ГоловнаОстанні новини3 Серпня, 2020р.
 Версія для друку

Фахівці Служби порятунку закликають дотримуватися правил безпеки під час відпочинку поблизу водойм

Опубліковано: 03.08.2020, 08:01

Під час пляжного сезону перед рятувальниками виникає важливе завдання — забезпечити максимально безпечні умови для перебування людей поблизу води. Саме тому фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення та слідкують за тим, аби пляжі відповідали вимогам безпеки.

За оперативними даними, станом на 2 серпня на водних об’єктах України від початку року загинуло близько 800 осіб, з них майже 80 діти. Врятовано близько 250 людей, у тому числі понад 30 дітей.

На жаль, статистика свідчить про те, що громадяни нехтуючи правилами безпеки, ставлять під загрозу не лише своє життя, а й життя своїх дітей. Адже дорослі, у першу чергу, відповідальні за те, аби малеча була поінформована та навчена правилам безпеки, зокрема, біля водойм.

Напередодні вихідних рятувальники по всій країні провели превентивні заходи з метою профілактики виникнення трагічних подій на воді.

Так, 30 липня рятувальники Донеччини провели на одному з пляжів у популярному курортному с. Урзуф цікавий та корисний профілактичний захід: надзвичайники не лише розповсюджували тематичні листівки, але й нагадували основні правила безпеки на воді за допомогою повчальних відеороликів, що транслювалися на екрані. Крім того, вздовж берегової лінії курсував рятувальний катер «Тритейкін». Однак найбільшу зацікавленість у відпочивальників викликала локація медичної служби ДСНС. Лікарі Служби порятунку наочно, за допомогою спеціального манекена, демонстрували, як надавати допомогу людині, що тоне. Важливо, що під час заходу кожен бажаючий мав змогу пройти онлайн тести та перевірити свій рівень знання правил безпеки. На завершення заходу рятувальники влаштували для малечі вже традиційну забавку – поливали всіх бажаючих прохолодною водою з пожежної машини.

Водночас на Полтавщині фахівці ДСНС провели профілактичні бесіди на пляжах у містах Полтава, Карлівка, Глобине, Хорол, Лохвиця та селищі міського типу Котельва. Фахівці Служби порятунку розповіли відпочивальникам про основні причини нещасних випадків на воді і нагадали правила безпеки поблизу води.

А в Хмельницькій області 30 липня фахівці Служби порятунку спільно із працівниками Патрульної поліції та журналістами черговий раз навідалися, до несанкціонованих місць купання та закликали відпочивальників бути свідомими. Учасники рейдової групи провели бесіди щодо того, як безпечно відпочивати, як врятуватися самому чи надати допомогу людині, що тоне. Особливу увагу приділили людям, які відпочивали разом з малечею. Розповіли, що за дітьми потрібно пильно стежити, не дозволяти їм заходити у воду без супроводу дорослих та навчати змалку простих правил безпечної поведінки біля водойм.

Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає дотримуватися правил безпечного дозвілля поблизу водойм та нагадує, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та памятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:

- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;

- купатися наодинці;

- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.

- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

- вживати спиртні напої до та під час купання;

- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

- купання дітей без супроводу дорослих.

Шановні громадяни! У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!


   
Останні новини
12 Серпня17:41 У Чернігові рятувальники відпрацювали дії з ліквідації пожежі на об’єкті підвищеної небезпеки
12 Серпня17:27 На Донеччині проходить перевірка закладів оздоровлення та відпочинку дітей
12 Серпня17:07 Закарпатська область: рахівські гірські рятувальники обстежили черговий туристичний маршрут
12 Серпня16:59 Фахівці Служби порятунку Кіровоградської області вчили відпочивальників, як не стати жертвою водної стихії
12 Серпня16:54 Івано-Франківська область: рятувальники спільно з працівниками поліції провели зустріч зі школярами
12 Серпня16:06 Херсонська область: вогнеборці Каланчацького району провели рейд серед населення
12 Серпня15:49 Луганська область: новопсковські рятувальники закликають населення не провокувати пожежі в екосистемах
12 Серпня15:29 Полтавська область: відбулися навчання з протидії пожежам у лісових масивах (ВІДЕО)
12 Серпня15:13 Донецька область: рятувальники спільно із представниками поліції нагадали мешканцям приватного сектору про необхідність дотримуватися правил пожежної безпеки
12 Серпня15:10 Увага! Попередження про погіршення погодних умов на півдні та на сході України
12 Серпня15:00 м. Київ: рятувальники Солом'янського району провели навчання для працівників одного з об’єктів столиці
12 Серпня14:51 Чернівецька область: вогнеборці дбають про безпеку місць зберігання врожаю
12 Серпня14:45 Херсонська область: олешківські рятувальники провели рейд у місцях відпочинку людей біля водних об'єктів
12 Серпня14:41 Миколаївська область: рятувальники провели дезінфекцію вулиць та під'їздів
12 Серпня14:37 Одеська область: рятувальники закликали дотримуватися правил безпечного поводження у природних екосистемах
Останні новини