ГоловнаОстанні новини1 Жовтня, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій

Опубліковано: 01.10.2020, 08:15

Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Важливу роль у системі підготовки до ліквідації різноманітних надзвичайних подій відіграють тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття, під час яких фахівці ДСНС відпрацьовують питання взаємодії, загальної злагодженості та оперативності під час виконання своєї роботи.

Так, станом на 30 вересня, від початку року в Україні сталось 86 класифікованих надзвичайних ситуацій, з них 32 — техногенного характеру, 49 — природного і 5 — соціального. Аби мінімізувати кількість та наслідки таких ситуацій, фахівці ДСНС працюють над удосконаленням власних професійних навичок.

29 вересня надзвичайники Луганщини провели зі студентами інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля практичне відпрацювання нормативів з евакуації. За сигналом рятувальників у будівлі пролунали три дзвінки, які сповістили студентів та педагогів про умовну небезпеку та початок евакуації. Студенти і викладачі організовано покинули приміщення й вишикувалися на подвір’ї закладу освіти, а відповідальні керівники доповіли про наявність і кількість евакуйованих осіб. За всіма етапами проведення навчальної евакуації спостерігали фахівці ДСНС. Підводячи підсумки, рятувальники повторили для всіх присутніх алгоритм дій під час виникнення подібної надзвичайної ситуації, нагадали правила користування первинними засобами пожежогасіння, а також провели демонстрацію пожежної техніки та обладнання.

Того ж дня на Дніпропетровщині на території одного з підрозділів області провели заняття на вогневій смузі психологічної підготовки з особовим складом підпорядкованих підрозділів. Головною метою заняття було вдосконалення професійних навичок керівників гасіння пожежі під час роботи у задимленому середовищі та за умов високих температур. Подібні заходи допомагають рятувальникам завжди бути готовими до дій за призначенням.

А у Києві вогнеборцями Солом'янського районного управління було проведено навчання на одному із підприємств району. Рятувальники нагадали працівникам основні вимоги правил пожежної безпеки на робочому місці та у побуті. Особливо звернули увагу на чіткий алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території об’єкту, обговорили особливості правильної і швидкої евакуації. Надзвичайники продемонстрували працівникам підприємства сучасну пожежну техніку та аварійно-рятувальне обладнання. Розповіли, як правильно користуватися вогнегасниками і надали можливість бажаючим відпрацювати отримані знання на практиці.

Днем раніше у Закарпатській області відбулися спільні протипожежні навчання рятувальників і працівників залізниці. Метою навчань було вiдпрацювання взаємодії мiж пожежно-рятувальним пiдроздiлом, працівниками залізниці та іншими спецслужбами міста, а також перевірка оперативної готовності особового складу та техніки до дій у випадку виникнення пожеж. За легендою навчань, умовне загоряння виникло на компресорній станції КП «Водоканал Чоп». Площа горіння становила 50 квадратних метрів. На ліквідацію пожежі залучили одне відділення державної пожежно-рятувальної частини та пожежний потяг Львівської залізниці. Разом вони загасили вогонь та врятували від знищення сусіднє приміщення.

Отже, подібні тренування та навчання не лише сприяють відпрацюванню порядку дій у разі надзвичайної ситуації, але й дають змогу пересвідчитись у надійності рятувального обладнання. Тактико-спеціальні навчання та тренування триватимуть і надалі по всій території країни, адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.

17.jpgРуб1.jpgphoto_2020-09-29_13-34-24.jpgIMG-35e6b59d026d6d16283e24724a5ffbcf-V.jpg


   
Останні новини
28 Жовтня09:58 Вогнеборці здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій
28 Жовтня09:56 Хмельницька область: фахівці ДСНС навчають людей правилам пожежної безпеки у побуті та закликають не шкодити довкіллю
28 Жовтня09:53 Волинські рятувальники працюють для запобігання пожежам в осінньо-зимовий період
28 Жовтня09:38 Волинська область: рятувальники разом з працівниками лісового господарства вдосконалили навики з ліквідації лісових пожеж
28 Жовтня08:17 Попередження про пожежну небезпеку
28 Жовтня07:52 Органи управління та формування ДСНС переведені на посилений режим несення служби
28 Жовтня07:51 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 58 тисяч вибухонебезпечних предметів
28 Жовтня07:50 Рятувальники отримали 80 спеціальних аварійно-рятувальних машин у рамках Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні (ВІДЕО)
27 Жовтня14:24 НУЦЗ України – активний учасник та призер Конкурсу на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію в апараті МВС у 2020 році
27 Жовтня14:21 м. Хмельницький: рятувальники закликають містян дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті
27 Жовтня12:45 Начальник курсу факультету цивільного захисту НУЦЗУ став переможцем міського конкурсу «Молода людина року 2020»
27 Жовтня12:41 На Донеччині фахівці Служби порятунку наголошують на забороні спалювати суху траву та сміття
27 Жовтня11:15 Луганщина: рятувальники продовжують боротьбу з коронавірусною інфекцією
27 Жовтня11:03 Донецька область: рятувальники поспілкувалися з громадянами на тему безпеки життєдіяльності
27 Жовтня10:55 Волинська область: рятувальники навчали селян правил пожежної безпеки в побуті
Останні новини