ГоловнаДіяльністьМіжнародна діяльністьСпівпраця з міжнародними організаціямиПівнічноатлантичний Альянс (НАТО)
 Версія для друку

Північноатлантичний Альянс (НАТО)

ДСНС України забезпечує реалізацію державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції за наступними напрямами:

Відповідно до Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік ДСНС України є головними виконавцем 17 заходів та співвиконавцем 47 заходів. У рамках РНП-2020 продовжується інформування НАТО, країн-членів та держав-партнерів Альянсу щодо реалізації ключових завдань та заходів, а саме: продовження реформування системи ДСНС, розвиток системи гуманітарного розмінування в України, підвищення взаємосумісності підрозділів ДСНС з підрозділами відповідних органів держав – членів НАТО та ЄС, розвиток єдиної авіаційної системи безпеки та цивільного захисту в державі,  дотримання принципів гендерної рівності в діяльності ДСНС, оцінка ризиків виникнення надзвичайних ситуацій,  забезпечення міжнародного співробітництва в системі ДСНС України та інші напрями.

У рамках Меню партнерства Україна-НАТО представники ДСНС України беруть участь у засіданнях Комітету НАТО з планування на випадок надзвичайних ситуацій, а також проходять підготовку на навчальних курсах НАТО у сферах надзвичайного цивільного планування, військово-цивільного співробітництва та РХБЯ захисту, розвідки вибухонебезпечних предметів, розмінування та протидії саморобним вибуховим пристроям та інших заходах. Окремої уваги заслуговує участь ДСНС у спільних  міжнародним польових навчаннях НАТО з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, що  проводяться Альянсом за участю країн-членів та держав-партнерів. У 2018 році такі навчання відбулись в Сербії, а у 2021 році відбудуться в Македонії.

У рамках Меморандуму про взаєморозуміння у галузі планування при надзвичайних ситуаціях цивільного характеру та готовності до катастроф між МНС України і НАТО здійснюється цілодобовий обмін інформацією з Євроатлантичним координаційним центром реагування на катастрофи щодо раннього попередження про надзвичайні ситуації та хід ліквідації їх наслідків, а також направлення запиту про допомогу, в тому числі для надання допомоги особам, постраждалим на сході України внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, та інформації стосовно надання допомоги.

ДСНС бере участь у реалізації цілей партнерства у рамках Процеу планування та оцінки сил (ППОС) спільно з іншими центральними органами виконавчої влади України. Цей формат дозволяє організувати роботу з ретельного оборонного планування та наближення українського сектора безпеки і оборони до євроатлантичних стандартів. ДСНС має 7 Цілей партнерства, а саме: реформування системи ДСНС, управління персоналом, система освіти та тренування, планування бюджету, залучення спеціалізованих формувань до операцій НАТО, вивчення англійської мови, покращення можливостей з виявлення, розмінування та знешкодження вибухонебезпечних пристроїв.

Участь представників ДСНС України у практичних заходах співробітництва з НАТО позитивно впливає на фаховий рівень українських рятувальників, дозволяє оволодіти спеціальними процедурами та стандартами Альянсу, а також набути реального досвіду,  що, в свою чергу, сприяє покращенню взаємодії з країнами-членами та партнерами Альянсу під час спільних дій з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій цивільного характеру.

 

 

    Твіт