ГоловнаОстанні новини11 Грудня, 2019р.
 Версія для друку

В Івано-Франківську відбулася інформаційна зустріч «Безпечні гори»

Опубліковано: 11.12.2019, 08:45

Сьогодні в Івано-Франківську стартувала серія інформаційних зустрічей гірських рятувальників Управління ДСНС в Івано-Франківській області та Команди TURE з туристичною спільнотою на тему «Безпечні гори».

Проведення таких заходів загалом заплановано у 7-ми містах України - в Івано-Франківську, Чернівцях, Львові, Тернополі, Рівному, Житомирі та Києві.

Основна увага під час зустрічі акцентувалася на підготовці туристів до походів в гори взимку та взаємодії з рятувальною службою. Підрозділи, на які покладено завдання порятунку людей в гірській місцевості входять до складу чотирьох  територіальних органів ДСНС України, а саме Головного управління ДСНС в Львівській області, Управління ДСНС в Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях. Зокрема в структурі Управління ДСНС в Івано-Франківській області діє Спеціалізована пошуково-рятувальна частина, яка поділяється на 4 спеціалізовані пошуково-рятувальні групи, що складаються з 10  територіальних пошуково-рятувальних відділень.

В ході зустрічі Тарас Бринда, начальник 4-ої спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини АРЗ СП Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, розповів присутнім про процес взаємодії туристів з гірською рятувальною службою, який можна розділити на кілька частин – при підготовці до походу, в процесі гірської мандрівки та при аварійній ситуації.

Отож, при підготовці до походу керівнику туристичної групи рекомендується проконсультуватися щодо поточного стану обраного маршруту (особливо в зимовий період), щодо переліку спорядження, необхідного для проходження маршруту, наявності мобільного покриття, а також зареєструватися або повідомити про свій туристичний похід рятувальників.

Якщо ви проводите похід в гори взимку, важливо підтримувати постійний зв'язок з гірською рятувальною службою. Для цього, в ході планування мандрівки, потрібно звернутися до гірських рятувальників у районі проходження маршруту, обмінятися контактами та визначити порядок взаємодії. Зазвичай, оптимальним є повідомлення про вихід групи, кілька проміжних повідомлень (в залежності від складності маршруту) та повідомлення про завершення або схід з маршруту.

Кожен турист повинен знати на який номер він може повідомити про надзвичайну ситуацію, що сталася з ним. Це номери «112», «101» та номери конкретного пошуково-рятувального відділення. Інформація, яку слід повідомити при виникненні НС: прізвище та ім’я; що саме і на якій території з вами сталося; кількість учасників туристичної групи; рівень екіпірування, інші контактні номери; погодні умови. Після повідомлення вам слід діяти відповідно до отриманих інструкцій.

Також рятувальники розповіли про свою співпрацю з колегами із сусідніх країн, зокрема з Польщі та Словаччини, про  специфіку та особливості їх  рятувальних служб, а також поділилися досвідом роботи з волонтерськими організаціями Прикарпаття.

Перед присутніми також виступив Володимир Горон, гід кемпу "Білий слон", який  розповів про свій  багаторічний досвід  походів у гори, про проблеми, з якими він стикався у таких мандрівках, підкресливши, що кожна туристична група обов’язково має мати досвідченого провідника, який добре знає маршрут, вміє орієнтуватися за поганої видимості,  володіє певними  психологчіними навичками.

Завершуючи зустріч, рятувальники наголосили присутнім на дотриманні правил безпечної поведінки під час гірських мандрівок, підкресливши, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема:

обрати туристичний маршрут, який відповідає досвіду, знанням та рівню фізичної підготовки;

відповідально та детально спланувати свою мандрівку;

ознайомитись з прогнозом погоди на найближчі кілька днів (за несприятливих погодних умов слід відмовитись від мандрівки);

повідомити гірських рятувальників про вихід групи на маршрут та орієнтовний час її повернення;

бути відповідним чином екіпірованим туристичним одягом, спорядженням, мати медичну аптечку;

в ході мандрівки не рекомендується розділення групи, крім крайньої потреби;

в критичній ситуації не панікувати, мислити логічно.

5.JPG

Управління ДСНС в Івано-Франківській області


   
Останні новини
29 Січня18:16 На Дніпропетровщині відкрито Центр безпеки громадян
29 Січня17:51 Кіровоградщина: фахівці Служби порятунку спільно з поліцейськими провели навчальний семінар для учнів школи
29 Січня17:34 Урочисте вручення нової та сучасної техніки для надзвичайників Дніпропетровщини
29 Січня17:29 У Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності розробляють правила безпечної поведінки на об’єктах туристичних відвідувань
29 Січня16:55 Закарпаття: рятувальники вчили психологів та соціальних педагогів як правильно діяти в екстремальних ситуаціях
29 Січня16:50 Дніпропетровська область: фахівці Служби порятунку «101» навчали дітей правилам безпеки життєдіяльності
29 Січня16:42 Харківщина: рятувальники попереджають про наслідки недотримання норм пожежної безпеки
29 Січня16:31 Чернівецька область: рятувальники провели інструктажі для освітян
29 Січня16:23 Луганщина: тривають позапланові перевірки закладів з масовим перебуванням людей
29 Січня16:18 В Управлінні ДСНС Черкащини призначили нового керівника
29 Січня16:18 У підземних виробках ЦПТ ДФ-3 ПРАТ "Північний ГЗК" відбулись навчальні тренування гірничорятувальників
29 Січня16:16 На Волині провели профілактичне протипожежне відпрацювання серед людей похилого віку та громадян, які опинилися у складних життєвих обставинах
29 Січня16:06 Житомирська область: рятувальники допомогли незахищеним верствам населення убезпечити своє житло
29 Січня15:59 Івано-Франківська область: дотримання стану протипожежної безпеки та виховні уроки є запорукою безпечного навчання
29 Січня15:29 Президент Володимир Зеленський посмертно надав звання Героя України рятувальнику Сергію Шатохіну
Останні новини