ГоловнаОстанні новини28 Січня, 2020р.
 Версія для друку

Черкаська область: підбито підсумки роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту (ВІДЕО)

Опубліковано: 28.01.2020, 17:05

Результати минулорічної роботи та пріоритетні завдання на рік теперішній обговорили із керівним складом органів управління цивільного захисту, підсумовуючи роботу територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області.

Виступаючи перед присутніми, заступник Голови обласної державної адміністрації Юрій Безщасний, зазначив: - Минулого року, завдяки плідній співпраці всіх складових єдиної державної системи цивільного захисту на Черкащині не допущено надзвичайних ситуацій, які б мали негативний суспільний резонанс. Водночас жодна із надзвичайних ситуацій та подій, які трапилися торік, не залишилася без відповідного реагування рятувальників області та спеціалізованих служб цивільного захисту – наголосив Юрій Михайлович.

Він також наголосив на великій увазі, яку обласна влада приділяє заходам безпеки, підтриманню стану техногенної та пожежної безпеки, зміцненню матеріально-технічної бази пожежно-рятувальних підрозділів області.

У свою чергу, виступаючи із доповіддю, генерал-майор служби цивільного захисту Віктор Гвоздь, проаналізував оперативну обстановку в регіоні та поінформував присутніх про основні завдання, що стоять перед службою.

Зокрема він підкреслив, - ”Рік що минув, був для всіх нас досить напруженим, але служба довела свою ефективність та професіоналізм. Не допущено широкомасштабних пожеж в природних екосистемах області та збережено збіжжя урожаю 2019 року. У взаємодії із зацікавленими службами і відомствами, під час погіршення погодних умов, своєчасно та в короткі терміни, були ліквідовані затори на дорогах державного значення та надана допомога громадянам, які потерпали від снігових заметів”.

Навівши статистичні дані, очільник Служби водночас дав короткий аналіз діяльності оперативно-рятувальних підрозділів управління. Так, упродовж року в області зареєстровано 2 надзвичайні ситуації природного характеру.

До оперативно-координаційного центру Управління по лінії «101» надійшло 3863 повідомлення про різноманітні надзвичайні ситуації та події. За результатами цих подій в області загинули 234 особи, (- 281 за аналогічний період 2018 року, що на 16,7% менше).

Натомість у порівнянні з 2018 роком в області збільшилась кількість пожеж, - 2023 пожеж, (– 1306 випадків у 2018 році, що на 54,9% більше), водночас, завдяки оперативності та професіоналізму рятувальників, вдалось врятувати життя 54 громадянам, серед яких 7 дітей. Зменшилась і кількість людей, які загинули внаслідок пожеж, - 57 загиблих, (– 68 осіб у 2018 році, що на 14,7% менше).

Піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення на території Черкаської області протягом року відпрацьовали 164 заявки по знешкодженню 554 одиниць вибухонебезпечних предметів, та перевірили без малого 65 гектарів площі.

Групою радіаціаційного, хімічного та біологічного захисту аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснено 252 виїзди, з них - 229 виїздів на проведення демеркуризації приміщень та територій забруднених металевою ртуттю. На загал зібрано 3 кг небезпечної речовини. Проведено 16 виїздів завданням яких стало дослідження повітря після звернень громадян щодо невідомого їдкого запаху у повітрі або приміщенні. Проведені роботи по утилізації пестицидів у кількості 15 тонн.

Відділенням водолазних робіт здійснено 115 виїздів, під час яких врятовані 6 осіб, проведено 20 тренувань.

Підсумовуючи сказане, Віктор Михайлович підкреслив, - “Нам вдалось істотно покращити рівень підготовки наших підрозділів, а також в межах реформування та децентралізації за підтримки усіх гілок влади продовжити їхнє масштабне переоснащення сучасною технікою, обладнанням та спорядженням”.

0068.jpg046.jpg

 

У ДСНС України у Черкаській області

 


   
Останні новини
25 Лютого17:43 Чернігівська область: рятувальники ДСНС застерігають громадян не виходити на тонкий лід водойм
25 Лютого17:13 Дніпропетровська область: співробітники ДСНС навчали школярів діям під час виникнення надзвичайних ситуацій
25 Лютого17:11 Закарпатська область: мешканці с. Майдан вчилися у рятувальників як користуватися первинними засобами пожежегасіння та не стати жертвою пожежі
25 Лютого17:01 «Уникати! Запобігати! Діяти!» - у Житомирі стартував проєкт для дітей з основ безпеки життєдіяльності
25 Лютого16:53 Чернівецька область: рятувальники відпрацювали гасіння умовної пожежі в палаці культури
25 Лютого16:47 Представниця НУЦЗУ взяла участь у тренінгу для радників керівників з ґендерних питань закладів вищої освіти сектора безпеки та оборони
25 Лютого16:29 м. Одеса: рятувальники перевірили торговий центр «Аврора» на дотримання вимог пожежної безпеки
25 Лютого16:11 Івано-Франківська область: на Прикарпатті проведено тактико-спеціальні навчання
25 Лютого15:58 Представник Черкаського інституту пожежної безпеки взяв участь у міжнародних змаганнях «TIDE Hackathon 2020»
25 Лютого15:27 Черкаська область: рятувальники ознайомили дітей з професійною діяльністю рятувальників
25 Лютого14:39 На Чернігівщині надзвичайники ДСНС продовжують перевірки протипожежного стану об'єктів з масовим перебуванням людей
25 Лютого14:28 У Кропивницькому рятувальники навчали школярів правилам безпечної життєдіяльності
25 Лютого14:05 Увага! Попередження про погіршення погодних умов!
25 Лютого12:34 Увага! Попередження про пiдвищення рiвнiв води
25 Лютого12:22 Луганщина: рятувальники навчали учнівську молодь серйозного ставлення до власного життя та до безпеки інших людей
Останні новини