ГоловнаОстанні новини19 Жовтня, 2021р.
 Версія для друку

Рятувальники застерігають громадян від необережного поводження з вогнем у природних екосистемах!

Опубліковано: 19.10.2021, 07:57

За прогнозами фахівців Українського гідрометцентру, до у Чернівецькій, Хмельницькій, Волинській, Тернопільській, Вінницькій, Донецькій, Луганській та Запорізькій областях переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Відтак, існує вірогідність, що  кількість пожеж у природних екосистемах традиційно збільшиться. Адже для громадян тепла та посушлива погода найкращий час для того, щоб боротися із залишками сухої рослинності та сміття шляхом спалювання.

Для того, щоб вплинути на таку невтішну статистику, рятувальники ДСНС постійно проводять роз'яснювальну роботу з населенням. Приміром, працівники Хмельницького районного управління днями провели роз’яснювальну роботу серед мешканців села Заставки. Під час відпрацювання рятувальники розповіли громадянам, про небезпеку випалювання сухостою, про те, що вогонь швидко розповсюджується та може перейти на лісосмугу чи навіть приватне житло. Розповідали про великі ресурси, як людські, так і матеріальні необхідні для ліквідації таких пожеж, шкоду яку завдає вогонь людям та навколишньому середовищу. Громадянам також роздали пам’ятки попереджувального характеру з основними правилами пожежної безпеки.

Разом з тим, на Дніпропетровщині надзвичайники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення міста Покров щодо дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах та небезпеки спалення сухого листя і рослинних залишків. Рятувальники довели до мешканців міста інформацію про те, що пожежі, зазвичай, виникають через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження рятувальників і продовжують наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сміття, опалого листя, сухостою. Мешканцям наголосили, що вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об’єкти інфраструктури та завдає значних матеріальних збитків. При спілкуванні вогнеборці нагадали громадянам телефони екстрених служб міста та навели алгоритм дій у разі виникнення пожежі чи будь-якої іншої надзвичайної події.

У свою чергу, на Львівщині надзвичайники також продовжують проводити активну роботу по інформуванню населення щодо основних вимог і правил, які необхідно дотримуватися, щоб уникнути лісових пожеж та пожеж на відкритих територіях. Зокрема, рятувальники Золочівщини провели пожежно-профілактичне відпрацювання у с.Червоне, Золочівського району.

Загалом, така робота проводиться регулярно.

Отже, під час ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПЕРІОДУ потрібно дотримуватися таких правил:

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

Шановні громадяни, якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101!

екосистеми.jpg

 


   
Останні новини
8 Грудня20:53 Увага! Обмеження руху транспорту
8 Грудня17:55 На Черкащині фахівці Служби порятунку проводять профілактичні бесіди серед мешканців гуртожитків
8 Грудня17:41 На Донеччині керівництво МВС та ДСНС ознайомились із роботою піротехнічних підрозділів, водолазів та медиків
8 Грудня17:15 На Вінниччині рятувальники провели пожежно-профілактичне відпрацювання
8 Грудня17:05 Чернівецька область: рятувальники та поліцейські навчили дітей дбати про безпеку під час інтерактивного заходу в рамках проєкту «Безпека громад Буковини»
8 Грудня16:38 Тернопільська область: рятувальники проводять пожежно-профілактичні відпрацювання житлового сектору
8 Грудня16:28 Пожежно-профілактичні відпрацювання відбулися в трьох районах Закарпаття
8 Грудня16:13 Креативні рятувальниці Київщини розробили цикл дитячих «казок-підказок», які вчать малечу правилам безпеки
8 Грудня16:11 На Херсонщині надзвичайники спільно із соціальною службою провели рейд з пожежної безпеки
8 Грудня15:31 На Сумщині рятувальники провели профілактичний рейд в житловому секторі
8 Грудня15:15 Житомирська область: рятувальники проводять перевірки у місцях реалізації піротехнічної продукції
8 Грудня15:10 Хмельницькі рятувальники провели нараду з працівниками соціального захисту
8 Грудня14:59 У Кропивницькому рятувальники провели у школі годину спілкування, під час якої нагадали учням правила безпеки
8 Грудня14:55 Дніпропетровська область: фахівці ДСНС проводять бесіди у навчальних закладах серед підростаючого покоління
8 Грудня14:44 Заступник Голови ДСНС України представив начальника Головного управління ДСНС у Сумській області
Останні новини