ГоловнаОстанні новини22 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

У Харкові розпочався соціально-психологічний тренінг для практичних психологів

Опубліковано: 22.10.2019, 14:00

22-24 жовтня науковцями науково-дослідної лабораторії екстремальної та кризової психології Національного університету цивільного захисту України на базі єдиного в Україні, спеціалізованого для потреб Державної служби з надзвичайних ситуацій України, - Центру впровадження психотренінгових технологій, спільно із фахівцями сектора психологічного забезпечення НУЦЗУ, розпочато авторський соціально-психологічний тренінг “Екстремальна психологічна підготовка рятувальників до виконання завдань за призначенням в надзвичайних ситуаціях: Self-Team-Others”. Учасники тренінгу - співробітники Міністерства з надзвичайних ситуацій Азербайджанської Республіки, серед яких - Головний екстремальний психолог Азербайджану - начальниця відділу організації медичної та психологічної допомоги Головного управління з організації ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій МНС Республіки Азербайджан - майор медичної служби Ханум Софієва. Пані Софієва навчається в ад’юнктурі Національного університету цивільного захисту України і з превеликим задоволенням погодилася на пропозицію університету пройти спеціалізований соціально-психологічний тренінг, щоб у подальшому розповсюдити свій досвід та використати отримані знання вдома.

Тренінг передбачає використання комп’ютерних симуляцій дій рятувальників при ліквідації надзвичайних ситуацій різного походження, в тому числі і на об’єктах критичної інфраструктури. Під час тренінгових вправ реалізується паралельний моніторинг психофізіологічного стану психологів та рівня стресу за допомогою стрес-трекерів та передбачено застосування поліграфа для отримання точніших показників. Фахівці науково-дослідної лабораторії під час проведення тренінгу демонструватимуть інноваційні психотренінгові технології, які набули та апробували протягом останніх десяти років науково-практичної діяльності. Зокрема 2013 року деякі аспекти тренінгу були апробовані під час візиту психологів НУЦЗУ до надзвичайників Республіки Білорусь, а у травні 2019 року аналогічний досвід отримали литовські колеги — представники Військової Академії імені генерала Йонаса Жямайтіса: старший психолог Розіта Канапескайт та старший інструктор Департаменту військових досліджень та центру розробки методології Академії - Лінас Дунгвескіс, які стали першими закордонними гостями створеного в Національному університеті цивільного захисту України - Центру впровадження психотренінгових технологій.

Після закінчення тренінгу на азербайджанських колег чекатиме складне тестування, адже протягом заходу вони повинні вивчити експрес-методи адаптації до надзвичайних умов, підвищити свою стресостійкість, спромогтися вдосконалити свої здібності психологічної витривалості та навички ефективної психологічної самодопомоги та взаємодопомоги, опанувати методологію тренінгу.

58.jpg59.jpg

Національний університет цивільного захисту України   
Останні новини
11 Листопада17:46 м. Чернівці: рятувальники взяли участь в зустрічі з делегацією Австрійського Червоного Хреста Нижньої Австрії
11 Листопада17:00 Представник ЛДУБЖД лауреат премії молодих учених та дослідників
11 Листопада16:38 Закарпатські рятувальники нагадали працівникам АЗС правила пожежної безпеки
11 Листопада16:33 На Хмельниччині рятувальники навчали школярів правилам пожежної безпеки
11 Листопада15:48 Одеська область: рятувальники дбають про безпеку громадян
11 Листопада14:22 На Донеччині рятувальники провели навчальну евакуацію у загальноосвітній школі
11 Листопада14:19 Хмельниччина: рятувальники знайомили дошкільнят зі Службою порятунку
11 Листопада14:11 У Дніпрі розпочалась Міжнародна конференція НАТО з безпеки
11 Листопада13:50 Увага! Попередження про погіршення погодних умов
11 Листопада12:56 м. Чернівці: рятувальників-футболістів відзначили спортивними нагородами
11 Листопада11:23 Херсонщина: каховські рятувальники провели екскурсію в підрозділі
11 Листопада10:55 Представники НУЦЗУ - переможці Міжнародної програми «Науковець року — 2019»
11 Листопада10:49 В ДСНС відбулася зустріч з представниками Федерального відомства ФРН у справах захисту населення
11 Листопада10:23 Донеччина: рятувальники проводять рейди з безпеки життєдіяльності
11 Листопада09:23 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 47 осіб та ліквідували 1 тис. 90 пожеж
Останні новини