ГоловнаОстанні новини26 Січня, 2021р.
 Версія для друку

Надзвичайники закликають не ризикувати своїм життям та не виходити на тонку кригу!

Опубліковано: 26.01.2021, 08:01

Від початку 2021 року на водних об'єктах України загинула 41 людина. Рятувальники щодня працюють над попередженням виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із загибеллю людей на водоймах: проводять превентивну роботу з населенням, навчають громадян алгоритму дій у разі потрапляння під кригу. При цьому, для тих, хто знехтує застереженнями надзвичайників, вихід на кригу може обернутися трагедією!

Так, 22 січня у Волинській області рятувальники Любомльського району провели профілактичний рейд серед громадян, нагадавши їм про небезпеки, що можуть очікувати на кризі. ДСНСівці закликали суворо дотримуватись правил безпеки життєдіяльності, роз’яснили алгоритм порятунку людини, яка провалились під лід. До того ж наголосили любителям зимової риболовлі не скупчуватися на одному місці великими групами, не виходити на тонкий лід, а батькам не слід не лишати дітей без нагляду поблизу водойм.

На Вінничині рятувальники м. Тульчин спільно з працівниками поліції також провели інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо безпечного перебування людей на кризі. Фахівці ДСНС нагадали громадянам основні правила безпеки взимку та розповіли про способи порятунку людей, які опинилися у полоні крижаної води. Усім присутнім рятувальники роздали інформаційні листівки із застереженнями про те, як поводити себе на кризі, щоб обійшлося без трагічних наслідків та травм.

Водночас в Івано-Франківській області співробітники ДСНС Рогатинського району провели профілактичні бесіди з громадянами, які рибалили на міському озері. Фахівці Служби порятунку вручили їм тематичні пам’ятки про правила безпечної поведінки на льоду, а також про заходи, які необхідно вживати, якщо ви все ж провалилися під кригу.

У Кіровоградській області працівники ДСНС провели профілактичні бесіди з рибалками та перехожими у селищах Компаніївка, Смоліне та у місті Гайвороні, застерігши від необачних вчинків на кризі. Фахівці Служби порятунку наголосили: нехтуючи простими правилами, людина наражає себе на велику небезпеку загинути в крижаній воді. Рятувальники закликали не ризикувати життям, виходячи на підступний лід без засобів порятунку: мотузки, довгої палиці, великих цвяхів тощо. Крім того, варто чітко знати, як поводитись, якщо раптом провалився під кригу, або став свідком нещасного випадку з іншою людиною. Та особливо небезпечно допускати дітей на лід – про це повинні памятати усі батьки.

А на Миколаївщині надзвичайники наочно продемонстрували громадянам як діяти людині, яка провалилась під лід. Під час показового навчання водолаз показав що робити в ситуації, якщо людина провалилася під кригу. Рятувальник зазначив, що головне — не піддаватись паніці й зберігати спокій. Не варто робити різких рухів, слід стабілізувати подих, розкинути руки в сторони й намагатися зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення; наступним кроком є спроба обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід. Вибравшись на кригу, слід перекотитись і відповзати у той бік, звідки ви прийшли, повільно переміщаючись до берега.

Шановні громадяни, фахівці Служби порятунку нагадують:

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

27.jpeg


   
Останні новини
28 Жовтня15:40 До ДСНС України з робочим візитом завітала делегація Посольства Республіки Індія в Україні
28 Жовтня14:41 Луганська область: рятувальники разом із міжнародними партнерами «Caritas» провели для селян заняття із пожежної безпеки
28 Жовтня14:03 м. Чернігів: на екскурсію до пожежно-рятувальних підрозділах міста завітали діти
28 Жовтня13:59 Волинь: відбулися гарнізоні тактико-спеціальні навчання на ТзОВ «Нововолинський м’ясокомбінат»
28 Жовтня13:55 Дніпропетровська область: рятувальники провели профілактичні бесіди щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах
28 Жовтня13:53 Луганщина: рятувальники  проводять профілактику виникнення пожеж у побуті під час опалювального періоду
28 Жовтня13:14 Попередження про туман на території України
28 Жовтня10:47 Львівська область: надзвичайники застерігають населення про непоправні наслідки нехтування правилами пожежної безпеки у побуті
28 Жовтня10:44 м. Хмельницький: рятувальники відпрацювали дії з рятування людей і гасіння пожежі у гуртожитку
28 Жовтня09:09 Івано-Франківська область: коломийські рятувальники провели профілактичний рейд щодо недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах.
28 Жовтня07:57 Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Україні
28 Жовтня07:57 Рятувальники розгортають Мобільний госпіталь ДСНС України на території Каховської центральної міської лікарні ім. родини Панкеєвих у Херсонській області
28 Жовтня07:57 Денис Шмигаль: Центри безпеки в громадах дозволять цілодобово реагувати на запити про екстрену допомогу
28 Жовтня07:56 Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні: рятувальники закликають громадян захиститися від хвороби (ІНФОГРАФІКА, ВІДЕО)
28 Жовтня07:55 ДСНС України та Державна пожежна служба Республіки Польща підсумували результати спільної роботи та визначили напрями співпраці на найближчі роки
Останні новини