ГоловнаОстанні новини5 Листопада, 2016р.
 Версія для друку

Місцеві та добровільні пожежні команди – запорука пожежної безпеки віддалених населених пунктів: практичний досвід Тернопільщини

Опубліковано: 05.11.2016, 08:33

Гарантування пожежної безпеки громадян, які проживають у віддалених населених пунктах, є одним із пріоритетних завдань для Державної служби з надзвичайних ситуацій. Адже, як свідчить статистика, значна частка пожеж в Україні виникає саме у сільській місцевості, де здебільшого відсутні пожежні частини. Таким чином, аби доїхати до місця виклику, вогнеборці часом долають десятки кілометрів та втрачають дорогоцінні хвилини, які можна було б використати для допомоги людям. Саме тому одним із напрямків реформи ДСНС є вдосконалення системи реагування на пожежі та надзвичайні ситуації і, як результат - максимальне скорочення часу прибуття першого пожежно-рятувального підрозділу до місця виникнення пожежі або ліквідації надзвичайної ситуації. Досягнути цього можна шляхом формування в об'єднаних територіальних громадах розвинутої мережі місцевої пожежної охорони та залучення добровольців до ліквідації пожеж. І цей процес вже активно розпочався на території Тернопільської області, де реалізується Пілотний проект щодо організації заходів цивільного захисту населення, зокрема, щодо створення місцевих пожежних команд та розвитку добровільної пожежної охорони регіону.

Взаємодія професійних вогнеборців з добровольцями, спільне гарантування пожежної безпеки на місцях — саме за такими принципами можливо забезпечити протипожежний захист у населених пунктах Тернопільщини. У регіоні важливу увагу приділяють як питанням створення місцевих пожежних команд, так і добровільних. У 2016 році у регіоні стали на оперативне чергування чотири новостворених пожежних підрозділи.

Так, 30 червня відкрито підрозділ місцевої пожежної охорони у селищі Скала-Подільська Борщівського району, яким здійснюється гасіння пожеж на території 11 населених пунктів, де проживає близько 10 тисяч громадян.

У жовтні в селищі Микулинці Теребовлянського району відновлено роботу 25-го державного пожежно-рятувального посту 12-ї державної пожежно-рятувальної частини Теребовлянського районного відділу ДСНС України у Тернопільській області. У підрозділі несуть службу 13 чол. особового складу та 2 од. пожежно-рятувальної техніки. Вони гарантують пожежну безпеку не лише селища Микулинці, а й прилеглих сіл-сусідів. Адже територія реагування пожежно-рятувального поста охоплює 12 населених пунктів району.

Також, у серпні цього року на територій Великогаївської об’єднаної територіальної громади Тернопільського району заступила на чергування добровільна пожежна команда, а у вересні - добровільна пожежна команда в с. Литячі Заліщицького району. Для розміщення добровольців виділено приміщення автотранспортного підприємства на території Литячівської сільської ради. Для потреб добровільної пожежної команди передано пожежний автомобіль. Територія реагування добровольців охоплює 10 населених пунктів, а це майже 7 тисяч громадян. До цього часу найближча пожежна частина від села Литячі знаходилася на відстані 23 км.

В цілому, на Тернопільщині функціонує 24 підрозділи місцевої пожежної охорони та 2 добровільних пожежних команди, які чергують в цілодобовому режимі і у випадку виникнення пожеж можуть або самостійно ліквідовувати загорання або стримувати “вогняну стихію” до прибуття основних сил. Вогнеборці забезпечені пожежною технікою та необхідним обладнанням, що дозволяє їм виконувати поставлені перед ними завдання. З початку 2016 року місцевими та добровільними пожежними командами ліквідовано близько 230 пожеж, що становить п’яту частину від усіх пожеж, які виникали на території області.

Управління ДСНС України у Тернопільській області буде і надалі продовжувати роботу, спрямовану на забезпечення надійного захисту від пожеж та інших надзвичайних ситуацій і подій найвіддаленіших населених пунктів області.

Детальну інформацію щодо реформи ДСНС можна знайти на офіційному сайті ДСНС у розділі “Діяльність”, де створено рубрику “Реформування. Також інформація розміщується на сторінці ДСНС у соціальній мережі “Фейсбук”.

014.jpg12.jpgИзображение 273.jpg011.jpg

 

 

 


   
Останні новини
1 Грудня16:55 Івано-Франківська область: рятувальники Прикарпаття проводять різноманітні активності в рамках акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»
1 Грудня16:32 Рятувальники Луганщини наголошують: лише виконання елементарних правил пожежної безпеки у побуті збереже ваше життя та майно від вогню!
1 Грудня15:40 Волинська область: рятувальники провели пожежно-профілактичний рейд по житловому секторі
1 Грудня14:56 Рятувальники привітали волонтерів кіровоградського осередку Червоного Хреста з прийдешнім Міжнародним днем волонтера
1 Грудня14:01 Черкаська область: Рятувальники отримали нову сучасну техніку (ВІДЕО)
1 Грудня13:45 На Закарпатті дотримуватись правил пожежної безпеки закликали іршавські рятувальники
1 Грудня12:20 У Вищому професійному училищі ЛДУ БЖД відкрили новий тренажер “Вогневий модуль”
1 Грудня11:53 Донецька область: громадян закликають дотримуватись правил безпеки заради власної безпеки
1 Грудня11:37 Кіровоградська область: з настанням зими рятувальники попереджають громадян про нові небезпеки у побуті
1 Грудня11:06 Миколаївська область: рятувальники здійснюють профілактичні заходи з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції
1 Грудня10:01 Луцьк: рятувальники провели дезінфекцію 43 будинків
1 Грудня09:47 Попередження про ожеледицю в Україні
1 Грудня09:20 Рятувальники здійснюють протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції
30 Листопада15:31 Чернігівська область: рятувальники продовжують проводити інформаційно-роз'яснювальні заходи серед громадян приватного житлового сектору
30 Листопада15:10 Хмельниччина: рятувальники закликають батьків дбати про безпеку дітей
Останні новини