ГоловнаОстанні новини10 Червня, 2021р.
 Версія для друку

Жителів восьми населених пунктів Хмельниччини відтепер захищатиме перший в області Центр безпеки громадян

Опубліковано: 10.06.2021, 13:55

У процесі децентралізації перед громадами по новому постало питання безпеки людей, адже функції забезпечення громадської безпеки, гасіння пожеж, надання послуг швидкої медичної допомоги відтепер віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування базового рівня (громад), а підрозділи, які їх надають, включені до перспективної мережі надання публічних сервісів і послуг.

Тож створення Центрів безпеки – це можливість і спроможність органів місцевого самоврядування повноцінно убезпечити життя людей. Такі центри вже почали діяти в ряді регіонів України.

А сьогодні, 10 червня, перший осередок безпеки з’явився і на Хмельниччині – свій безпековий центр отримала Гуківська територіальна громада Кам’янець-Подільського району. Його відкриття стало справжнім святом для жителів громади, адже відтепер вони стануть більш захищеними. Розділити радість із мешканцями громади на урочистий захід завітали керівники обласної влади, народні обранці, очільники правоохоронних, рятувальних та медичних відомств.

«Новий Центр допоможе забезпечити жителям громади надійний захист від різного роду небезпек, адже в ньому працюватимуть три екстрені служби водночас. Це інвестиція у безпеку громади, а відтак – врятовані людські життя та збережене майно», – зазначив голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій.

Центр безпеки облаштовано на базі амбулаторії сімейної практики та загальної медицини, шляхом її реконструкції. Цей Проект реалізований громадою із залученням коштів з державного фонду регіонального розвитку, на що з державного бюджету, в рамках співфінансування у обсязі 90 %, виділено 7,7 млн. грн., решта – кошти громади. Новий центр обслуговуватиме вісім населених пунктів громади, в яких проживають майже 2700 людей. Крім того, підрозділ забезпечуватиме реагування і на території  Національного природного парку "Подільські Товтри", протяжність якого в межах території громади складає близько 30 км. У переобладнаній будівлі є все необхідне для ефективної роботи й відпочинку рятувальників, медиків та поліцейських: пожежний та поліцейський автомобілі, автомобіль швидкої допомоги, рятувальне обладнання, пожежно-технічне спорядження тощо.

Голова Гуківської територіальної громади подякував усім, хто долучився до створення центру, зауваживши, що відтепер жителі громади знаходяться під надійним захистом.

Начальник Головного управління ДСНС в області Едуард Братко побажав новоствореній команді Центру безпеки «сухих рукавів» та з честю та доблестю виконувати поставлені на них завдання та бути надійним щитом громадян від небезпек на ввіреній території. «Переконаний, що такий вдалий старт буде яскравим прикладом для наслідування для інших територіальних громад Хмельниччини, де ще не створені такі підрозділи», – зазначив Едуард Братко.

50.jpg                            51.JPG

ГУ ДСНС України у Хмельницькій області


   
Останні новини
15 Червня17:52 м. Хмельницький: рятувальники відточували свою майстерність у гасінні умовної пожежі на одному з підприємств
15 Червня17:30 м. Чернівці: рятувальники провели навчання з пожежної безпеки для працівників підприємства
15 Червня17:05 У Києві розпочала роботу XIX Міжнародна спеціалізована виставка «Технології захисту/ПожТех - 2021»
15 Червня16:12 Триває кампанія з вакцинації від COVID-19 рятувальників Чернігівщини
15 Червня14:57 м. Суми: рятувальники познайомили підростаюче покоління зі своєю професією
15 Червня14:26 Рятувальники Луганщини нагадали громадянам правила безпечного відпочинку біля водоймищ
15 Червня14:22 Полтавська область: рятувальники проводять пізнавальні заходи для дітей з пришкільних таборів
15 Червня14:07 Увага! Попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні
15 Червня13:33 У Дніпрі підписано Меморандум про спільну роботу впровадження ґендерної політики серед рятувальних підрозділів Головного управління
15 Червня13:26 На Кіровоградщині проводиться ревакцинація співробітників ДСНС області
15 Червня12:48 Донецька область: діти, які відпочивають у пришкільному таборі, завітали в гості до рятувальників
15 Червня12:18 Рятувальники Закарпаття отримали нову сучасну спецмашину
15 Червня12:13 Кіровоградська область: рятувальники, лісівники та поліцейські дбають про захист лісових насаджень від вогню
15 Червня12:10 Івано-Франківська область: розпочалася робоча зустріч партнерів щодо оцінки правової бази в рамках реалізації великого інфраструктурного проекту «BRIDGE»
15 Червня11:49 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації та її розвиток на водоймах країни
Останні новини