ГоловнаОстанні новини5 Квітня, 2021р.
 Версія для друку

Голова ДСНС України Микола Чечоткін взяв участь у селекторній нараді щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року

Опубліковано: 05.04.2021, 07:40

2 квітня у режимі онлайн відбулася селекторна нарада щодо підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року, організована Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.

Голова ДСНС України Микола Чечоткін, звертаючись до присутніх, підкреслив, що підрозділи Служби перебувають у цілодобовій готовності та оперативно реагують на загрози, пов’язані з пожежами в екосистемах. Вже сьогодні рятувальники ліквідовують понад 400 пожеж на добу, а з початку року ними ліквідовано 3 тисячі 800 загорянь сухої рослинності та очерету на площі більше 3 тисяч гектарів, у тому числі залучалися до гасіння 16 лісових пожеж.

Для гасіння великих лісових пожеж підготовлено 4 пожежних літаки і 3 вертольоти, які будуть на чергуванні в Одесі, Харкові та Ніжині. Крім того, Міністерством оборони підтверджено можливість залучення вертольоту Збройних сил для гасіння пожеж на Херсонщині.

Микола Чечоткін звернув увагу на минулорічний досвід ліквідації масштабних лісових пожеж, зауваживши, що саме своєчасне виявлення загорянь у лісових масивах та залучення до гасіння необхідних сил та засобів, у тому числі підрозділів ДСНС, дозволить гасити пожежі на початковому етапі з мінімальними наслідками.

“Правильна організація управління під час гасіння лісових пожеж — це ключове”, — наголосив він.

У свою чергу, міністр Міндовкілля України Роман Абрамовський сказав, що вирішення проблем, які характерні пожежонебезпечному періоду, має бути комплексним, усі відомства повинні взаємодіяти.

“Чим скоріше та якісніше ми підготуємося, тим меншими будуть збитки”, — зауважив Роман Абрамовський.

Голова ДСНС Микола Чечоткін також додав, що згідно Кодексу цивільного захисту, забезпечення пожежної безпеки на відповідних територіях і населених пунктах відноситься до повноважень державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Він закликав державні адміністрації проінспектувати підконтрольні їм населені пункти щодо готовності до боротьби з пожежами в екосистемах, і, за необхідності, провести відповідні бесіди зі старостами об'єднаних територіальних громад.

“Особливу увагу слід звернути на стан протипожежного захисту сільських населених пунктів та садових товариств розміщених в лісових масивах. За результатами перевірок слід вручити керівникам територіальних громад акти з переліком заходів, які необхідно виконати у найкоротші терміни та встановити жорсткий контроль за їх реалізацією”, — сказав голова Служби.

Територіальні підсистеми цивільного захисту та їх ланки, які функціонують в областях і районах, повинні здійснювати постійний моніторинг обстановки на територіях, прогнозувати ризики переростання пожеж в екосистемах у надзвичайну ситуацію та визначати загрозу населеним пунктам.

“Тільки такий алгоритм спільних дій може забезпечити ефективну протидію пожежам в екосистемах”, — підсумував Микола Чечоткін.

6N4A4049.jpg6N4A4019.jpg


   
Останні новини
28 Липня20:16 Хмельниччина: відбулись командно-штабні навчання з органами управління та силами цивільного захисту
28 Липня19:01 Дніпропетровська область: рятувальники провели громадську акцію «ЗАПОБІГТИ. ВРЯТУВАТИ. ДОПОМОГТИ.»
28 Липня18:07 Львівська область: коли дні в літньому таборі проходить не тільки цікаво, а й пізнавально
28 Липня17:36 Луганська область: щастинські рятувальники взяли участь в інтерактивному занятті щодо психологічного здоров’я
28 Липня17:34 Львівська область: рятувальники нагадують населенню правила пожежної безпеки в побуті
28 Липня15:43 Волинська область: визначились переможці першого дня змагань за Кубок України з пожежно-прикладного спорту
28 Липня15:38 Житомирська область: рятувальники контролюють процес безпечного збирання та зберігання цьогорічного врожаю
28 Липня15:31 Біля водойм на території Мар'янівської громади фахівці Служби порятунку Кіровоградщини провели роз’яснювальну роботу
28 Липня15:21 Рятувальники Донеччини закликають: збережемо хліб від вогню! (ВІДЕО)
28 Липня13:32 На Волині стартували змагання за Кубок України з пожежно-прикладного спорту
28 Липня12:58 Рятувальники Донеччини нагадують громадянам про необхідність дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті
28 Липня12:50 Увага! Попередження про грози, град та шквали в Україні
28 Липня12:43 Хмельниччина: рятувальники здійснили оперативно-тактичне вивчення сонячної електростанції (ВІДЕО)
28 Липня12:31 Львівська область: рятувальники провели профілактичні рейди під гаслом «Життя одне - не легковажте правилами безпечного відпочинку на водоймах»
28 Липня12:05 Донецька область: рятувальники закликають дотримуватися правил пожежної безпеки під час жнивної кампанії
Останні новини