ГоловнаОстанні новини5 Вересня, 2017р.
 Версія для друку

В ДСНС відбудуться Українсько-Американські навчання щодо реагування на надзвичайну ситуацію, пов'язану з радіаційною аварією

Опубліковано: 05.09.2017, 08:36

5 вересня в ДСНС розпочнуться спільні Українсько-Американські командно-штабні навчання з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов'язану з радіаційною аварією на відокремленому підрозділі “Запорізька АЕС” НАЕК “Енергоатом”.

До участі у навчаннях залучені фахівці апарату ДСНС України, представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, центральних і місцевих органів влади України та державних установ (підприємств), а також експерти з Державного департаменту, Агентства зменшення загрози Міністерства оборони та Федерального агентства з надзвичайних ситуацій США..

Захід організовується Державною службою України з надзвичайних ситуацій за підтримки експертів Агентства зменшення загрози Міністерства оборони США.

Впродовж трьох днів учасники командно-штабних навчань відпрацюють 3 модулі сценарію з реагування на можливу радіаційну аварію на ВП “Звпорізька АЕС.”

Так, у першому модулі «Реагування на об’єктовому, місцевому та регіональному рівнях на аварію на реакторі Запорізької АЕС» передбачається загальний огляд реагування на об’єктовому, місцевому та регіональному рівнях на радіаційну аварію на Запорізькій атомній електростанції.

Другий модуль «Реагування на державному рівні на аварію на реакторі ЗАЕС та першочергові заходи з ліквідації її наслідків» стосується першочергових заходів з реагування та пом'якшення наслідків, що вживаються на державному рівні.

Відпрацювання третього модуля «Реагування на державному рівні на аварію на реакторі АЕС та довгострокові заходи з ліквідації її наслідків» передбачає, зокрема, розгляд питань тимчасового відселення населення із зони НС, дезактивації території, будівель, споруд, збирання та захоронення радіоактивних відходів, соціального захисту постраждалих від НС, моніторингу радіоактивного забруднення довкілля, аналізу впливу на економіку та інфраструктуру, а також визначення проміжних та довгострокових питань відновлення, їх результатів та необхідних ресурсів.

За результатами навчань буде визначено рівень готовності та здатності центральних та місцевих органів виконавчої влади до ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції, а також їх взаємодія. Крім того, одними з головних завдань організації подібного роду заходів є підвищення рівня готовності, покращення навичок керівників державних органів щодо прийняття оперативного рішення під час ліквідації наслідків можливої аварії національного рівня на АЕС, а також вивчення та уточнення існуючих планів, правил і процедур для координації заходів оперативного реагування.

 

Прес-служба ДСНС України


   
Останні новини
7 Квітня16:45 На Кіровоградщині рятувальники надають допомогу по дезінфекції місць, небезпечних щодо ймовірності поширення COVID-19
7 Квітня16:40 Вінницька область: рятувальники проводять дезінфекцію у населених пунктах
7 Квітня16:18 Житомирська область: дезінфікуємо, інформуємо та застерігаємо – робота щодо недопущення розповсюдження COVID – 19 триває
7 Квітня15:51 Херсонська область: за минулу добу фахівці обласного відомства ДСНС провели дезінфекцію 142 об’єктів соціальної сфери, з початку карантину - 1978
7 Квітня14:53 Хмельницька область: рятувальники продовжують протидіяти поширенню інфекційних захворювань (ВІДЕО)
7 Квітня14:45 Увага! Попередження про погіршення погодних умов!
7 Квітня14:42 Увага! Попередження про лавинну небезпеку!
7 Квітня12:56 Рятувальники Луганщини проводять роботу, що спрямована на протидію поширення коронавірусної інфекції
7 Квітня11:15 Запорізькі рятувальники провели дезинфекцію вулиць
7 Квітня10:46 Волинські рятувальники долучаються до комплексу заходів із запобігання поширенню коронавірусу
7 Квітня08:29 Адміністративні послуги ДСНС будуть надаватися з урахуванням обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби
7 Квітня08:29 ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!
6 Квітня18:45 На Кіровоградщині рятувальники надають допомогу по здійсненню дезінфекційних заходів
6 Квітня18:11 На Дніпропетровщині триває профілактична робота з протидії поширенню коронавірусу
6 Квітня18:08 На Кіровоградщині рятувальники беруть участь у інспектуваннях щодо дотримання протиепідемічних заходів
Останні новини