ГоловнаОстанні новини8 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

Київська область: рятувальники Чорнобильської зони тренуються гасити лісові пожежі в умовах радіаційного забруднення (ВІДЕО)

Опубліковано: 08.04.2021, 14:55

Минулорічні пожежі довели, що саме взаємодія між усіма структурними підрозділами є головним чинником успішної ліквідації і мінімізації наслідків лісових пожеж.

Тож 8 квітня рятувальники Чорнобильської зони спільно з працівниками ДСП «Північна Пуща», ДСП «ЦППРВ», ДСП «Екоцентр» та Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника відпрацьовували гасіння лісових пожеж у Чорнобильській зоні.

30-ти кілометрова зона відчуження має площу більше ніж 200 тис. га, з яких - більше 100 тис. га лісу та 85 тис. га колишніх сільгоспугідь, з багатошаровим покровом сухої трави, і практично що кожне невеличке загорання може перетворитися на масштабну лісову пожежу.

За тактичним задумом пожежа виникла на узбіччі дороги в напрямку села Корогод, та через вітер поширилася по узліссю у бік основного масиву колишніх сільгоспугідь.

Черговий диспетчер надсилає на місце пожежі протипожежну бригаду Корогодського лісництва та просить на допомогу рятувальників Чорнобильської зони. Працівники ДСП «Екоцентр» здійснюють роботи пов’язані з аналізом радіаційного забруднення повітря. Особлива увага приділяється налагодженню зв’язку для взаємодії всіх залучених для гасіння пожежі підрозділів. Автомобільні цистерни підвозять додаткові резервні запаси води.

Умовну пожежу локалізовано та ліквідовано на площі 3,6 га.

Слід зазначити, що гасіння пожеж в Чорнобильській зоні потребує безумовного виконання комплексу заходів, які гарантують збереження здоров’я і життя рятувальників - уточнення рівнів радіоактивного забруднення, визначення гранично допустимого часу роботи особового складу в місцях з підвищеним рівнем радіації, постійного контролю за станом зовнішнього забруднення захисного одягу, подачу стволів для гасіння пожежі з навітряної сторони та з максимально можливої відстані від місця горіння.

Основною метою проведення такого роду навчань стояло завдання перевірити готовність лісової охорони та рятівників до дій у разі виникнення лісової пожежі й вдосконалити організацію навичок проведення гасіння лісових пожеж, відпрацювати практичні навички лісників, а також оцінити готовність відповідних служб до пожежонебезпечного періоду.

ГУ ДСНС України у Київській області


   
Останні новини
15 Квітня11:04 На Донеччині тривають протипожежні перевірки місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним
15 Квітня10:45 На Сумщині рятувальники щоденно закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах та житловому секторі
15 Квітня09:56 Луганська область: сєвєродонецькі рятувальники провели профілактичний рейд спільно зі ЗМІ
15 Квітня08:42 На Чернігівщині рятувальники, лісокористувачі та військові практично відпрацювали дії по гасінню можливих пожеж у лісових масивах
15 Квітня08:31 Рятувальники Хмельниччини протидіють поширенню COVID-19 на території області
15 Квітня08:03 Попередження про зміну гідрологічної ситуації на річках України
15 Квітня08:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
15 Квітня08:02 Українські рятувальники тренуються ефективно протистояти пожежам у природних екосистемах
14 Квітня20:13 Полтавська область: фахівці ДСНС закликають громадян не спалювати суху рослинність
14 Квітня19:10 Безпека дитини – важливий пріоритет у спільній діяльності волинських освітян та рятувальників
14 Квітня18:48 У Хмельницькому спеціальні автомобілі ДСНС із гучномовцями інформують людей про необхідність дотримуватися умов карантину (ВІДЕО)
14 Квітня18:47 14 квітня рятувальники взяли участь у спільних тактико-спеціальних навчаннях органів управління та сил територіальної підсистеми ЄДСЦЗ області щодо готовності до дій в умовах виникнення пожеж в лісових масивах та природних екосистемах.
14 Квітня18:42 Запорізька область: на території Крутоярівського лісництва відбулися масштабні навчання щодо ліквідації пожеж у природних екосистемах
14 Квітня18:03 Донецька область: фахівці Служби порятунку наголошують - спалювання залишків сухої рослинності може мати катастрофічні наслідки!
14 Квітня17:53 Чернівецька область: рятувальники проінформували громадян про небезпеку пожеж через спалювання сухої трави
Останні новини