ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьСпівпраця з міжнародними організаціямиОрганізація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)
 Версія для друку

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)

Співробітництво з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) здійснюється в рамках реалізації проектної діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Протягом 2017 року Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно із Державною службою України з надзвичайних ситуацій реалізовано проект «Підвищення спроможності України реагувати на загрози хімічної безпеки» (далі - Проект).

Основним завданням Проекту було покращення можливостей ДСНС України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з викидом (виливом) небезпечних хімічних речовин, а також підвищення рівня інформованості населення стосовно хімічної безпеки.

Для досягнення поставлених цілей в рамках Проекту реалізовано наступні заходи.

1. Проведено командно-штабні та практичні тренування, спрямовані на відпрацювання міжвідомчої взаємодії під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних із небезпечними хімічними речовинами (10 жовтня 2017 року, м. Маріуполь; 24-25 жовтня 2017 року, м. Краматорськ).

У заходах взяли участь представники Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

За результатами тренувань покращено взаємодію між установами та організаціями, які залучаються до реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними хімічними речовинами, місцевого та об’єктового рівнів.

1.jpg

2. У рамках Проекту розроблено та видано кишеньковий довідник для надання інформаційної підтримки аварійно-рятувальним підрозділам щодо організації заходів на місці виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з виливом (викидом) небезпечних хімічних речовин. Тираж посібників розповсюджено серед територіальних органів ДСНС та їх підпорядкованих підрозділів, підрозділів центрального підпорядкування ДСНС, навчальних закладів та науково-дослідних установ ДСНС.

2.jpg

3. Для покращення технічного оснащення територіальних підрозділів ДСНС у рамках проекту придбано та передано ДСНС хімічний аналізатор ChemPro100i (1 комплект), кабіну для проведення спеціальної обробки (деконтамінації) особового складу аварійно-рятувальних підрозділів (1 од.) та комплекти костюмів хімічного захисту (400 комплектів).

5.jpg

 

4. З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи з населенням підготовлено комплект інформаційних матеріалів з п’яти ключових тем:

Загальні правила поведінки при хімічних аваріях

Правила поводження з непридатними пестицидами

Небезпечні властивості ртуті

Правила поведінки в разі виявлення витоку аміаку

Правила поведінки в разі виявлення витоку хлору

Комплект інформаційних матеріалів представлено у різних форматах.

Зазначені інформаційні матеріали територіальні органи ДСНС використовують під час проведення заходів “Тиждень безпеки”, “День цивільного захисту” тощо.

 

Електронна версія матеріалів та відеоролик на тему “Безпека населення при хімічних аваріях”

 

 

 

У 2011 році завершено реалізацію спільного проекту ОБСЄ - Україна «Надання Уряду Україні допомоги в реабілітації територій, забруднених вибухонебезпечними предметами часів минулих війн, в районі міст Керч, Севастополь і Біла Церква», який було започатковано у 2008 році.

У результаті реалізації проекту придбано та передано МНС 25 приладів для пошуку ВНП та 111 комплектів засобів індивідуального бронезахисту (захисні бронежилети та шоломи).

Проведено навчання фахівців піротехнічних підрозділів МНС, які виконують завдання з розмінування на територіях  Київської області, міст Керчі та Севастополя щодо користування приладами пошуку ВНП, переданих у рамках реалізації зазначеного проекту.

У 2012 році завершено реалізацію спільного проекту ОБСЄ - Україна «Підвищення обізнаності про ризики і загрози, пов’язані з вибухонебезпечними залишками війн (ВЗВ)», яким передбачалося налагодити систему інформування населення України про ризики і загрози, пов’язані з вибухонебезпечними предметами.

У рамках проекту ОБСЄ надало допомогу у підвищенні обізнаності дітей шкільного віку про ризики і загрози, пов’язані з ВЗВ.

У 2012 році розпочато реалізацію спільного проекту ОБСЄ - Україна «Підвищення спроможності Уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн акваторій Чорного та Азовського морів».

Метою проекту є розбудова спроможностей підрозділів ДСНС України щодо очищення морських акваторій України від вибухонебезпечних залишків війни

У 2013 році до реалізації плануються наступні проекти: 

«Підвищення спроможності Уряду України щодо виконання робіт з підводного очищення від вибухонебезпечних залишків війн  акваторій Чорного та Азовського морів»;

«Допомога Уряду України у реабілітації місцевостей, забруднених вибухонебезпечними залишками війн та унаслідок надзвичайних ситуацій у місцях зберігання боєприпасів»;

«Розбудова національної спроможності з гуманітарного розмінування в Україні».

 

    Твіт