ГоловнаОстанні новини6 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники нагадали громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм (ВІДЕО)

Опубліковано: 06.07.2020, 08:00

Літня спека змушує людей активно вирушати на пляжі до водойм країни. Проте очікування радісного відпочинку не завжди виправдовуються, адже нехтування елементарними правилами безпеки нерідко призводить до трагічних наслідків – травмування або ж загибелі громадян під час купання.

Варто зауважити, що в Україні лише за останню добу загинуло 6 осіб, з них – 1 дитина. Загалом, від початку місяця, на водних об’єктах України загинуло 15 людей, з них – 2 дітей; врятовано 9 осіб, з них – 5 дітей. Така статистика свідчить про легковажне ставлення відпочивальників до правил безпеки біля водойм. Окрім того, прикро, коли через безвідповідальність дорослих гинуть неповнолітні.

Так, наприклад, 1 липня на Херсонщині сталась чергова трагедія під час відпочинку на морі. У селі Залізний Порт потонула трирічна дівчинка. Вона перебувала на матраці разом з дорослою людиною, коли раптом дитину хвилею з матрацу знесло у воду. На жаль, доки її знайшли і дістали на поверхню, врятувати життя дівчинці не вдалось. Страшне лихо трапилось у перший день їхнього перебування на морі.

Того ж дня на Донеччині до Головного управління у Донецькій області надійшла інформація про хлопчика 2013-го року народження, який загубився на Маріупольському міському пляжі. На пошуки дитини негайно вирушили рятувальники. Вранці, 2 липня, тіло дитини без ознак життя було виявлено у воді на території пляжу.

Тож, з метою запобігання загибелі громадян на водних об’єктах, фахівці ДСНС України проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з відпочивальниками на пляжах у межах усієї країни.

Зокрема, 3 липня столичні водолази-рятувальники роз’яснили відвідувачам пляжу, розташованого на Оболонській Набережній у м. Київ, правила безпечного поводження на водоймах, а також здійснили показові навчання порятунку людей у воді, продемонстрували, як правильно надавати потерпілому першу домедичну допомогу.

Варто зауважити, що такі навчання дуже зацікавили маленьких відпочивальників. Діти уважно слухали інформацію та застереження рятувальників. Важливо, що кожен бажаючий міг спробувати себе у ролі рятівника та здійснити серцево-легеневу реанімацію на манекені.

Окрім того, учасники рейду пояснювали громадянам, у чому полягає небезпека купання у невідведених для цього місцях, застерегли від пірнання у воду з обривів та мостів і нагадали про заборону купання у нетверезому стані. Також надзвичайники акцентували на тому, що дорослі повинні постійно пильнувати за дітьми під час їхнього купання, нe дoзвoляти їм cамocтійнo заxoдити у вoду та запливати далeкo.

Шанoвні громадяни, уважнo cлідкуйтe за дітьми і нe залишайтe їx бeз нагляду поблизу вoдoйм. Не відпливайте з малечею далеко від берега на надувному матраці, не вживайте алкоголю на пляжі, обов'язково вдягайте на дитину надувний рятувальний жилет чи нарукавники.

Пам'ятайте: під час відпочинку на водоймах найбільш дієвим превентивним мeтoдoм залишаєтьcя влаcна oбачніcть та відпoвідальніcть кoжнoгo відпочивальника!

IMG_0389.JPGIMG_0499.JPG

IMG_0244.JPGIMG_0178.JPG


   
Останні новини
14 Серпня17:30 м. Хмельницький: рятувальники разом із працівниками суду відпрацювали спільні дії під час виникнення пожежі
14 Серпня17:20 Черкаська область: рятувальники разом із лісниками вдосконалювали навички з гасіння лісових пожеж
14 Серпня16:14 Дніпропетровська область: проведено заняття школи підвищення оперативної майстерності для рятувальників Дніпровської оперативної зони (ВІДЕО)
14 Серпня15:47 Львівська область: рятувальники щодня проводять профілактичні відпрацювання населених пунктів
14 Серпня15:40 Бійці пожежно-рятувальних підрозділів Кіровоградщини допомагають місцевій владі протистояти поширенню COVID-19
14 Серпня14:12 Луганська область: рятувальники нагадали громадянам правила поведінки у природних екосистемах
14 Серпня14:10 Волинська область: трьох нічних паліїв виявили рятувальники з екологом у Володимир-Волинському районі. Вони понесуть адміністративну відповідальність за свої дії.
14 Серпня14:00 Київська область: проведено тактико-спеціальні навчання з гасіння умовної пожежі
14 Серпня12:24 Рятувальники здійснюють протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції
14 Серпня12:18 Напередодні вихідних днів рятувальники Кіровоградщини застерігають громадян щодо небезпек відкритих водойм
14 Серпня11:29 На Донеччині рятувальники-верхолази провели ситуаційне заняття з порятунку умовних потерпілих з висоти (ВІДЕО)
14 Серпня11:21 На Донеччині рятувальники нагадали громадянам порядок дій та правила поведінки під час пожежі
14 Серпня11:18 Івано-Франківська область: рятувальники провели профілактичні бесіди з мешканцями району щодо дотримання протиепідемічних заходів
14 Серпня10:10 Вогнеборці країни дбають про збереження врожаю під час зернозбиральної кампанії
14 Серпня10:07 Івано-Франківська область: рожнятівські рятувальники нагадали мешканцям краю правила поведінки на воді
Останні новини