ГоловнаОстанні новини9 Грудня, 2017р.
 Версія для друку

Служба порятунку може мати два обличчя: історії українських рятувальниць

Опубліковано: 09.12.2017, 08:26

В структурі ДСНС України дівчата найчастіше обіймають посади диспетчера, психолога, інспектора або медика. Вдягнувши офіцерську форму, вони із задоволенням та самовідданістю несуть непростий тягар відповідальності на своїх тендітних плечах, щодня допомагаючи тим, хто цього потребує.

Вже не перший тиждень ми знайомимо українців із прекрасною половиною Служби порятунку, і таких цікавих знайомств надалі буде ще більше: адже відколи в Україні розпочався процес реформування системи МВС та імплементації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», межа між виконанням службових обов’язків чоловіків та жінок почала помітно стиратися. І сьогодні вже мало хто дивується, коли бачить жінку- офіцера поліції чи Нацгвардії. Нарівні з чоловіками, вони дбають про правопорядок і захищають Україну.

Сьогодні ми нагадаємо історію диспетчера Віталії Безгачової - рятівниці з Луганщини. Невипадково Віталію ми називаємо саме рятівницею, адже одного разу серцем відчувши біду, ця жінка стала саме рятівницею для двох маленьких сусідських дітей. Ламаючи стереотипи про те, що диспетчер не бере безпосередню участь у рятувальній операції, Віталія Безгачова у січні цього року, у вільний від роботи час, під час пожежі у сусідській квартирі в м. Сєвєродонецьк, врятувала двох малолітніх дітей, які знаходилися в задимленому приміщені і кликали на допомогу. Вона вивела з квартири одну п’ятирічну дитину та винесла на руках іншу дворічну непритомну дитину, яка лежала біля дверей. Найменшому хлопчику Віталія надала першу невідкладну допомогу і буквально вирвала його життя з лап смерті.

За цей рішучий та небайбужий вчинок, у березні цього року Президент України Петро Порошенко нагородив Віталію медаллю “За врятоване життя”. Крім того, диспетчер з Луганщини також стала лауреатом цьогорічної Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року».

Загалом, такі історії доводять, що Служба порятунку може мати два обличчя і та професія, яку найчастіше асоціюють саме з чоловіками, у жіночій долі також цілком можлива. Навіть попри всі її складності. А ми, в свою чергу, і надалі будемо ламати стереотипи та знайомити вас із відважними українськими рятувальницями.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   
Останні новини
23 Квітня11:06 Черкаська область: рятувальники завітали до школярів
23 Квітня11:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
23 Квітня10:54 Житомирська область: попередження надзвичайних подій в пріоритеті у рятувальників
23 Квітня10:25 Волинська область: рятувальники проводять уроки безпеки у навчальних закладах
23 Квітня09:31 Миколаївська область: рятувальники нагадують священнослужителям правила пожежної безпеки (ВІДЕО)
23 Квітня07:46 Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!
23 Квітня07:46 Напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичну роботу у культових спорудах
23 Квітня07:44 В рамках програми щеплення співробітників системи МВС від COVID-19, в ДСНС розпочалася кампанія з вакцинації
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про заморозки в Україні
22 Квітня18:06 Житомирська область: напередодні Великодня рятувальники контролюють пожежну безпеку культових споруд
22 Квітня18:03 Відбувся перший етап онлайн-семінару по роботі із соціальними мережами під час ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій
22 Квітня17:18 На Кіровоградщині тривають превентивні заходи щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах
22 Квітня16:43 В НУЦЗ України триває онлайн візит експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
22 Квітня15:58 Рахівські рятувальники перевіряють як на АЗС дбають про пожежну та техногенну безпеку
22 Квітня15:29 Столичні рятувальники проводять роз’яснювальну роботу в культових закладах
Останні новини