ГоловнаОстанні новини18 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Все більше дівчат в ДСНС ламають стереотипи про те, що рятувальник — це суто чоловіча професія (ВІДЕО)

Опубліковано: 18.11.2017, 08:12

Відколи в Україні розпочався процес реформування системи МВС та імплементації Резолюції Ради безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», межа між виконанням службових обов’язків чоловіків та жінок почала помітно стиратися. Сьогодні вже мало хто дивується, коли бачить жінку- офіцера поліції чи Нацгвардії. Нарівні з чоловіками, вони дбають про правопорядок і захищають Україну.

В структурі Державної служби з надзвичайних ситуацій дівчата найчастіше обіймають посади диспетчера, психолога, інспектора або медика. Та все ж, трапляються випадки, які ламають загальноприйняті стереотипи про те, що рятувальник — це суто чоловіча професія. Вдягнувши форму, ці тендітні офіцери не бояться брати на себе також і величезну відповідальність за життя українців.

Яскравий приклад - старший лейтенант служби цивільного захисту Марія Подима з Миколаївської області, яка з самого дитинства мріяла стати рятувальницею. Навчаючись в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля на факультеті «Пожежна безпека», Марія здобула навички роботи в апаратах на стисненому повітрі у задимленому приміщенні теплодимокамери та полосі психологічної підготовки вогнеборців, що надало більшої впевненості в обраному нею шляху. Тож, після навчання дівчина приступила до виконання службових обов’язків в Головному управлінні ДСНС України у Миколаївській області на посаді інженера дослідно-випробувальної лабораторії. Гарна фізична форма, яка є невід’ємною складовою професії рятувальника допомогла Марії вибороти перемогу на перших Всеукраїнських змаганнях «Найсильніший пожежний-рятувальник. Київ 2017», що відбулися минулого місяця у столиці.

А вже у листопаді збулася мрія рятувальниці і дівчина приступила до стажування начальником рятувального відділення групи рятувальних робіт. Цього ж місяця співробітники аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення обласного управління ДСНС  провели позапланові тренування на чолі з Марією щодо порятунку людей на воді після умовної ДТП на Інгульському мосту.

Під час тренувань дівчина продемонструвала не тільки гарні організаторські здібності, керуючи процесом порятунку постраждалих, а й вміння працювати із шансовим інструментом (бензорізом, бензопилою, різаком-розжимом та гідравлічними ножицями).

Загалом, приклад миколаївської рятувальниці доводить, що Служба порятунку може мати два обличчя і та професія, яку найчастіше асоціюють саме з чоловіками, у жіночій долі також цілком можлива. Навіть попри всі її складності. А ми, в свою чергу, і надалі будемо ламати стереотипи та знайомити вас із відважними українськими рятувальницями.

DSC_0290.jpg DSC_0219.jpg

DSC_0176.jpg DSC_0197.jpg

DSC_0207.JPG 2017-0204-130.jpg

 


   
Останні новини
23 Квітня11:06 Черкаська область: рятувальники завітали до школярів
23 Квітня11:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
23 Квітня10:54 Житомирська область: попередження надзвичайних подій в пріоритеті у рятувальників
23 Квітня10:25 Волинська область: рятувальники проводять уроки безпеки у навчальних закладах
23 Квітня09:31 Миколаївська область: рятувальники нагадують священнослужителям правила пожежної безпеки (ВІДЕО)
23 Квітня07:46 Служба порятунку попереджає про збільшення кількості пожеж на відкритих територіях!
23 Квітня07:46 Напередодні Великодня рятувальники проводять профілактичну роботу у культових спорудах
23 Квітня07:44 В рамках програми щеплення співробітників системи МВС від COVID-19, в ДСНС розпочалася кампанія з вакцинації
23 Квітня07:43 Увага! Попередження про заморозки в Україні
22 Квітня18:06 Житомирська область: напередодні Великодня рятувальники контролюють пожежну безпеку культових споруд
22 Квітня18:03 Відбувся перший етап онлайн-семінару по роботі із соціальними мережами під час ліквідації пожеж та надзвичайних ситуацій
22 Квітня17:18 На Кіровоградщині тривають превентивні заходи щодо недопущення виникнення пожеж у екосистемах
22 Квітня16:43 В НУЦЗ України триває онлайн візит експертної групи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти
22 Квітня15:58 Рахівські рятувальники перевіряють як на АЗС дбають про пожежну та техногенну безпеку
22 Квітня15:29 Столичні рятувальники проводять роз’яснювальну роботу в культових закладах
Останні новини