ГоловнаОстанні новини14 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Вогнеборці країни щодня здійснюють превентивні заходи задля збереження хлібних масивів

Опубліковано: 14.07.2020, 08:03

У багатьох областях України вже розпочалася зернозбиральна кампанія. Для аграріїв це відповідальний період, водночас, як і для рятувальників. Адже саме зараз, коли надворі затяжна спека і зернові дуже вразливі до можливих загорянь, під загрозою опиняється безпека врожаю: найелементарніше порушення правил пожежної безпеки здатне спричинити безповоротне знищення хлібних масивів.

Так, наприклад, лише протягом доби 9 липня, вогнеборці Миколаївщини 9 разів приборкували пожежі на відкритих територіях області. Зокрема, в с. Зелений Гай Вітовського району горіло поле з пшеницею. Рятувальники не допустили поширення полум’я на більшу частину поля площею 20 га. Причиною займання стало необережне поводження з вогнем.

Того ж дня, у Дніпропетровській області поблизу селища Данилівка Покровського району також горіло поле з пшеницею. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що пожежа виникла на відкритій території та через пориви вітру набула великих масштабів. Вогнеборці оперативно приступили до гасіння пожежі, але, не дивлячись на це, вогонь встиг знищити злаки на площі 2 га.

Аби попередити виникнення подібних ситуацій та запобігти втраті зернових культур і грубих кормів через пожежі, надзвичайники країни щодня здійснюють комплекс превентивних заходів.

Зокрема, 9 липня, у Вінницькій області рятувальники селища Оратів та м. Шаргород здійснили рейдові перевірки забезпечення пожежної безпеки в місцях збирання й зберігання врожаю. Фахівці ДСНС нагадали аграріям основні причини пожеж у сільськогосподарській галузі та наголосили на необхідності дотримання протипожежних правил.

Водночас на Дніпропетровщині співробітники ДСНС з профілактичним рейдом відвідали одне з сільгосппідприємств на території Дніпровського району. Вогнеборці перевірили дотримання протипожежного стану на ланах ранніх зернових культур та у місцях зберігання згідно з вимогами, а також оснащення сільськогосподарської техніки первинними засобами пожежогасіння. Окрім цього, рятувальники провели профілактичні інструктажі з працівниками фермерських господарств.

Раніше, 8 липня, у Запорізькій області рятувальники спільно з представниками Департаменту агропромислового розвитку та захисту довкілля Запорізької ОДА та співробітниками Державної екологічної інспекції здійснили профілактичні рейди місцями збирання врожаю у Василівському районі. Як показав рейд, на переважній більшості полів не в повному обсязі виконуються протипожежні заходи — обкошування та оборювання у місцях прилягання до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів, — тож рятувальники провели інструктажі з аграріями, аби ще раз нагадати про необхідність виконувати всі необхідні заходи задля убезпечення врожаю від вогню.

Важливо, що окрім інформаційно-роз’яснювальної діяльності рятувальниками здійснюються тактичні навчання щодо гасіння умовної пожежі під час збору врожаю, покликані удосконалити навички швидко та вміло реагувати на ймовірні надзвичайні ситуації. Так, 8 липня, рятувальники Волноваського району, що на Донеччині, разом зі співробітниками аграрного підприємства району провели тактичні відпрацювання, під час яких усі учасники навчань показали чіткі та злагоджені дії у ліквідації умовної пожежі.

Шановні громадяни! У період жнив потрібно особливо пильно слідкувати за дотриманням усіх правил протипожежної безпеки, а саме:

 

Відповідальність, виконання та знання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивної кампанії допоможе вберегти хліб від вогню!

 

Пам’ятайте, якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101».

 

 

 


   
Останні новини
14 Серпня17:30 м. Хмельницький: рятувальники разом із працівниками суду відпрацювали спільні дії під час виникнення пожежі
14 Серпня17:20 Черкаська область: рятувальники разом із лісниками вдосконалювали навички з гасіння лісових пожеж
14 Серпня16:14 Дніпропетровська область: проведено заняття школи підвищення оперативної майстерності для рятувальників Дніпровської оперативної зони (ВІДЕО)
14 Серпня15:47 Львівська область: рятувальники щодня проводять профілактичні відпрацювання населених пунктів
14 Серпня15:40 Бійці пожежно-рятувальних підрозділів Кіровоградщини допомагають місцевій владі протистояти поширенню COVID-19
14 Серпня14:12 Луганська область: рятувальники нагадали громадянам правила поведінки у природних екосистемах
14 Серпня14:10 Волинська область: трьох нічних паліїв виявили рятувальники з екологом у Володимир-Волинському районі. Вони понесуть адміністративну відповідальність за свої дії.
14 Серпня14:00 Київська область: проведено тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі
14 Серпня12:24 Рятувальники здійснюють протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції
14 Серпня12:18 Напередодні вихідних днів рятувальники Кіровоградщини застерігають громадян щодо небезпек відкритих водойм
14 Серпня11:29 На Донеччині рятувальники-верхолази провели ситуаційне заняття з порятунку умовних потерпілих з висоти (ВІДЕО)
14 Серпня11:21 На Донеччині рятувальники нагадали громадянам порядок дій та правила поведінки під час пожежі
14 Серпня11:18 Івано-Франківська область: рятувальники провели профілактичні бесіди з мешканцями району щодо дотримання протиепідемічних заходів
14 Серпня10:10 Вогнеборці країни дбають про збереження врожаю під час зернозбиральної кампанії
14 Серпня10:07 Івано-Франківська область: рожнятівські рятувальники нагадали мешканцям краю правила поведінки на воді
Останні новини