ГоловнаОстанні новини19 Квітня, 2020р.
 Версія для друку

В ДСНС відбувся онлайн-брифінг щодо поточної метеорологічної обстановки та ситуації із пожежами в екосистемах України (ВІДЕО)

Опубліковано: 19.04.2020, 08:07

Державною службою з надзвичайних ситуацій продовжуються заходи з ліквідації наслідків лісових пожеж у Житомирській області та Зоні відчуження. Про це під час брифінгу 18 квітня повідомив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.

“Станом на ранок сьогоднішнього дня, 18 квітня, на території Зони відчуження основні зусилля Служби спрямовані на локалізацію чотирьох осередків тління пеньків, залишків деревини та одного торф’яника. На всіх осередках ситуація стабільна, тільки поблизу села Буда спостерігається незначне поширення горіння лісової підстилки в недоступних для гасіння наземними силами місцях. Наразі вживаються усі необхідні заходи для того, щоб зупинити це поширення”, - сказав спікер.

Він додав, що для облаштування протипожежних розривів, з метою недопущення вогню на інші лісові масиви, окрім важкої інженерної техніки ДСНС залучено шляхопрокладачі Збройних Сил України.

Загрози об'єкту “Укриття”, сховищу радіаційних відходів, тощо, на даний час немає. Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми”, - наголосив він.

Щодо ситуації у Житомирській області: 17 квітня на території чотирьох лісових господарств виникло і спостерігалось 15 осередків пожеж. Станом на ранок 18 квітня, залишається 9 осередків горіння, з яких 5 локалізовані, на чотирьох незначних осередках продовжується гасіння трави і лісової підстилки. “Працює пожежна авіація ДСНС та важка інженерна техніка ЗСУ. У разі ускладнення обстановки, негайно буде залучений сформований резерв сил”, - зауважив Володимир Демчук.

Заступник директора Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко прокоментував ситуацію із забрудненням повітря у м. Києві.

“Станом на 17 та 18 квітня, якість атмосферного повітря у столиці оцінюється такими значеннями: завислі речовини (пил та залишки горіння) перевищують граничну допустиму концентрацію у 2-4 рази, діоксид сірки, діоксид азоту, а також формальдегід перевищують гранично-допустимі значення у 2-3 рази. При цьому оксид вуглецю знаходиться в межах нижче ГДК”, - сказав він.

Анатолій Прокопенко зауважив, що такі показники є характерними для весняного періоду, окрім завислих речовин, та оцінюються як не критичні для населення.

“Найбільше значення забруднення атмосферного повітря як правило спостерігається у нічні та особливо ранні години. Тому у цей час необхідно обмежити перебування на вулиці та не відкривати вікна. Ці забруднення, які спостерігаються у місті Києві є наслідком переміщення повітряних мас з території Житомирської області. Найближчими днями північно-західний напрям вітру збережеться. Вже 20-22 квітня вітер змінить напрям на північний і в ці дні очікується зменшення впливу на забруднення в Києві”, - підсумував він.

Також Анатолій Прокопенко вкотре наголосив, що забруднення повітря у столиці не пов’язане із пожежами у Зоні відчуження.


   
Останні новини
28 Жовтня17:28 Луганська область: рятувальники закликали людей дотримуватися протиепідемічних заходів
28 Жовтня17:26 Дніпропетровська область: фахівці ДСНС закликали громадян дотримуватись правил пожежної безпеки до початку опалювального сезону
28 Жовтня17:24 Донецька область: рятувальники попереджають громадян про небезпеку вибухонебезпечних предметів
28 Жовтня17:10 Київська область: проведено спеціальні об’єктові навчання на "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"
28 Жовтня17:09 На Херсонщині рятувальники провели з мешканцями профілактичні бесіди про пожежну безпеку
28 Жовтня17:06 На Сумщині рятувальники дбають щоб підростаюче покоління було обізнане з питань безпечної життєдіяльності
28 Жовтня17:04 Дніпропетровська область: проведено профілактичний рейд на тему «Безпека дітей, поради батькам»
28 Жовтня15:40 До ДСНС України з робочим візитом завітала делегація Посольства Республіки Індія в Україні
28 Жовтня14:41 Луганська область: рятувальники разом із міжнародними партнерами «Caritas» провели для селян заняття із пожежної безпеки
28 Жовтня14:03 м. Чернігів: на екскурсію до пожежно-рятувальних підрозділах міста завітали діти
28 Жовтня13:59 Волинь: відбулися гарнізоні тактико-спеціальні навчання на ТзОВ «Нововолинський м’ясокомбінат»
28 Жовтня13:55 Дніпропетровська область: рятувальники провели профілактичні бесіди щодо запобігання виникненню пожеж в екосистемах
28 Жовтня13:53 Луганщина: рятувальники  проводять профілактику виникнення пожеж у побуті під час опалювального періоду
28 Жовтня13:14 Попередження про туман на території України
28 Жовтня10:47 Львівська область: надзвичайники застерігають населення про непоправні наслідки нехтування правилами пожежної безпеки у побуті
Останні новини