ГоловнаОстанні новини25 Вересня, 2021р.
 Версія для друку

Українські рятувальники перевіряють готовність до дій за призначенням

Опубліковано: 25.09.2021, 08:24

Фахівці Служби порятунку щодня проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, рятувальники беруть участь у командно-штабних, тактико-спеціальних навчаннях та тренуваннях.

Так на Житомирщині  відбулося тренування органів управління, сил і засобів системи авіаційного пошуку і рятування аеродрому «Озерне» (військова частина ЗСУ), а також інших служб обласної територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ, що залучаються до організації та забезпечення пошуково-рятувального забезпечення польотів. За  легендою навчань, від оперативного чергового військової частини надійшло повідомлення про введення керівником польотів аварійної стадії «НЕВИЗНАЧЕНІСТЬ» щодо гелікоптера МІ-8, який виконував політ за маршрутом Жуляни-Озерне. З гвинтокрилом зник зв'язок при виконанні розвороту і у визначений час посадку в аеропорту Озерне повітряне судно не виконало. На борту гелікоптера перебувало 3 члени екіпажу та 7 пасажирів. Головна мета такх навчань: якомога швидше виявити місце аварії повітряного судна, щоб оперативно надати допомогу постраждалим. «Озерне» залишається стратегічною точкою авіаційного простору України, тому саме такі тренування допомагають визначити та вдосконалити рівень готовності військової частини, рятувальників діяти у разі подібної аварії та ефективно взаємодіяти з відповідними службами.

А 22 вересня на території Дергачівського полігону твердих побутових відходів, що на Харківщині,  відбулись тактичні навчання щодо готовності до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та ліквідації пожеж з викидом небезпечних отруйних речовин. За задумом тренування, виникло самозаймання біогазу, який утворився у наслідок біохімічних процесів в тілі полігону твердих побутових відходів. Це призвело до пожежі поверхні полігону на площі 1 га. Існувала реальна загроза хімічного зараження атмосферного повітря та ґрунтових вод на території Дергачівської міської ради та міста Харкова. На місці надзвичайної ситуації виявлено троє постраждалих. Також існувала загроза загоряння основного корпусу переробки твердих побутових відходів та приватних будинків мікрорайону Нові Дергачі. Склалася надзвичайна ситуація місцевого рівня. Завданням пожежно-рятувальних підрозділів було  - забезпечити подачу водяних пожежних стволів на гасіння пожежі в місце найбільш інтенсивного горіння, а також безперебійну подачу води, виявлення та супроводження потерпілих до автомобілів швидкої медичної допомоги.

21 вересня в Пологівському районі  у Запорізькій області відбулися командно-штабні навчання цивільного захисту з Пологівською районною ланкою Запорізької територіальної підсистеми єдиної державної системи ЦЗ. За тактичним задумом, об 11:00 на перегоні Пологи – Челюскін, під час руху потягу сталась аварійна ситуація: залізнична вантажна цистерна зійшла з рейок, що призвело до розгерметизації та витоку близько 200 літрів сірчаної кислоти. Виникла загроза розповсюдження отруйної хмари на житлові будинки, які знаходяться в радіусі близько 500 метрів від місця аварії. А також з рейок зійшов вагон зі співробітниками охорони вантажів. В результаті 3 особи отримали травми різного ступеня тяжкості. У ході навчань відпрацьовувались дії органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у разі загрози та виникнення НС техногенного, природного та соціального характеру.

Разом з тим, Представники ДСНС взяли участь у 19‑х міжнародних польових навчаннях НАТО «Північна Македонія 2021». Вони проходили з 20 по 23 вересня у м. Охрид, Республіка Північна Македонія. Організатори заходу – Євроатлантичний координаційний центр з реагування на надзвичайні ситуації (далі – EADRCC) та Центр управління кризовими ситуаціями в Республіці Північна Македонія. Захід мав за мету відпрацювати конкретні плани, процедури та можливості заінтересованих сторін з реагування на природну та/або техногенну надзвичайну ситуацію; покращити сумісність та взаємодії на національному та міжнародному рівнях; виявити прогалини та визначити сфери, які потребують подальшого вдосконалення. Сценарій навчань передбачав ліквідацію наслідків потужного землетрусу магнітудою 8,2 балу за шкалою Ріхтера. У командно-штабних навчаннях взяли участь два представника МРЦ ШР ДСНС України. Вони ознайомилися з функціонуванням Новітньої системи з управління у надзвичайних ситуаціях NICS (Next-Generation Incident Command System), а також використали її на практиці під час умовного залучення на п’яти локаціях. Реагування здійснювалося з використанням навчальної платформи віртуальної реальності (Virtual Reality). Уперше у рамках навчань EADRCC була створена Спільна координаційна ланка операторів дронів, до складу якого увійшов представник МРЦ ШР ДСНС України. Члени групи опрацювали технічні особливості потокової передачі відео з місця надзвичайної ситуації в режимі реального часі (streaming).

Загалом, тренування та спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.

 2021-09-23_eadrcc_osocc.jpg 2021-09-23_eadrcc_virtual reality.jpg

17.jpeg 20.jpeg


   
Останні новини
6 Грудня08:54 Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 29 людей та ліквідували 881 пожежу
6 Грудня07:40 Фахівці Служби порятунку закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!
6 Грудня07:38 Рятувальники дбають про безпеку дітей, навчаючи їх правилам безпечної життєдіяльності!
6 Грудня07:36 Увага! Попередження про ожеледицю на дорогах!
6 Грудня07:35 Увага! Попередження про туман!
5 Грудня10:21 Хмельницька область: рятувальники закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону
5 Грудня08:09 У Міжнародний День волонтера ДСНС вітає своїх помічників
5 Грудня08:00 Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні: рятувальники закликають громадян захиститися від хвороби (ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО)
5 Грудня08:00 Служба порятунку закликає громадян дотримуватися правил безпеки під час походу у гори
5 Грудня08:00 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку!
5 Грудня08:00 На карпатських перевалах рятувальники розгорнули мобільні пункти обігріву
5 Грудня08:00 ДСНС: головне за тиждень
4 Грудня18:13 Івано-Франківська область: на Прикарпатті тривають навчання гірських рятувальників
4 Грудня11:49 м. Запоріжжя: рятувальники завітали до вихованців школи-інтернату
4 Грудня11:02 Міжрегіональний центр швидкого реагування ДСНС України: 2-й випуск водолазів ДСНС України
Останні новини