ГоловнаОстанні новини25 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Все більше жінок в Службі порятунку ламають стереотипи про те, що рятувальник — це суто чоловіча професія

Опубліковано: 25.11.2017, 08:31

Відколи в Україні розпочався процес реформування системи МВС та імплементації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», межа між виконанням службових обов’язків чоловіків та жінок почала помітно стиратися. Сьогодні вже мало хто дивується, коли бачить жінку- офіцера поліції чи Нацгвардії. Нарівні з чоловіками, вони дбають про правопорядок і захищають Україну.

В структурі Державної служби з надзвичайних ситуацій дівчата найчастіше обіймають посади диспетчера, психолога, інспектора або медика. Вдягнувши форму, ці офіцери із задоволенням та самовідданістю несуть непростий тягар відповідальності на своїх тендітних плечах, щодня допомагаючи тим, хто цього потребує.

Сьогодні розповімо про Інну Загрію - рятувальницю з Київської області. Диспетчер 9-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Тетіїв вже 10-й рік поспіль працює у Службі порятунку. Одного разу прийшовши на співбесіду до пожежної частини вона вирішила присвятити своє життя служінню українському народові і державі. Саме тут Інна знайшла друзів, однодумців та реалізувалась як людина. Профільну освіту жінка здобула у Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля у 2013 році вже перебуваючи на службі.

Ламаючи стереотипи про те, що диспетчер не бере безпосередню участь у рятувальній операції, Інна розповідає про нестандартний випадок під час свого чергування, який врятував людині життя. Диспетчеру до поженої частини зателефонував чоловік, що опинився у важкій життєвій ситуації через зраду дружини. Він потребував психологічної підтримки та допомоги і просив не класти слухавки - інакше він накладе на себе руки. Не розгубившись, Інна Загрія продовжила розмову і одночасно направила підрозділ поліції на адресу чоловіка, врятувавши таким чином йому життя.

Загалом, такі історії доводять, що Служба порятунку може мати два обличчя і та професія, яку найчастіше асоціюють саме з чоловіками, у жіночій долі також цілком можлива. Навіть попри всі її складності. А ми, в свою чергу, і надалі будемо ламати стереотипи та знайомити вас із відважними українськими рятувальницями.


   
Останні новини
23 Квітня11:47 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації
23 Квітня11:06 Черкаська область: рятувальники завітали до школярів
23 Квітня11:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
23 Квітня10:54 Житомирська область: попередження надзвичайних подій в пріоритеті у рятувальників
23 Квітня10:25 Волинська область: рятувальники проводять уроки безпеки у навчальних закладах
23 Квітня09:31 Миколаївська область: рятувальники нагадують священнослужителям правила пожежної безпеки (ВІДЕО)
23 Квітня07:46 Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!
23 Квітня07:46 Напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичну роботу у культових спорудах
23 Квітня07:44 В рамках програми щеплення співробітників системи МВС від COVID-19, в ДСНС розпочалася кампанія з вакцинації
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про заморозки в Україні
22 Квітня18:06 Житомирська область: напередодні Великодня рятувальники контролюють пожежну безпеку культових споруд
22 Квітня18:03 Відбувся перший етап онлайн-семінару по роботі із соціальними мережами під час ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій
22 Квітня17:18 На Кіровоградщині тривають превентивні заходи щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах
22 Квітня16:43 В НУЦЗ України триває онлайн візит експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
22 Квітня15:58 Рахівські рятувальники перевіряють як на АЗС дбають про пожежну та техногенну безпеку
Останні новини