувальному загоні спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області. Дівчина обіймає посаду з січня 2015 року, однак вже встигла побувати у «найгарячіших» точках області. Зокрема, вона працювала на розчищенні завалів після обстрілу району “Східний” у Маріуполі, а також залучалася до проведення відновлювальних робіт у Авдіївці на початку 2017 року. З дитинства Анна полюбляла активні види спорту. Вже у віці 16 років дівчинка зрозуміла, що підкорювати гори – це її стихія та покликання. Кожну вільну хвилину вона намагалася присвятити своєму хобі, навіть збиралася пройти навчання у всесвітній Асоціації промислового альпінізму IRATA у Великій Британії. Однак життя склалося дещо інакше.

Після передислокації у 2015 році Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Донецькій області з міста Донецьк до Маріуполя існувала нагальна потреба у кваліфікованих верхолазах. Тож дівчина вирішила спробувати свої сили у цій професії. Протягом кількох років Анна відвідувала різноманітні курси, навчання та тренінги з альпінізму. Спершу до її кандидатури віднеслися з пересторогою – адже  до цього моменту верхолазами працювали виключно чоловіки. Однак вирішили ризикнути. З того моменту серед верхолазів ДСНС працює справжній професіонал свого діла. До Анни колеги нерідко звертаються по допомогу, вважають її чудовим рятувальником та душею колективу. Указом Президента України дівчину навіть було нагороджено орденом «Княгині Ольги» 3-го ступеня.

До речі, окрім такої бажаної роботи, у Службі порятунку Анна знайшла ще й справжнє кохання. Тепер вони разом із чоловіком підкорюють світові вершини, і минулого року вони вже здійснили сходження на Говерлу та підкорили Ельбрус.

Так, Сужба порятунку може мати два обличчя і та професія, яку найчастіше асоціюють саме з чоловіками, у жіночій долі також цілком можлива. Навіть попри всі її складності. Це щоразу доводять численні історії відважних українських рятувальниць.

25434314_851213065085821_241867062_o.jpg


   
Останні новини
23 Квітня11:06 Черкаська область: рятувальники завітали до школярів
23 Квітня11:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
23 Квітня10:54 Житомирська область: попередження надзвичайних подій в пріоритеті у рятувальників
23 Квітня10:25 Волинська область: рятувальники проводять уроки безпеки у навчальних закладах
23 Квітня09:31 Миколаївська область: рятувальники нагадують священнослужителям правила пожежної безпеки (ВІДЕО)
23 Квітня07:46 Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!
23 Квітня07:46 Напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичну роботу у культових спорудах
23 Квітня07:44 В рамках програми щеплення співробітників системи МВС від COVID-19, в ДСНС розпочалася кампанія з вакцинації
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про заморозки в Україні
22 Квітня18:06 Житомирська область: напередодні Великодня рятувальники контролюють пожежну безпеку культових споруд
22 Квітня18:03 Відбувся перший етап онлайн-семінару по роботі із соціальними мережами під час ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій
22 Квітня17:18 На Кіровоградщині тривають превентивні заходи щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах
22 Квітня16:43 В НУЦЗ України триває онлайн візит експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
22 Квітня15:58 Рахівські рятувальники перевіряють як на АЗС дбають про пожежну та техногенну безпеку
22 Квітня15:29 Столичні рятувальники проводять роз’яснювальну роботу в культових закладах
Останні новини