ГоловнаОстанні новини7 Березня, 2021р.
 Версія для друку

Рятувальники дбають про добробут дітей, навчаючи їх правилам безпечної життєдіяльності

Опубліковано: 07.03.2021, 07:50

Дбати про безпеку дітей, навчати їх правильно поводити себе в екстремальних ситуаціях –  актуальне завдання для всіх дорослих, адже діти – майбутнє нації. Зі свого боку  рятувальники докладають максимальних зусиль, щоб попередити виникнення надзвичайних подій за участю молодокго покоління: здійснюють активну інформаційно-роз’яснювальну роботу, зокрема, в закладах освіти; влаштовують для дітлахів пізнавальні екскурсії; спілкуються про створення безпечного середовища для дітей з батьками та педагогамии, а також долучаються до інших активностей за участю малечі.

 Так, на Дніпропетровщині надзвичайники провели днями виховну годину у Покровському ліцеї, що в селищі Покровське. Вони акцентували свою увагу на профілактиці дитячого травматизму, спричиненого дитячими пустощами з вогнем. Рятувальники в ігровій формі спілкувалися з дітьми, щоб малюки краще засвоїли інформацію про небезпеку, яку  спричиняють ігри зі сірниками, запальничками, відкритим вогнем. Крім того, роз’яснили правила пожежної безпеки, дії в разі виникнення пожежі та правила користування підручними засобами пожежогасіння. Розповіли про роботу екстрених служб, зазначивши  їх номери телефонів. Також вогнеборці пояснили, як варто діяти у разі виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів.

 А в Донецькій області психологи ДСНС завітали до учнів 9-го, 10-го та 11-го класів прифронтового Чермалика. Метою заняття було навчити підлітків правилам поведінки в натовпі. Фахівці нагадали, що в місцях масового скупчення людей легко може виникнути паніка і це несе загрозу власній безпеці. Діти дізналися, як навчитися керувати собою під час екстремальної ситуації та контролювати свої емоції. Не залишилися без уваги психологів ДСНС і учні молодших класів. Для них провели заняття з елементами каністерапії. Собака породи “іспанський водяний” Банана продемонстрував свої вміння з виконання різноманітних команд.  Школярі та педагоги подякували фахівцям Служби порятунку та зазначили, що такі зустрічі для жителів Чермалика, що розташований на лінії розмежування,  завжди дуже корисні та важливі.

 Водночас, на Сумщині рятувальники провели профілактичну бесіду з учнями загальноосвітньої школи імені Петра Калнишевського у с. Пустовійтівка, Роменського району. Під час заходу вогнеборці пояснили дітлахам правила безпечної поведінки при використанні електричного, газового та пічного опалення. Також, школярам нагадали про алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів. Окремо фахівці Служби порятунку зупинилися на діях під час виникнення пожежі та навичках користування вогнегасниками. По закінченню заходу всім присутнім роздали інформаційні пам’ятки для кращого засвоєння інформації.

 У свою чергу в місті Кропивницький рятувальники провели  навчальний семінар для учнів спеціалізованого загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів №26. Школярі дізнались про основні причини виникнення пожеж, про те, як запобігти вогняному лихові, та як діяти під час пожежі у громадському місці чи вдома. Велику загрозу для дітей становить тонка крига на відкритих водоймах, тож рятувальники застерегли учнів від необдуманого бажання випробувати лід на міцність. Крім того, надзвичайники пояснили школярам, як поводитись у випадку виявлення застарілих боєприпасів і продемонстрували їх макети. На завершення зустрічі школярі отримали листівки із зазначеними правилами безпеки.

 Подібну превентивну роботу здійснили надзвичайники Попасної, що на Луганщині. Так, фахівці ДСНС відвідали вихованців дошкільного навчального закладу №2 та провели для малюків заняття. Вони пояснили малечі, як треба себе поводити, якщо сам удома, чому не можна бавитися із сірниками, що робити у разі виявлення підозрілих предметів, зовні схожих на вибухонебезпечні предмети тощо. Фахівці Служби порятунку «101» розповіли про основні причини виникнення пожеж, наслідки пустощів із вогнем, газом, побутовою хімією. Наприкінці зустрічі кожна дитина отримала кольорову пам’ятку з картинками на теми безпеки життєдіяльності.

 

Шановні батьки! З метою недопущення трагічних наслідків та травмування неповнолітніх, рятувальники закликають вас не залишати малолітніх дітей без нагляду та змалечку навчати їх основам безпеки!

 Візьміть до уваги такі рекомендації:

Пам’ятайте, саме від вас залежить безпека та добробут вашої дитини!

06.jpg09.jpg


   
Останні новини
15 Квітня10:45 На Сумщині рятувальники щоденно закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах та житловому секторі
15 Квітня09:56 Луганська область: сєвєродонецькі рятувальники провели профілактичний рейд спільно зі ЗМІ
15 Квітня08:42 На Чернігівщині рятувальники, лісокористувачі та військові практично відпрацювали дії по гасінню можливих пожеж у лісових масивах
15 Квітня08:31 Рятувальники Хмельниччини протидіють поширенню COVID-19 на території області
15 Квітня08:03 Попередження про зміну гідрологічної ситуації на річках України
15 Квітня08:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
15 Квітня08:02 Українські рятувальники тренуються ефективно протистояти пожежам у природних екосистемах
14 Квітня20:13 Полтавська область: фахівці ДСНС закликають громадян не спалювати суху рослинність
14 Квітня19:10 Безпека дитини – важливий пріоритет у спільній діяльності волинських освітян та рятувальників
14 Квітня18:48 У Хмельницькому спеціальні автомобілі ДСНС із гучномовцями інформують людей про необхідність дотримуватися умов карантину (ВІДЕО)
14 Квітня18:47 14 квітня рятувальники взяли участь у спільних тактико-спеціальних навчаннях органів управління та сил територіальної підсистеми ЄДСЦЗ області щодо готовності до дій в умовах виникнення пожеж в лісових масивах та природних екосистемах.
14 Квітня18:42 Запорізька область: на території Крутоярівського лісництва відбулися масштабні навчання щодо ліквідації пожеж у природних екосистемах
14 Квітня18:03 Донецька область: фахівці Служби порятунку наголошують - спалювання залишків сухої рослинності може мати катастрофічні наслідки!
14 Квітня17:53 Чернівецька область: рятувальники проінформували громадян про небезпеку пожеж через спалювання сухої трави
14 Квітня17:26 Івано-Франківська область: розпочато серію тематичних онлайн-зустрічей ”Безпека в горах”
Останні новини