ГоловнаОстанні новини6 Березня, 2021р.
 Версія для друку

Бійці ДСНС здійснюють тактико-спеціальні навчання, удосконалюючи свої професійні навички та підвищуючи готовність до ліквідації надзвичайних подій

Опубліковано: 06.03.2021, 07:57

Тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття з населенням займають важливе місце у діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Окрім того, що такі заходи допомагають вогнеборцям удосконалювати власну професійну майстерність, також дозволяють відпрацювати спільні дії разом з іншими екстреними службами та працівниками об'єктів в умовах екстреної ситуації.

Так, 3 березня на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення в місті Одеса пройшов завершальний етап навчання зі спеціальним обладнанням марки WEBER. Під час навчань особовий склад вдосконалював свої навички у роботі з гідравлічним та пневматичним інструментом.

Водночас, у місті Київ рятувальники разом із представниками служби льотного складу провели спільні відпрацювання дій під час ліквідації надзвичайної ситуації на повітряних суднах. Теоретичні та практичні навчання були поділені на кілька етапів. Під час першого - було проведено огляд літака. Рятувальникам розповіли та показали особливості конструкції літака АН 225 "Мрія", аварійні люки та виходи, місця розташування первинних засобів пожежогасіння. На другому етапі особовим складом було відпрацьовано вправи з екстреної евакуації бортінженерів за допомогою надувного трапу через аварійні люки літака та евакуацію льотного екіпажу через запасні евакуаційні виходи безпосередньо з кабіни літака. Також, за допомогою пожежної висувної драбини було відпрацьовано один із способів відкривання літака ззовні у разі виникнення надзвичайної ситуації.

А на Донеччині 3 березня надзвичайники відпрацювали порядок дій під час ліквідації умовної надзвичайної ситуації за сигналом «Збір-Аварія». За встановленим порядком, після проведеного оповіщення, рятувальники оперативно відреагували на отриманий сигнал, вчасно прибули до місця збору та вирушили в район виникнення умовної надзвичайної ситуації. За легендою, до ДСНС надійшла інформація про витік небезпечної хімічної речовини (хлору) на території хімічно-небезпечного об'єкту через пошкодження 1-го транспортного контейнеру з 46 тонами рідкого хлору. Прибувши на місце події, надзвичайники розгорнули спеціальний автомобіль, оцінили обстановку, здійснили збір, аналіз та узагальнення інформації, прогнозування масштабів розвитку та наслідків умовної надзвичайної ситуації. З метою недопущення поширення умовної надзвичайної ситуації та рятування людей, на місці події було забезпечено надійний зв'язок за каналами УКХ радіозвязку, відомчої ІР-телефонії та відеоконференцзв’язку з Оперативно-координаційним центром Головного управління, здійснено координацію дій сил та засобів, які можуть залучатись до проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, а також організовано взаємодію з оперативними групами органів місцевого самоврядування, Національної поліції, спеціалізованих служб цивільного захисту та Головного управління ДСНС України у Донецькій області для рятування людей, які потрапляють в зону хімічного зараження, та ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У Львівській області 2 березня самбірські рятувальники провели пожежно-тактичне навчання у Самбірській районній лікарні "Хоспіс". Навчання відбулися у кілька етапів. Перший з них передбачав гасіння умовної пожежі в лікарні. Рятувальники евакуювали людей, що опинилися в задимленому приміщенні. Працюючи в апаратах захисту органів дихання та зору у складі ланки газодимозахисної служби, вогнеборці вивели на свіже повітря всіх потерпілих, здійснили розвідку пожежі, та успішно ліквідували умовну пожежу. Приміщення лікарні ще раз перевірили на наявність потерпілих. По завершенню усіх робіт оголосили ліквідацію пожежі. Наступним етапом надзвичайники розповіли працівникам медичного закладу про першочергові дії в разі виникнення пожежі на об’єкті, про правильність і важливість використання первинних засобів пожежогасіння.

Того ж дня на Херсонщині в смт Високопілля рятувальники провели тактико-спеціальні навчання на території сонячної електростанції ТОВ «Атлас Енерджі» з гасіння умовної пожежі в електроустановках під напругою. По завершенню навчання вогнеборці провели інструктаж з працівниками сонячної електростанції та роз’яснили правила користування первинними засобами пожежогасіння.

Тактико-спеціальні навчання, тренування, практичні заняття з населенням триватимуть і надалі на всій території країни, адже дають змогу не лише відпрацювати алгоритм дій у разі надзвичайної події, пересвідчитись у надійності рятувального обладнання, а й дозволяють продемонструвати громадянам необхідні дії у разі виникнення тієї чи іншої небезпечної ситуації.

P1137538.JPGP1137646.JPGphoto_2021-03-03_15-10-32 (2).jpgIMG_1516.JPG0-02-05-7afd2c541cb7df3920accee1fcdf018e13d262c9101df45897c78d2e8fb86b6c_607bceb8.jpg


   
Останні новини
15 Квітня11:40 Одеська область: рятувальники провели профілактичне навчання на підприємстві
15 Квітня11:04 На Донеччині тривають протипожежні перевірки місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним
15 Квітня10:45 На Сумщині рятувальники щоденно закликають громадян не провокувати пожеж в екосистемах та житловому секторі
15 Квітня09:56 Луганська область: сєвєродонецькі рятувальники провели профілактичний рейд спільно зі ЗМІ
15 Квітня08:42 На Чернігівщині рятувальники, лісокористувачі та військові практично відпрацювали дії по гасінню можливих пожеж у лісових масивах
15 Квітня08:31 Рятувальники Хмельниччини протидіють поширенню COVID-19 на території області
15 Квітня08:03 Попередження про зміну гідрологічної ситуації на річках України
15 Квітня08:02 Увага! Попередження про сніголавинну небезпеку
15 Квітня08:02 Українські рятувальники тренуються ефективно протистояти пожежам у природних екосистемах
14 Квітня20:13 Полтавська область: фахівці ДСНС закликають громадян не спалювати суху рослинність
14 Квітня19:10 Безпека дитини – важливий пріоритет у спільній діяльності волинських освітян та рятувальників
14 Квітня18:48 У Хмельницькому спеціальні автомобілі ДСНС із гучномовцями інформують людей про необхідність дотримуватися умов карантину (ВІДЕО)
14 Квітня18:47 14 квітня рятувальники взяли участь у спільних тактико-спеціальних навчаннях органів управління та сил територіальної підсистеми ЄДСЦЗ області щодо готовності до дій в умовах виникнення пожеж в лісових масивах та природних екосистемах.
14 Квітня18:42 Запорізька область: на території Крутоярівського лісництва відбулися масштабні навчання щодо ліквідації пожеж у природних екосистемах
14 Квітня18:03 Донецька область: фахівці Служби порятунку наголошують - спалювання залишків сухої рослинності може мати катастрофічні наслідки!
Останні новини