Відколи в Україні розпочався процес реформування системи МВС та імплементації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», межа між виконанням службових обов’язків чоловіків та жінок почала помітно стиратися. Сьогодні вже мало хто дивується, коли бачить жінку- офіцера поліції чи Нацгвардії. Нарівні з чоловіками, вони дбають про правопорядок і захищають Україну.
В структурі Державної служби з надзвичайних ситуацій дівчата найчастіше обіймають посади диспетчера, психолога, інспектора або медика. Вдягнувши форму, ці тендітні офіцери не бояться брати на себе також і величезну відповідальність за життя українців.
Диспетчери є однією із найдостойніших професій в Службі порятунку «101». Не вступаючи безпосередньо у двобій із вогняною стихією, від них залежить успіх ліквідації пожеж чи надзвичайних ситуацій. Вони направляють сили та засоби, необхідні для рятування людей, ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій, надають телефоном психологічну підтримку та практичні поради постраждалим.
Калерія Повх - диспетчер оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Львівській області, старший сержант служби цивільного захисту.
Рятувальниця розповідає, що ще з дитинства мріяла носити форму. Саме тому й для навчання обрала спеціалізований навчальний заклад – Львівський державний університет внутрішніх справ, де вивчала юриспруденцію. У студентський період дівчина познайомилася із своїм майбутнім чоловіком Ігорем, який, зрештою, змінив усе подальше її життя. Ігор працював у той час у відділі організації служби в Головному управлінні МНС у Львівській області. І саме його приклад захоплення професією, підштовхнули Калерію до реалізації дитячої мрії.
У 2006 році у Загоні технічної служби ДСНС Львівщини з’явився новий молодий диспетчер. Тут вона вперше відчула відповідальність за власну роботу. Калерія пригадує, що за час чергувань ставалося чимало надзвичайних ситуацій. Бували й такі, що закарбувалися у пам’яті жінки назавжди. Одна з таких ситуацій сталася у День 8 Березня. Компанія молодих людей каталася на квадроциклах й потрапила у ДТП. Внаслідок події 14-річна дівчина зазнала значних політравм. Рятувальниця каже, що вкрай перейнялася цією історією, адже біда сталася у такий особливий та приємний день.
У Загоні технічної служби Калерія пропрацювала до 2011 року. Далі молода рятівниця стала диспетчером в оперативно-координаційному центрі ГУ ДСНС України у Львівській області, де й працює донині.
Професія диспетчера є складною та потребує стресостійкості, вміння швидко ухвалювати правильні рішення та спілкуватися з людьми, які часто телефонують у паніці. В середньому за добу у період чергування вона може прийняти близько 400 викликів, а у період надзвичайних подій кількість таких дзвінків може зрости до півтори тисячі.
Зараз Калерія матір двох чудових хлопчиків, віком 9 та 11 років. Хлопці неймовірно пишаються своєю мамою, й завжди із гордістю розповідають ким вона працює.
Сини навіть вчать своїх друзів та однокласників, що телефонувати до Служби порятунку «101» задля жарту не можна, адже у цей час у іншому місці хтось може потребувати реальної допомоги.
Окрім роботи диспетчера, Калерія активно займається популяризацією культури безпеки серед школярів – долучається до відкритих уроків, виховних годин у школі своїх дітей.
Загалом, приклад львівської рятувальниці доводить, що Служба порятунку має два обличчя, і жінки також професійно приходять на порятунок ближніх.