Ну що ж, зима закінчується, температура повітря зростає, відчувається прихід весни, проте разом з тим й наступає відлига… Крига на водоймах стає все тоншою, але рибалки на це не зважають, до останнього моменту не зраджуючи своєму хобі, ловлять рибу.
Тому сьогодні, 23 лютого, рятувальники-водолази провели показово-профілактичний рейд на затоці Вовкувата, що в Оболонському районі столиці, аби попередити нещасні випадки та загибель людей на воді. Лише з початку цього року на водних об'єктах столиці загинуло 4 людини, вдалося врятувати 4 людей, 3 з них - діти. Для того, аби привернути увагу громадськості, на захід було запрошено представників засобів масової інформації.
Звичайно ж, у першу чергу, рятувальники роздали рибалкам інформаційні листівки з правилами поводження на кризі, а також з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Після цього, водолази продемонстрували як врятувати людину, яка опинилася під кригою, а також, як врятуватися самостійно.
Нагадаємо, що провалившись під кригу, першою і головною дією є утихомирення паніки. Найперше необхідно кликати на допомогу та скинути речі, які можуть заважати та тягнути на дно. Якщо немає нікого поруч, потрібно лягти на спину у місці пролому, розпластатися і спробувати вилізти у тому ж напрямку, в якому провалилися.
Також, аби попередити таку ситуацію, йдучи на риболовлю чи прогулянку по кризі, необхідно знати основні правила безпеки на льоду. Пам'ятайте, що не можна перевіряти міцність криги ударом ноги, а лише палицею. Під час риболовлі не пробивайте поруч кілька лунок, ополонки повинні бути розташовані на відстані 5-6 м одна від одної. Безпечна товщина криги для однієї людини становить не менше 7 см, для групи людей – 15 см, а для масового перебування людей на льоду, товщина має становити понад 25 см. Також слідкуйте за дітьми та не дозволяйте їм знаходитись на кризі без нагляду дорослих.
Пам’ятайте, що в такий зимовий період, коли відбувається різка зміна температури повітря, лід є особливо небезпечним і підступним для прогулянок та риболовлі. Бережно ставтесь до свого життя та здоров’я!
ГУ ДСНС України у м. Києві