ГоловнаОстанні новини6 Серпня, 2021р.
 Версія для друку

Тернопільчанин відшкодує державі понад 175 тис. грн. за спалювання сміття, що призвело до лісової пожежі

Опубліковано: 06.08.2021, 08:00

Щороку пожежі у лісових масивах, на відкритих територіях та сільськогосподарських угіддях завдають значної шкоди довкіллю та збитків Державі. У період оголошення надзвичайного рівня пожежної небезпеки будь-які дії громадян, навмисні, або ні, що призводять до масштабних пожеж, можуть мати катастрофічні наслідки. За свідоме порушення правил пожежної безпеки має бути справедливе покарання. Так, українське законодавство передбачає як штрафи, так і більш суворі вироки за навмисні підпали, або необережність, що спричинила масштабну пожежу.

Як приклад, 4 серпня стало відомо про те, що Кременецькою місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення за ч. 1 ст. 245 КК України стосовно жителя м. Шумськ, що спричинив пожежу в лісі, спалюючи сміття, а також заявлено позов до суду про відшкодування ним шкоди, завданої довкіллю. Йдеться про випадок, що стався ще у травні 2021 року. Вироком Шумського районного суду чоловіка визнано винним в інкримінованому злочині й призначено йому покарання у вигляді 2 років обмеження волі з випробувальним терміном на 1 рік. Також задоволено позов прокурора про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням на суму понад 175 тис грн.

Сьогодні, навіть при суттєвих позитивних змінах у законодавстві, в Україні ще й досі важко притягти до відповідальності винних у знищенні довкілля громадян. Проте це лише питання часу, коли люди зрозуміють, чим для них може обернутися небажання дотримуватись правил пожежної безпеки.

Нагадаємо, що з початку 2021 року в Україні вже ліквідовано більше 14 тисяч пожеж у лісах, сільгоспугіддях, торфовищах та на відкритій території. Під час оголошення надзвичайного рівня пожежної небезпеки, яка панує в Україні, а також періоду збирання врожаю, вкрай важливо не провокувати пожежі та вчасно повідомляти про виявлення загорянь. Саме це допоможе запобігти масштабним лісовим пожежам та зберегти природний фонд нашої Держави.


   
Останні новини
23 Вересня17:00 Представниці ДСНС взяли участь у семінарі “Смисли і цінності нової державної служби: рівність можливостей”
23 Вересня15:24 «Почуй мене»: портал ДСНС став доступнішим для людей із порушеннями слуху
23 Вересня14:50 Івано-Франківська область: на території області триває проведення заходу "День з поліцейським та рятівником"
23 Вересня13:22 Увага! Попередження про пориви вітру
23 Вересня11:08 Рятувальники Донеччини та патрульні провели операцію «Маячок» (ВІДЕО)
23 Вересня09:49 У Кропивницькому рятувальники попереджають про небезпеки осінньо-зимового періоду та навчають, як їм запобігти
23 Вересня09:43 м. Херсон: на території херсонської гімназії № 3 пройшла масштабна акція «День з поліцейським та рятівником»
23 Вересня08:12 У Сумській школі пройшов інтерактивний урок «День з поліцейським та рятівником»
23 Вересня07:28 Увага! Попередження про заморозки на території країни
23 Вересня07:27 Увага! Попередження про надзвичайний рівень пожежної небезпеки
23 Вересня07:27 Рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань у період температурних коливань
23 Вересня07:27 У сезон грибів рятувальники закликають громадян подбати заздалегідь про власну безпеку, вирушаючи до лісу, якщо ж заблукали - телефонуйте за номером 101!
23 Вересня07:26 В українських закладах освіти триває акція «День з поліцейським та рятівником»
22 Вересня17:45 Рятувальники Кіровоградщини разом з поліцейськими беруть активну участь у навчанні підростаючого покоління основам безпечної життєдіяльності
22 Вересня17:38 Львівська область: рятувальники разом з поліцейськими навчають школярів правилам безпеки
Останні новини