8-го квітня представники Синельниківського міськрайонного відділу Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області спілкувалися з мешканцями міста Синельникове на тему: «Виявлення підозрілих предметів».
Рятувальники розповіли про небезпеку, яку приховують у собі застарілі, а тим паче сучасні боєприпаси. Дуже часто такі предмети є добре замаскованими, тому потрібно бути дуже уважними. Найчастіше знаходять боєприпаси у лісах, полях, на відкритих ділянках місцевості. Однак непоодинокими є випадки виявлення боєприпасів і на присадибних ділянках.
Фахівці ДСНС наголошували, що у разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, рекомендується негайно припинити роботи в місці його виявлення, поінформувати про нього інших осіб, які знаходяться поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію з небезпечної території. Не підходити, не торкатися та не пересувати його, знаходячись поблизу нього, утримуватися від куріння, використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільного. Не здійснювати самостійні дії, по можливості забезпечити охорону виявленого підозрілого предмета, ведучи спостереження на безпечній відстані. По можливості позначити або огородити місце перебування. Про небезпечну знахідку потрібно одразу повідомити за номерами «101» та «102», надавши інформацію про характерні ознаки ймовірного вибухового пристрою.
По закінченні бесід мешканцям вручено пам’ятки відповідного характеру.
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області