ГоловнаОстанні новини28 Липня, 2021р.
 Версія для друку

Житомирська область: рятувальники контролюють процес безпечного збирання та зберігання цьогорічного врожаю

Опубліковано: 28.07.2021, 15:38

На Житомирщині триває жнивна кампанія. На полях області щоденно працює техніка та персонал для збирання врожаю. У цей період фахівці ДСНС активно контролюють зерно-збиральний процес, щоб запобігти загорянням нового врожаю в місцях його збирання, обробки та зберігання.

Зокрема, минулої доби на території Попільнянської територіальної громади рятувальники спільно із засобами масової інформації провели масштабний рейд, спрямований на забезпечення пожежної безпеки на всіх етапах зернозбирального процесу. Лише подібними заходами можливо максимально вберегти цьогорічний врожай.

Інспекторський склад ДСНС розпочав профілактичне обстеження з приватного сільськогосподарського підприємства «Сокільча». На полі цього підприємства проводився збір ячменю. Під час огляду рятувальники побачили, що техніка, яка залучена до збирального процесу забезпечена первинними засобами пожежогасіння – вогнегасниками, яких має бути по два на кожну одиницю техніки. Задіяно 4 комбайни, трактор з плугом, 6 вантажівок. Також там функціонує добровільна пожежна команда на пожежному автомобілі ГАЗ-66 з причепом, де були два 50-літрові порошкові вогнегасники. З працівниками, задіяними до збирання врожаю, інспектори провели інструктаж, а також перевірили справність вихлопної системи, адже це є ще однією з причин виникнення пожеж під час збирання врожаю. Техніка додатково обладнана мітлами, лопатами і хлопавками для очищення й ліквідації ймовірних загорянь.

Наступне поле збирання врожаю, яке обстежували рятувальники належить приватному сільськогосподарському підприємству «Жовтневе». Там було задіяно один комбайн та вантажівку. Останні забезпечені вогнегасниками. В той же час, на полі не забезпечено чергування пристосованої техніки й трактора з плугом для гасіння пожежі.

Також, рятувальники обстежили й місця зберігання врожаю. Зокрема, відвідали приватну агрофірму Єрчики в однойменному населеному пункті. На території об’єкту знаходяться елеватор та зерноток. Фірма забезпечена вогнегасниками та знаками безпеки. З працівниками проведено протипожежний інструктаж та пояснили правильні прийоми використання вогнегасника. Підпорядковані поля агрофірми обкошені, оборані. Територія збирання забезпечена протипожежним постом з відповідною технікою. Ще одне обстежене місце зберігання зернових – приватне сільськогосподарське підприємство «Україна», де знаходиться насіннєвий завод. Фахівці ДСНС переконалися, що пожежні пости оснащені вогнегасниками. Задіяна до сільськогосподарських робіт техніка, теж із перезарядженими вогнегасниками. Ємності забезпечено сухотрубами з пожежними кранами та рукавами. Крім того, наявне зовнішнє пожежогасіння від пожежних резервуарів.

Подібні заходи наразі відбуваються у всіх районах області та триватимуть до завершення жнивної кампанії. Дотримання правил пожежної безпеки збереже хлібні поля – наше багатство, убезпечить від біди людські життя та техніку. Уберегти врожай від вогню ми зможемо лише спільними зусиллями.

PSX_20210728_095207.jpgPSX_20210728_145322.jpg

ГУ ДСНС України у Житомирській області


   
Останні новини
23 Вересня17:00 Представниці ДСНС взяли участь у семінарі “Смисли і цінності нової державної служби: рівність можливостей”
23 Вересня15:24 «Почуй мене»: портал ДСНС став доступнішим для людей із порушеннями слуху
23 Вересня14:50 Івано-Франківська область: на території області триває проведення заходу "День з поліцейським та рятівником"
23 Вересня13:22 Увага! Попередження про пориви вітру
23 Вересня11:08 Рятувальники Донеччини та патрульні провели операцію «Маячок» (ВІДЕО)
23 Вересня09:49 У Кропивницькому рятувальники попереджають про небезпеки осінньо-зимового періоду та навчають, як їм запобігти
23 Вересня09:43 м. Херсон: на території херсонської гімназії № 3 пройшла масштабна акція «День з поліцейським та рятівником»
23 Вересня08:12 У Сумській школі пройшов інтерактивний урок «День з поліцейським та рятівником»
23 Вересня07:28 Увага! Попередження про заморозки на території країни
23 Вересня07:27 Увага! Попередження про надзвичайний рівень пожежної небезпеки
23 Вересня07:27 Рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань у період температурних коливань
23 Вересня07:27 У сезон грибів рятувальники закликають громадян подбати заздалегідь про власну безпеку, вирушаючи до лісу, якщо ж заблукали - телефонуйте за номером 101!
23 Вересня07:26 В українських закладах освіти триває акція «День з поліцейським та рятівником»
22 Вересня17:45 Рятувальники Кіровоградщини разом з поліцейськими беруть активну участь у навчанні підростаючого покоління основам безпечної життєдіяльності
22 Вересня17:38 Львівська область: рятувальники разом з поліцейськими навчають школярів правилам безпеки
Останні новини