ГоловнаОстанні новини10 Квітня, 2020р.
 Версія для друку

Відбувся онлайн-брифінг представників ДСНС та МВС щодо ситуації із пожежами у природних екосистемах країни (ВІДЕО)

Опубліковано: 10.04.2020, 08:00

Вчора в режимі он-лайн в ДСНС відбувся брифінг представників ДСНС та МВС, під час якого журналістів було поінформовано про ситуацію з пожежами, що  склалася на сьогодні в природних екосистемах на території України. 

Директор департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук, зокрема,  поінформував, що протягом останнього тижня у природних екосистемах міста Києва виникло 48 пожеж сухої трави та торфяників, а у прилеглих районах Київської області до міста Києва виникає щодня близько 100 пожеж.

Він також  зауважив, що у порівнянні з минулим роком зафіксовано збільшення кількості пожеж у природних екосистемах на 23%, а їх площа збільшилася на 30%.

«Вже з другої половини березня щоденно у природних екосистемах виникає до 800 пожеж. Для забезпечення їх гасіння щодоби від ДСНС залучається до 3,5 тис. осіб та близько 1 тис. одиниць техніки», - заявив директор Департаменту.

Він також детально зупинився на ситуації в Зоні відчуження, де з 4 квітня силами ДСНС надається допомога підрозділам лісової охорони Зони відчуження щодо гасіння окремих осередків пожеж.

Зокрема, авіацією ДСНС, щоденно у безперервному режимі з 7 години ранку до 20 години здійснюється гасіння пожеж (всього здійснено понад 260 скидів, близько 1 тисячі тон води).

Всього у Зоні відчуження на даний час до проведення робіт залучено понад 310 чол. та 90 од. техніки, із них від ДСНС 225 чол. особового складу та 56 од. техніки, у тому числі 3 літаки та 3 вертольоти.

У свою чергу, директор Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України Микола Кульбіда поінформував журналістів  про організацію радіаційного контролю на території держави та прогноз погодних умов, що очікується найближчим часом.

Він зауважив, що нинішня критична ситуація із пожежами в екосистемах почала формуватися ще взимку за відсутності снігового покрову і малої кількості опадів. На сьогоднішній день дефіцит опадів складає 50%, ефективних дощів давно не було.  Як наслідок – трав’яний настил в екосистемах пересушений.

Кульбіда також наголосив, що спеціалісти УкрГідрометцентру постійно моніторять стан забруднення повітря в столиці та радіаційну обстановку

«Синоптичні умови, які склалися в столиці, призводять до перевищення гранично допустимих концентрацій по діоксину азоту, - зауважив він, -  По інших компонентах перевищення не спостерігається».

Метеоролог також повідомив, що перевищень гамма-фону у місті  не відмічається. «Щоденний аналіз на радіоактивні елементи дав від’ємний результат, ніяких відхилень не спостерігається, - наголосив Кульбіда. Він також повідомив, що у другій декаді квітня по Україні очікуються  невеликі та помірні дощі, із кількістю опадів 15-20 мм, і можливо, така зміна погодних умов покращить ситуації з пожежами в екосистемах. Окрім того, з 12 квітня напрямок вітру зміниться з нинішнього північно-західного напрямку (який доносить до  Києва результати горіння трави), на південно-західний, і ситуація із забрудненням повітря дещо покращиться.


   
Останні новини
26 Липня17:52 Житомирська область: рятувальники проводять профілактичну роботу з відпочивальниками стосовно правил безпеки в лісах та біля води
26 Липня17:51 м. Чернівці: рятувальники провели інструктаж у Службі судової охорони
26 Липня17:46 Львівська область: рятувальники провели навчання на території нафтоперекачувальної станції «Куровичі»
26 Липня17:41 До ДСНС з ознайомчим візитом прибув представник Женевського міжнародного центру з гуманітарного розмінування
26 Липня17:38 Фахівці ДСНС разом із представниками Естонії проводять заняття за програмою "Базовий курс з ідентифікації, знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів"
26 Липня16:37 Кіровоградські рятувальники наголосили громадянам правила поведінки на воді
26 Липня16:35 Черкаська область: фахівці Служби порятунку провели профілактичні заходи серед комбайнерів
26 Липня16:31 Рятувальники Чернігівщини продовжують профілактичну роботу під час зернозбиральної кампанії
26 Липня16:29 Запорізька область: рятувальники провели профілактичну роботу серед відпочиваючих на узбережжі Азовського моря
26 Липня15:03 Дніпропетровська область: вогнеборці провели профілактичний захід для забезпечення пожежної безпеки на полях
26 Липня15:00 На Сумщині рятувальники завітали до дитячого табору
26 Липня14:57 На Кіровоградщині рятувальники провели відповідну профілактичну роботу з аграріями
26 Липня14:31 Надзвичайники Луганщини закликали громадян свідомо ставитися до збереження довкілля
26 Липня14:28 Увага! попередження про грози в Україні
26 Липня14:26 Донеччина: рятувальники провели спільний профілактичний рейд з представниками лісгоспу та Національної поліції
Останні новини