ГоловнаОстанні новини19 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Фахівці Служби порятунку закликають дотримуватися правил безпеки під час відпочинку поблизу водойм

Опубліковано: 19.07.2020, 08:14

Під час пляжного сезону перед рятувальниками виникає важливе завдання — забезпечити максимально безпечні умови для  перебування людей поблизу води. Саме тому фахівці ДСНС регулярно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення  та слідкують за тим, аби пляжі відповідали вимогам безпеки.

За оперативними даними, станом на 19 липня, на водних об’єктах України від початку місяця загинуло 142 особи, з них 16 дітей. Вдалося врятувати 72 людини, у тому числі 14  дітей.

Напередодні вихідних рятувальники по всій країні провели превентивні заходи з метою профілактики виникнення трагічних подій на воді.

 Так, 16 липня, у Хмельницькій області фахівці ДСНС вирушили до Новоушицького району, де на мальовничих берегах Дністра полюбляють відпочивати краяни й гості Хмельниччини, аби розяснити людям, чому так важливо дотримуватися правил безпечної поведінки на воді.  До рейду також було залучено  працівників районного відділку поліції та місцеву владу району. Учасниками рейду також було обстежено об'єкти тимчасового розміщення людей, котрі наразі заселені відпочивальниками. Рятувальники оглянули приміщення на наявність вогнегасників, звернули увагу на стан евакуаційних шляхів та електромережі, а також наявність та справність систем пожежної сигналізації.

 Водночас на Волині було проведено профілактичний рейд у місцях масового відпочинку людей на території Топільненської сільської ради Рожищенського району. Під час рейду фахівці Служби порятунку спілкувалися дітьми, нагадуючи  відпочивальникам прості, але такі важливі правила поведінки на берегах водойм, застерегли від необачних вчинків. На згадку рятувальники залишили кожному, з ким мали нагоду поспілкуватись, профілактичні листівки з правилами безпеки на воді.

Превентивні заходи було проведено того ж дня і на Миколаївщині на узбережі Чорного моря у межах Кінбурнської коси Очаківського району. Фахівці ДСНС спілкувались із відвідувачами пляжної зони та окрему увагу приділили дітям, закликали дорослих не залишати малечу без нагляду та не допускати небезпечних ігор у воді тощо.

Отже, під час профілактичних рейдів фахівці Служби порятунку щоразу наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм заборонено:

- купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;

- вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;

- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;

- купатися наодинці;

- використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання.

- плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;

- вживати спиртні напої до та під час купання;

- підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;

- допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;

- подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;

- дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;

- купання дітей без супроводу дорослих.

Шановні громадяни! У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні!


   
Останні новини
25 Вересня15:52 Житомирська область: рятувальники провели знезараження 12-ти об’єктів різного призначення, а також автомобілів швидкої
25 Вересня15:47 На Кіровоградщині триває комплексна робота з дезінфекції у населених пунктах
25 Вересня15:40 Закарпатська область: у Виноградові пройшла спільна операція рятувальників і правоохоронців “Маячок”
25 Вересня15:32 Рятувальники Чернігівщини дбають про забезпечення пожежної та техногенної безпеки об'єктів, де розміщуватимуться виборчі дільниці
25 Вересня15:13 Попередження про зміну гідрологічної ситуації на заході України
25 Вересня15:09 Львівська область: надзвичайники перевіряють стан пожежної безпеки виборчих дільниць
25 Вересня14:42 Івано-Франківська область: рятувальники отримали автомобіль хімічно-екологічного порятунку в якості гуманітарної допомоги від Державної пожежної служби в Кракові
25 Вересня14:37 Дніпропетровська область: мешканцям нагадали правила пожежної безпеки у житловому секторі
25 Вересня14:20 На Миколаївщині триває перевірка об'єктів, які задіяні на виборах
25 Вересня13:54 На Кіровоградщині рятувальники нагадують громадянам правила безпечної поведінки під час відпочинку на природі
25 Вересня13:51 Луганщина: рятувальники закликали службовців долучатися до профілактичних заходів щодо запобігання захворюваності на COVID-19
25 Вересня13:47 Попередження про пориви вітру по Києву та Київській області
25 Вересня13:31 Кіровоградська область: рятувальники продовжують перевіряти протипожежний стан виборчих дільниць
25 Вересня12:41 Хмельницька область: у Нетішині вогнеборці ліквідували умовну пожежу в школі
25 Вересня12:38 Дніпропетровська область: фахівці ДСНС проводять позапланові перевірки об’єктів, на яких будуть розміщенні виборчі дільниці
Останні новини