ГоловнаОстанні новини23 Квітня, 2020р.
 Версія для друку

“Ситуація з пожежами в Зоні відчуження та Житомирській області поступово покращується”, - Володимир Демчук (ВІДЕО)

Опубліковано: 23.04.2020, 13:30

22 квітня відбувся онлайн-брифінг директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимира Демчука та директора Українського гідрометеорологічного інституту Володимира Осадчого, під час якого спікери прозвітували про хід ліквідації пожеж у Житомирській області та Зоні відчуження, а також поінформували про стан забруднення атмосферного повітря.

“Ситуація з пожежами в Зоні відчуження та Житомирській області поступово покращується. За даними наземної розвідки та супутниковому моніторингу на ранок осередків відкритого вогню не фіксуємо”, - повідомив Володимир Демчук.

Він додав, що в Зоні відчуження здійснюються спостереження та окараулювання  двох осередків поблизу населених пунктів с. Розсоха, с. Крива Гора. Основні сили зосереджені на найбільш складному осередку в районі с. Рудьки – с. Буряківка. Через дуже велику захаращеність, яка не дозволяє рухатись ні пожежній техніці ні особовому складу.

“Тут ми інтенсивно застосовуємо інженерну техніку ДСНС та Збройних Сил. За добу 21 квітня пробито 125 км. доріг (з початку робіт 640 км), залучено 9 од. інженерної техніки. Тільки таким способом дістаємося  до кромки пожежі, проливаємо її та стримуємо подальше розповсюдження вогню. Процес на жаль довготривалий і важкий але дає позитивний результат”, - зауважив Володимир Демчук і додав, що напередодні знову було зафіксовано підготовлене місце підпалу, яке своєчасно вдалося ліквідувати.

У Житомирській області, упродовж минулої доби локалізовано останній осередок  на території Виступовицького лісництва поблизу сіл Жолудівка та Журба, таким чином всі осередки в Житомирській області локалізовано.

“На даний час проводиться спостереження, окараулювання та проливка окремих ділянок тління. Продовжуємо утримувати угрупування сил ДСНС, Держлісагентства, Збройних Сил та Укрзалізниці, загальною чисельністю 1 тис. 320 осіб та 180 од. техніки, (з них від ДСНС 165 чол. та 40 од. техніки) та пожежний потяг”, - підсумував директор Департаменту реагування на НС.

У свою чергу, директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий прокоментував поточну ситуацію зі станом атмосферного повітря.

“Методом високоточної авторадіографії за весь період пожеж у Зоні відчуження та в Житомирській області у Києві не було виявлено найнебезпечніших часток. Зокрема, в аерозолях приземного шару атмосфери не було знайдено стронцію-90, трансуранових елементів, які є найбільш небезпечними для здоров’я людини. Навіть у дні, коли у столиці фіксувалася пилова буря, концентрація радіоактивності була у тисячі разів меншою гранично допустимих норм — норм радіаційної безпеки”, - сказав спікер.

Володимир Осадчий наголосв, що наразі за допомогою супутникової інформації не виявлено також перевищень концентрацій оксиду вуглецю та оксиду азоту.

 


   
Останні новини
10 Липня15:00 Харківська область: рятувальники провели тактико-спеціальні навчання з пожежної безпеки
10 Липня14:05 EU-CHEM-REACT 2 польові навчання (FSX): у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулась онлайн-конференція з планування міжнародного проєкту
10 Липня13:42 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
10 Липня12:59 Увага! Попередження про підвищення рівнів води
10 Липня12:44 На Донеччині рятувальники продовжують роботу щодо запобігання виникненню загорянь у природних екосистемах
10 Липня10:41 Дніпропетровщина: вогнеборці з волонтерами Червоного Хреста провели превентивний захід з виникнення пожеж у приватному секторі
10 Липня10:23 Херсонська область: рятувальники провели роз’яснювальну роботу з питань пожежної безпеки з керівниками баз відпочинку курортної зони
10 Липня10:13 м. Одеса: рятувальники взяли участь у проведенні антитерористичних навчань
10 Липня08:14 Увага! Попередження про надзвичайний рівень пожежної небезпеки
10 Липня08:11 Свою роботу на Донеччині розпочав дванадцятий Центр безпеки громадян (ВІДЕО)
10 Липня08:10 В рамках робочої поїздки на Донеччину Голова ДСНС та перший заступник Міністра внутрішніх справ відвідали місця проведення відновлювальних робіт (ВІДЕО)
9 Липня18:11 Дніпропетровська область: Фахівці служби «101» провели профілактичну роботу з аграріями щодо дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю ранніх зернових культур
9 Липня17:42 На Донеччині рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з аграріями
9 Липня16:34 Закарпатська область: рятувальники спільно з лісниками попереджали пожежі в екосистемах
9 Липня16:10 Дніпропетровська область: вогнебоці провели роз’яснювальну роботу з населенням в житловому секторі
Останні новини