У більшості областей України температурний показник наблизився до позначки нуль градусів, подекуди вже випав перший сніг, а річки вкрилися тонкою кригою. У зв’язку з цим, рятувальники попереджають громадян, що виходити на лід наразі зарано – крига занадто тонка і становить пряму небезпеку для тих, хто вирішить знехтувати застереженнями.
Щоб попередити виникнення трагічних подій на водоймах країни, надзвичайники здійснюють превентивну роботу поблизу води.
Так, на Луганщині, 24 листопада, рятувальники провели профілактичні рейди біля водойм у Сватівському районі області. Зокрема, надзвичайники нагадали рибалкам основні правила безпечної поведінки на льоду та способи порятунку людей, які опинилися у воді. Днем раніше новоайдарські рятувальники проінспектували річку Айдар. Вони розповіли громадянам про небезпеку перебування на тонкій кризі, а також, до чого може призвести скупчення рибалок на одному місці й розташування поруч великої кількості лунок. Крім того, фахівці ДСНС порадили рибалкам мати при собі елементарні засоби порятунку та нагадали правила надання допомоги людині, яка провалилася під лід.
Подібні профілактичні заходи провели ратнівські бійці ДСНС у Волинській області. 24 листопада вони здійснили рейди серед громадян на прибережній смузі річки Прип’ять. Рятувальники нагадали рибалкам основні правила поводження біля водойм, застерегли від виходу на перший тонкий лід, роз’яснили дії у разі потрапляння під кригу, а також, якщо людина стала свідком нещасного випадку на льоду. Під час спілкування рятувальники вручали людям пам’ятки безпеки.
Водночас, на Донеччині, 20 листопада, лиманські рятувальники провели профілактичні рейди поблизу місцевих водоймищ. Фахівці Служби порятунку розповіли дорослим та дітям, що безпечним вважається лід товщиною не менше 7 сантиметрів, для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Також, фахівці ДСНС розповіли громадянам про порядок дій на випадок, якщо людина провалилася під кригу й нагадали екстрені номери, за якими треба телефонувати у разі виникнення надзвичайної ситуації.
Шановні громадяни, візьміть до уваги кілька порад щодо правил поведінки поблизу та на водоймах у перехідний осінньо-зимовий період, коли крига ще надто тонка.
Пам’ятайте про таке:
виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;
забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;
переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;
забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;
забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;
не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;
не вживайте спиртні напої біля водойм;
пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.
Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, - не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!