ГоловнаОстанні новини13 Липня, 2017р.
 Версія для друку

Рятувальники перевірили стан пожежної безпеки у житлових будинках столиці

Опубліковано: 13.07.2017, 08:55

З початку року в Києві спостерігається тенденція зростання кількості пожеж в житловому секторі міста. За перше півріччя статистика зареєстрованих пожеж в порівнянні з минулим роком збільшилась на 24%.

Зважаючи на таку ситуацію, на засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) було прийнято рішення щодо необхідності проведення перевірок стану пожежної безпеки у житлових будинках міста. Водночас, слід розуміти, що на проведення заходів державного нагляду і контролю ще й досі діє мораторій, тож рятувальники перевіряють лише ті будинки, обслуговуючі організації яких направили до Головного управління ДСНС України у м. Києві звернення щодо проведення спільних перевірок житлових будинків.

Так, 12 липня рятувальники спільно з працівниками житлово-комунального господарства та представниками ЗМІ провели такі рейдові перевірки в кількох будинках Подільського та Оболонського районів. Під час заходу фахівці ДСНС розповіли про основну проблематику та продемонстрували найпоширеніші порушення протипожежних норм.

Цього дня увага учасників рейдової групи була зосереджена на двох найгостріших питаннях: протипожежний стан в будинках старої забудови, які в основному знаходяться на Подолі, та ситуація у багатоповерхівках на прикладі Оболонського району.

Зокрема, під час огляду старого будинку на Подолі, перше, на що звертають увагу рятувальники – щільне розміщення самих будинків та неможливість в’їзду на територію подвір'я пожежної техніки, що у випадку виникнення пожежі викликає безліч перешкод в роботі пожежників і забирає дорогоцінний час. Друга проблема полягає в тому, що тривалий час дерев’яні конструкції будинків з шатровими покрівлями не обробляються вогнезахисними засобами, а це в разі виникнення пожежі сприяє швидкому розповсюдженню вогню на всю площу покрівлі та нанесення значних матеріальних збитків. Крім того, в неналежному стані знаходяться також і системи протипожежного захисту. Зокрема, наявність внутрішнього протипожежного водопроводу та стан і комплектація внутрішніх пожежних кранів. Чимало порушень створюють і самі мешканці, які облаштовують мансарди на дахах, захаращують шляхи евакуації та закривають доступ до запасних виходів.

Однак, у відносно нових будинках Києва також наявні численні проблеми. Особливу занепокоєність викликає пожежна безпека житлових будинків підвищеної поверховості та висоток (з умовною висотою 26,5 метри і більше), яких у місті Києві обліковується 2426. Системи протипожежної автоматики і димовидалення в таких будинках, зазвичай, знаходяться в непрацездатному стані та не обслуговуються спеціалізованими організаціями. Пожежні крани, в основному, розукомплектовані, системи внутрішнього водогону несправні, а сходові клітини не освітлюються. І знову ж таки, порушують протипожежні норми самі мешканці висоток, самовільно влаштовуючи в загальних коридорах додаткові перегородки з дверима, чим блокують доступ рятувальників до помешкання та вільний доступ сусідів до шляхів евакуації. До більшості таких будівель також відсутні вільні під’їзди пожежної техніки. Так, наприклад встановлення шлагбаумів, велике скупчення автомобілів на прибудинковій території, клумби та інші декоративні об’єкти не дають можливості встановлення великогабаритної техніки такої як колінчатий підіймач, який може дістатись до верхніх поверхів.

Зважаючи на гостру необхідність, на сьогоднішній день робота щодо проведення перевірок організована у всіх районах Києва, і до кінця року рятувальники мають перевірити більше 8 тис. будинків.

За результатами перевірок, які вже відбулись, заплановано проведення розгорнутого аналізу із підготовкою доповіді Голові Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) для прийняття подальших рішень щодо поліпшення протипожежного захисту житлового сектору столиці.

ФОТОАЛЬБОМ

2017-0171-003.jpg 2017-0171-009.jpg

2017-0171-070.jpg 2017-0171-042.jpg

ГУ ДСНС України у м. Києві

 


   
Останні новини
23 Вересня16:31 Донецька область: фахівці Служби порятунку нагадують громадянам правила пожежної безпеки протягом осінньо-зимового періоду
23 Вересня16:24 Рятувальники Чернігівщини навчають учнівську молодь правилам безпеки життєдіяльності
23 Вересня16:11 Розпочався спільний проект ДСНС та Данської ради у справах біженців/Данської групи з розмінування, щодо очищення (розмінування) забрудненої вибухонебезпечними предметами території Луганщини
23 Вересня16:01 Київська область: рятувальники навчають дошкільнят
23 Вересня15:55 Черкаська область: рятувальники забезпечують безпечні умови для святкування Рош Гашана
23 Вересня15:50 На Волині рятувальники навчали працівників соцзахисту правилам безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів
23 Вересня15:48 На Донеччині школярі зазирнули у незвичайний світ вогнеборців
23 Вересня15:46 Чернівецька область: рятувальники навчили правил безпеки мешканців трьох районів
23 Вересня15:42 Одеська область: екскурсія до пожежної частини — поєднання корисного з приємним
23 Вересня15:31 Чернівецька область: вогнеборці провели нічні тактико-спеціальні навчання в медустанові
23 Вересня15:24 Увага! Попередження про пожежну небезпеку
23 Вересня14:44 Рятувальники Кіровоградщини постійно проводять роз’яснювальну роботу серед населення
23 Вересня14:29 Кінологічний розрахунок ДСНС України Ганна Кунічик із бельгійською вівчаркою Асею увійшли до 17-ти кращих у категорії “пошук у лісі” на 25-му Чемпіонаті світу Міжнародної організації рятувальних собак (IRO)
23 Вересня13:53 м. Одеса: рятувальники та психологи ДСНС взяли участь у Всеукраїнському змаганні «Кубок Парамедик 2019»
23 Вересня12:51 Хмельниччина: фахівці ДСНС закликають краян не шкодити довкіллю
Останні новини